Detektyw Monk jedzie na Hawaje

Okładka książki Detektyw Monk jedzie na Hawaje Lee Goldberg
Okładka książki Detektyw Monk jedzie na Hawaje
Lee Goldberg Wydawnictwo: Rebis Cykl: Detektyw Monk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw Monk (tom 2)
Rebis
2007-01-01
2007-01-01
9788373019997
Paweł Laskowicz

Okładka książki The Big Kahuna Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Big Kahuna Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Pursuit Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Pursuit Janet Evanovich, Le...
Okładka książki Skok Janet Evanovich, Lee Goldberg
Skok Janet Evanovich, Le...
Okładka książki The Job Janet Evanovich, Lee Goldberg
The Job Janet Evanovich, Le...

Chwilami czulem ze rowniez znajduje sie na Hawajach. Ksiazka jak zwykle zabawna, pełna opisów z jakimi trudnościami boryka sie Monk.

Bardzo sympatyczna, pełna śmiechu książka. Wypisz wymaluj detektyw Monk.

Bardzo sympatyczna, pełna śmiechu książka. Wypisz wymaluj detektyw Monk.

Moje pierwsze spotkanie z detektywem Monkiem uznaję za bardzo udane. Przypadł mi do gustu styl pisania autora, fajny pomysł na osadzenie akcji na Hawajach, poza tym czyta się szybko i przyjemnie choć to kryminał, a sama zagadka i jej rozwiązanie w pełni mnie satysfakcjonuje. Jednym słowem bardzo dobra powieść. Polecam!

Nie znam serialu. Postanowiłam w ramach wakacji z kryminałem sięgnąć po jakiegoś Monka, pierwszej część nie było akurat w bibliotece, więc wzięłam drugą. Przyznam, że jestem mile zaskoczona. Ciekawa i zabawna postać detektywa i jego przygody opowiadane przez asystentkę Natalie.

Są egzotyczne Hawaje, morderstwa, sympatyczna postać miejscowego stróża prawa, porucznika Bena Kealoha, wartka akcja i genialny detektyw Monk.
Chyba sięgnę po kolejne części.

Wydaje mi się, że ta część jest lepsza od poprzedniej, bardziej trzyma napięcie i ogólnie jest ciekawsza. Co prawda, gdzieś od połowy książki przeczuwałem, że to "medium" jest sprawcą tego wszystkiego, jednak dopiero na początku ostatniego rozdziału się upewniłem.
Tak, więc polecam książkę jako kryminał z lekką nutą komedii ;)

Tak, więc polecam książkę jako kryminał z lekką nutą komedii ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ciekawa interesująca

ciekawa interesująca

Na półkach: , , , , , ,

Dobrze jest czasem wrócić do ulubionej książki, a zwłaszcza do takiej, która błyskawicznie poprawia humor :)

Lekki, przyjemny kryminał, a w zasadzie, ze względu na obecność komicznego detektywa, komedia kryminalna. Rozpieszczony, ogarnięty obsesją higieny Monk, psuje swojej asystentce urlop i leci wraz z nią na Hawaje. Koszmar Natalie zaczyna się już w samolocie, gdy niechciany towarzysz podróży podjada obiad pasażerom i nie ma oporów przed korzystaniem z publicznej toalety. Inny Monk, wcale nie znaczy lepszy Monk, o czym sama się później przekona. A do tego jeszcze nieszczęśliwy wypadek (czytaj: morderstwo) pani Gruber…

Książka bardzo przyjemna, czyta się szybko i naprawdę można się pośmiać poznając coraz to nowsze wariacje Monk'a. Zaskakujące zwroty akcji i przezabawne dialogi sprawiają, że ma się chęć przeczytać inne przygody detektywa. Bardzo polecam!

Natalie dostaje zaproszenie na ślub przyjaciółki. Ślub ten odbywa się na Hawajach. Ma zarezerwowany hotel w raju. Nie zastanawia się ani chwili. Zwleka do ostatniej chwili aby powiedzieć to Monkowi. Wie, że bez niej nie umie funkcjonować.

Lecąc w samolocie Natalie słyszy znajomy głos. Znajomy, ale jednak inaczej. Oto Adrian Monk siedzi w samolocie, dojada reszki obiadu współpasażerów i korzysta ze wspólnej toalety. Na dokładkę jest radosny jak skowronek. Co zmieniło Monka w jedną sekundę?

Oczywiście gdzie Monk to i trupy się gęsto ścielą. Nawet w raju ich nie zabraknie...

• Detektyw Monk
  • Kryminały