Z melodią i piosenką przez świat. Piosenki partyzanckie i wojskowe. Zeszyt 8

muzyka
LubimyCzytać

Śpiewnik Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT jest wybranym zbiorem popularnych i na ogół znanych w Polsce i w świecie piosenek, przebojów, które śpiewane są podczas przeróżnych okazji, jakich dostarcza nam życie. Żeby przybliżyć je wszystkim, którzy chcą i lubią śpiewać oraz upowszechnić nasze śpiewanie - bez względu na wiek - spośród wielu tysięcy wybrałem te najbardziej lubiane i wpadające w ucho, starając się skompletować do nich wszystkie zwrotki.Pod hasłem: PIOSENKA NIE ZNA GRANIC - wejdźmy w trzecie tysiąclecie z tysiącem piosenek, z tym przekonaniem, że rzeczywiście PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO!Ponieważ trudno byłoby wydać tak wielką ilość piosenek w jednym, czy nawet dwóch tomach (nie mówiąc już o pisaniu nut, na których przecież nie wszyscy się znają, a akompaniatorzy zawsze sobie jakoś poradzą) cały śpiewnik został podzielony tematycznie na kilka Zeszytów. Ułatwi to wybór - każdemu według jego potrzeb i gustu.Komplet śpiewnika Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT składa się więc z 9-ciu zeszytów:Zeszyt 1 - Popularne piosenki biesiadneZeszyt 2 - Piosenki rozrywkowe, żartobliwe l kabaretoweZeszyt 3 - Piosenki harcerskie, żeglarskie l morskieZeszyt 4 - Ballady cygańskie l kowbojskie oraz piosenki na pożegnanieZeszyt 5 - Piosenki miłosneZeszyt 6 - Piosenki liryczne, nastrojowe l religijneZeszyt 7 - Piosenki ludowe, góralskieZeszyt 8 - Piosenki partyzanckie l wojskoweZeszyt 9 - Piosenki ojczyźniane, patriotyczne l historyczneZeszyt 10 - który ukaże się w przyszłości, będzie zawierać SUPLEMENT uzupełniający śpiewnik o nowe piosenki, które lubimy śpiewać (chętnie skorzystam z ciekawszych propozycji, które proszę nadsyłać na podany niżej adres - wraz z ew. uwagami).Popularne piosenki obcojęzyczne (poza oryginalnym językiem angielskim) podane są w przystępnej, tzw. wolnej transkrypcji polskiej, w celu ułatwienia korzystania z tekstu, natomiast piosenki religijne wplecione są także (tematycznie) niemal do wszystkich Zeszytów. Ponieważ trudno jest dokładnie ustalić autorstwo wszystkich piosenek, zachowując jednocześnie ich oryginalną treść (słowa niekiedy bywają zmienione, a w wielu przypadkach dane te w rożnych śpiewnikach są mylne), generalnie odstąpiłem od wyszczególnienia nazwisk twórców tekstów 1 muzyki (poza kilkoma wyjątkami) - za co autorów tekstów przepraszam. Także nie chcąc narzucać tonacji (skali głosu) - nie podaję funkcji muzycznych,wychodząc z założenia, ze każdy muzyk-akompaniator mając do dyspozycji dowolny Instrument, sam sobie z tym poradzi we własnym zakresie, i na swój sposób. Piosenki zebrane są w porządku alfabetycznym, których Spis znajduje się na końcu Zeszytu.A zatem: Idźmy przez życie śpiewająco, Z MELODIĄ l PIOSENKĄ PRZEZ ŚWIAT! Wielu z nas ma swoje ulubione melodie, czasem zasłyszane gdzieś i kiedyś, które często nucimy, do których wracamy, a do których zwykle brakuje nam słów. Ten właśnie śpiewnik pozwoli Ci uzupełnić tę lukę, wypełniając]ą treścią jakże pięknych nieraz słów piosenkiW równie pięknych słowach dziękuję wszystkim, którzy wspierają wydanie tego śpiewnika, szczególnie moim Przyjaciołom z St. Petersburg na Elorydzie, którzy byli dla mnie natchnieniem do jego opracowania.Wkraczając w nowe Tysiąclecie odkrywajmy świat na nowo, ubarwiając go melodią i piosenką, by - parafrazując francuskiego filozofa, Renie Descartesa – zawołać ŚPIEWAM, WIĘC JESTEM, WIĘC ŻYJĘ!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!