Przygody w Legii Cudzoziemskiej. Tom 1

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Legia Cudzoziemska
literatura piękna
LubimyCzytać

Przygody w Legii Cudzoziemskiej to cykl utworów anonimowego autora opublikowanych w roku 1935 przez Wydawnictwo Lektura w formie zeszytów, z których każdy zawierał jedno opowiadanie. Prezentujemy Państwu trzynaście z nich. Bohaterami tych utworów są polscy legioniści z oddziałów stacjonujących w marokańskim Sidi-bel-Abbes i w algierskim Guerzif. Są to odważni poszukiwacze przygód, ludzie...

Prezentujemy Państwu trzynaście z nich. Bohaterami tych utworów są polscy legioniści z oddziałów stacjonujących w marokańskim Sidi-bel-Abbes i w algierskim Guerzif. Są to odważni poszukiwacze przygód, ludzie pokroju Indiany Jonesa walczący – najczęściej podczas samotnych misji – z krwiożerczymi Arabami, piratami rzecznymi w dzisiejszym Wietnamie czy z okrutnymi kobietami-wojowniczkami w Dahomeju. Choć proponowana Państwu lektura przeznaczona jest głównie dla młodych miłośników literatury przygodowej, to polecamy ją także tym, których interesują dzieje Legii Cudzoziemskiej. Autor opowiadań bowiem, opisując perypetie naszych rodaków, przedstawia także wiele szczegółów dotyczących niełatwego życia codziennego legionistów w latach trzydziestych minionego stulecia, a także sylwetki ich francuskich dowódców, ludzi przeważnie okrutnych, podłych  i skorumpowanych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!