Pokonać giełdę

Tłumaczenie: Dariusz Bakalarz
Wydawnictwo: StudioEMKA
Beating the Street
biznes, finanse

Opracuj swoją strategię inwestowania w akcje lub fundusze rynku akcji według rad jednego z najlepszych na świecie menedżerów funduszy inwestycyjnych. Średnioroczna stopa zwrotu zarządzanego przez Lyncha funduszu inwestycyjnego Fidelity Magellan nieprzerwanie przez 13 lat wynosiła 27 %! z takim wynikiem Lynch jako jeden z nielicznych pokonywał systematycznie amerykański indeks szerokiego rynku S&P 500. Według Lyncha nie należy zapominać, że akcje nie są losami na loterii. za każdą akcją stoi jakaś spółka i od jej kondycji zależy, co się będzie z akcjami działo. Peter Lynch instruuje, jak wybrać odpowiednie spółki i jak zbudować dochodowy portfel inwestycyjny, opierając się na własnym doświadczeniu i wiedzy. Jako doświadczony ekspert od zarządzania funduszem Lynch daje także wskazówki, jak wybrać właściwy fundusz inwestycyjny. Książka Petera Lyncha pokazuje jak skutecznie wykorzystać potencjał giełdy.

Lucian0 | 2013-08-06

Największa zaletą tej książki wydaje się być fakt, że jest ona napisana w taki sposób, że bez problemu przebrnie przez nią każdy amator giełdowy i jeszcze 'coś z niej wyciągnie'. Podoba mi się fakt, że Lynch uciekł od formy bardziej naukowej do zwykłego opowiadania. Pozwala nam bliżej przyjrzeć się inwestowaniu od strony bardziej fundamentalnej. Idealna dla początkujących inwestorów i wciąż godna polecam także tym bardziej doświadczonym.

Intelligenzaktion | 2014-10-29

Szczerze mówiąc w książce nie ma recepty na uzyskiwanie wysokiej stopy zwrotu z inwestowania na giełdzie - wbrew moim oczekiwaniom. Autor co prawda daje pewne poszlaki, ale nie prezentuje swojego sposobu analizowania akcji w sensie fundamentalnym. To co przebija się na pierwszy plan to to, że Peter Lynch stale jeździł po świecie i rozmawiał z prezesami zarządów spółek, w które zamierzał inwestować i próbował ich oceniać na różne sposoby ( stale w trasie ). Peter Lynch wspomina, że bardzo dużo czasu spędzał na analizowaniu dokumentacji finansowych... ale niestety nie mówi dokładnie w jaki sposób podejmował decyzje inwestycyjne... raczej wymienia spółki, które dały mu zwrot oraz takie, które przyniosły straty ( nieustannie przekonuje do kupowania akcji a nie lokowania pieniędzy na koncie w banku ). Książka nie przedstawia tego jak Peter Lynch oceniał kadry zarządcze spółek ani tego w jaki sposób oceniał dokumentacje finansowe. Książka przypomina bardziej biografię niż poradnik...

boseti | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Mieszane uczucia, po tytule książki myślałem że autor faktycznie podpowie jak POKONAĆ giełdę, tymczasem dawkuje wiedzę i opisuje że jeździł po firmach i dzwonił do prezesów. Wskazówek jak na lekarstwo.

Goldie | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Ciekawa w inny sposób - nie uczy typowych przeliczeń i analizy finansowej, a raczej podpowiada, na co patrzeć weryfikując firmę, w którą chcesz zainwestować. Gruba książka, ale czyta się ciekawie, gdyż autor ze beletrystyczną swobodą opisuje praktycznie swój sposób sprawdzania różnych firm - na co patrzył, co brał pod uwagę, o co pytał menedżerów i dlaczego w ogóle wziął tę firmę do weryfikacji (a tu bywa ciekawie, bo czasem nawet zakupy córek coś mu podpowiadały!). Minusem jest to, iż większość to spółki amerykańskie, a analizy dotyczą lat 80-tych i 90-tych. Tym niemniej książkę czyta się ciekawie pod względem doświadczenia autora, którego elementy można spokojnie przenieść na własne poletko inwestowania.

moneygrabbing | 2016-04-16

Polecam tym, którzy inwestują na giełdzie.

Malina | 2016-08-01
Kamila | 2016-02-24