Dziecko od A do Z. Poradnik dla nowoczesnych rodziców

Okładka książki Dziecko od A do Z. Poradnik dla nowoczesnych rodziców Michel Cohen
Okładka książki Dziecko od A do Z. Poradnik dla nowoczesnych rodziców
Michel Cohen Wydawnictwo: Buchmann poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Buchmann

W czerwcu przyszłego roku pierwszy raz zostanę ojcem. To moja pierwsza książka o dzieciach i nie jest to ani chłam ani rewelacyjna książka. Jest po prostu dobra. Alfabetyczny poradnik który jest tylko wstępem do najważniejszych kwestii związanych z macierzyństwem i byciem rodzicem. Część haseł została jakby na siłę umieszczona, a część idealnie wpasowała się w książkę. Niektóre pomysły autora wydały mi się bardzo interesujące na tyle że zamierzam je wykorzystać w praktyce.

Chłam jakich mało ...
Przykro mi ze to przeczytałam i straciłam czas na puste sugestie dotyczące dwójki dzieci, nie poparte niczym, poza doświadczeniem dnia codziennego .
Ta książka może krzywdzić młodych i podatnych na rady rodziców !

Chłam jakich mało ...
Ta książka może krzywdzić młodych i podatnych na rady rodziców !

Jeżeli mamy bardzo dużo obaw w stosunku do tego jak sobie poradzimy z niemowlakiem i dzieckiem w wieku przdszkolnym, jest to idealna książka dla nas. Poradnik przede wszystkim uspokaja i przekonuje, żeby nie panikować podczas opieki nad dzieckiem. Czasami miałam wręcz wrażenie, że na każdy problem autor odpowie: ,,Spokojnie. Zobaczymy co będzie dalej. Jeżeli się nie poprawi, albo będzie gorzej dopiero wtedy zaczniemy działać". Były momenty, że to podejście mnie irytowało, ale w większości sytuacji pewnie trzeba się z tymi przekonaniami zgodzić i nie przesadzać z nad opikuńczością. Jednak uspokajające przez autora podejście do sprawy nie zawsze mnie przekonywało. Było to spowodowane tym, iż autor nie uzasadniał swoich rad wyszukanymi źródłami informacji, nie potwierdzał swoich przekonań przeprowadzonym przez instytucje badaniami, ale odpowiadał, iż te sposoby postępowania były brane z własnego doświadczenia rodzicielskiego oraz bogatego doświadczenia zawodowego. Mimo braku potwierdzeń naukowych mnie książa przekonała do tego, aby w większości niepokojących sytuacji zaufać własnej intuicji rodzicielskiej i nie panikować. Oczywiście książka nie jest tylko uspokajaczem. Autor w poszczeģólnych rozdziałach wymienia jakie konkretne zachowania czy objawy, powinny nas zaniepokoić i jakie działania w takich sytuacjach podjąć. Czy metody opisane w książce się sprawdzają? Tego nie mogę stwierdzić. Czas pokaże czy będę sięgała do zawartych w książce zagadnień.

Garść ciekawych faktów na temat dziecka i tego jak postępować w razie wszelkich wątpliwości.
Polecam tak na rozluźnienie między innymi książkami.

Polecam tak na rozluźnienie między innymi książkami.

• Biografia/pamiętnik/poradniki
  • Pożyczone
  • O dzieciach
  • 2016

Dodaj cytat z książki Dziecko od A do Z. Poradnik dla nowoczesnych rodziców