Detektyw Monk jedzie na Hawaje

Tłumaczenie: Paweł Laskowicz
Cykl: Detektyw Monk (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
9788373019997

Obsesyjny. Kompulsywny. Detektyw. Adrian Monk - genialny detektyw, któremu zawsze coś nie pasuje Niektórzy sądzą, że Hawaje to prawdziwy raj. Jednak Monk doskonale wie, że niebezpieczeństwo jest jak brud - czai się wszędzie. Spójrzmy choćby na panią Helen Gruber, bogatą turystkę, którą trafił w głowę orzech kokosowy, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Policja uznała, że owoc spadł z palmy,...

Obsesyjny. Kompulsywny. Detektyw.

Adrian Monk - genialny detektyw, któremu zawsze coś nie pasuje

Niektórzy sądzą, że Hawaje to prawdziwy raj. Jednak Monk doskonale wie, że niebezpieczeństwo jest jak brud - czai się wszędzie. Spójrzmy choćby na panią Helen Gruber, bogatą turystkę, którą trafił w głowę orzech kokosowy, niestety ze skutkiem śmiertelnym. Policja uznała, że owoc spadł z palmy, ale Monk podejrzewa, że kokos trafił panią Gruber wcale nie przez przypadek. Asystentka Monka, Natalie, nie jest zachwycona podjętym przez niego śledztwem. Nie dość, że Monk samowolnie podążył jej tropem na Hawaje, to wygląda na to, że wakacje się skończyły, zanim się na dobre zaczęły.

„Błyskotliwy i wysokoenergetyczny kryminał, który wciska w fotel niczym superszybki pociąg-pocisk” - Janet Evanovich.

„Zagadka, która na dobre przykuwa uwagę” - Paul Bishop, szef wydziału niebezpiecznych rozbojów i przestępstw na tle seksualnym w Los Angeles, dwukrotnie wybierany w tym mieście Detektywem Roku.

wiesia | 2016-06-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Nie znam serialu. Postanowiłam w ramach wakacji z kryminałem sięgnąć po jakiegoś Monka, pierwszej część nie było akurat w bibliotece, więc wzięłam drugą. Przyznam, że jestem mile zaskoczona. Ciekawa i zabawna postać detektywa i jego przygody opowiadane przez asystentkę Natalie.

Są egzotyczne Hawaje, morderstwa, sympatyczna postać miejscowego stróża prawa, porucznika Bena Kealoha, wartka akcja i genialny detektyw Monk.
Chyba sięgnę po kolejne części.

Maromira | 2013-10-31
Przeczytana: 12 października 2013

Jest to moja pierwsza książka o przygodach detektywa Monka. Jestem miłośniczką serialu, jednak obwiałam się w jaki sposób zostanie ukazany Monk w książce. Jak się okazało - niesłusznie!
Zabawna, świetnie oddająca przywary i fobie detektywa, pisana z perspektywy Natalie.
Minusem i to dość poważnym jest fakt pozbawienia książki opisów. Nie ma zatem mimiki i gestów bohaterów, a ich wygląd został ujęty w dwóch, trzech zdaniach.
Jednakże jest to świetna książka dla osób, które poszukują czegoś lekkiego i zarazem dowcipnego, na przykład na plażę.

Gilles | 2016-01-22
Na półkach: Ebook, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Wydaje mi się, że ta część jest lepsza od poprzedniej, bardziej trzyma napięcie i ogólnie jest ciekawsza. Co prawda, gdzieś od połowy książki przeczuwałem, że to "medium" jest sprawcą tego wszystkiego, jednak dopiero na początku ostatniego rozdziału się upewniłem.
Tak, więc polecam książkę jako kryminał z lekką nutą komedii ;)

Karaś | 2013-09-26
Na półkach: Monk, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2013

Zacznijmy od tego, że Monka oglądam praktycznie od samego początku. Każdy odcinek widziałem po kilka-kilkanaście razy, dialogi niektórych znam prawie że na pamięć. W sumie dość dziwne, że dopiero teraz sięgnąłem po powieść opartą na serialu, mimo że dostępne są od paru lat, ale nic nie szkodzi. Dzięki temu mogę nadal oglądać - choć tym razem oczyma wyobraźni - nowe "odcinki". Na pierwszy ogień poszedł właśnie ten - o Hawajach.

Znajomość serialu to "dar a zarazem przekleństwo" podczas czytania tej książki. W całej książce opis wyglądu dostajemy tylko raz (!) i to dość powierzchowny - doktora Krugera. Autor wyszedł chyba z założenia, że wszystkie postaci są już znane, co pozwoliło mu uniknąć zbędnych opisów. To z jednej strony dobrze - dla tych co znają serial - a kiepsko dla tych, dla których to tylko kolejna książka do przeczytania. Większą wadą jest za to całkowity brak opisów reakcji ludzi - ich ruchów, mimiki - tak ważnych i charakterystycznych dla serialu. W zasadzie raz jest...

chiyome | 2013-12-08
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Natalie dostaje zaproszenie na ślub przyjaciółki. Ślub ten odbywa się na Hawajach. Ma zarezerwowany hotel w raju. Nie zastanawia się ani chwili. Zwleka do ostatniej chwili aby powiedzieć to Monkowi. Wie, że bez niej nie umie funkcjonować.

Lecąc w samolocie Natalie słyszy znajomy głos. Znajomy, ale jednak inaczej. Oto Adrian Monk siedzi w samolocie, dojada reszki obiadu współpasażerów i korzysta ze wspólnej toalety. Na dokładkę jest radosny jak skowronek. Co zmieniło Monka w jedną sekundę?

Oczywiście gdzie Monk to i trupy się gęsto ścielą. Nawet w raju ich nie zabraknie...

jac3kw | 2014-10-26
Przeczytana: 27 lipca 2013

Lekki, przyjemny kryminał, a w zasadzie, ze względu na obecność komicznego detektywa, komedia kryminalna. Rozpieszczony, ogarnięty obsesją higieny Monk, psuje swojej asystentce urlop i leci wraz z nią na Hawaje. Koszmar Natalie zaczyna się już w samolocie, gdy niechciany towarzysz podróży podjada obiad pasażerom i nie ma oporów przed korzystaniem z publicznej toalety. Inny Monk, wcale nie znaczy lepszy Monk, o czym sama się później przekona. A do tego jeszcze nieszczęśliwy wypadek (czytaj: morderstwo) pani Gruber…

Sabcia100 | 2015-01-14
Przeczytana: 11 marca 2014

Dobrze jest czasem wrócić do ulubionej książki, a zwłaszcza do takiej, która błyskawicznie poprawia humor :)

Aurelia | 2012-11-27
Przeczytana: marzec 2012

Monk jak to Monk najlepszy detektyw który również wzbudza uśmiech. Książka równie dobra jak serial.

malgosinka | 2013-09-09

Po prostu 'dobry' Monk:) Polecam. Interesujące pomysły morderstw.

hquinzell | 2014-07-18
Przeczytana: 2013 rok

Książka bardzo przyjemna, czyta się szybko i naprawdę można się pośmiać poznając coraz to nowsze wariacje Monk'a. Zaskakujące zwroty akcji i przezabawne dialogi sprawiają, że ma się chęć przeczytać inne przygody detektywa. Bardzo polecam!