Na sposób Warrena Buffetta

Okładka książki Na sposób Warrena Buffetta Robert G. Hagstrom
Okładka książki Na sposób Warrena Buffetta
Robert G. Hagstrom Wydawnictwo: MT Biznes Seria: Światowe Bestsellery Biznesowe biznes, finanse
biznes, finanse
Światowe Bestsellery Biznesowe
The Warren Buffett Way
MT Biznes
2015-01-01
1996-01-01
Magda Witkowska

Sporych suchych faktów, pod względem wiedzy inwestycyjnej warto przeczytać. Wiele ciekawych fragmentów utwierdzających w przekonaniu, dlaczego Warren Buffet jest jednym z najlepszych inwestorów wszech czasów.

Chciałem przeczytać jakąś książkę o Warrenie Buffecie, która nie byłaby długą bibliografią a jednocześnie mogłaby przybliżyć sposób rozumowania, którym kieruje się przy inwestowaniu. Niniejsza pozycja w pełni spełniła moja oczekiwania.

Książka bardzo nastawiona giełdowo z wieloma opisami uzasadnień inwestycji Buffetta. Nie tego szukałem, ale jeśli ktoś chce zrozumieć zasady panujace w Berkshire, to pewnie mu się spodoba.

Trochę za dużo powtórzeń.

Trochę za dużo powtórzeń.

Doskonała. Godne uwagi opisy i sposoby doboru portfela przez Warrena Buffeta, oczywiście w ujęciu historycznym.

Książka przedstawiająca strategie inwestowania Warrena Buffetta, wraz ze szczegółowym opisem dotychczasowych inwestycji tego najsławniejsze inwestora giełdowego. Książka miejscami bardzo szczegółowa i żeby ją zrozumieć, należy najpierw zapoznać się z definicjami podstawowych pojęć z ekonomi. Ciekawa pozycja dla przyszłych inwestorów, chociaż uważam że nie wszystko się przekłada na polskie warunki.

Kompendium wiedzy na temat Warrena Buffeta. Dobra do przeczytania jako pierwsza lektura na jego temat.

Poprzednie wydanie lepsze, bardziej konkretne.

Poprzednie wydanie lepsze, bardziej konkretne.

Buffet rządzi, proste i czytelen reguły jak kupować na GPW. Dobra książka ale szkoda że nie napisana przez Warrena.

Jedna z lepszych książek o inwestowaniu, którą czytałem. Wnikliwa i dobrze napisana.

• Inwestowanie
  • Biznes