Mały Książę

Okładka książki Mały Książę Antoine de Saint-Exupéry
Okładka książki Mały Książę
Antoine de Saint-Exupéry Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Ekranizacje: Mały Książę (1974) Seria: Klasyka dla młodzieży literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mały Książę (1974)
Barbara Przybyłowska

Narysuj mi baranka ❤️

Narysuj mi baranka ❤️

Bardzo wartościowa jak i ciekawa książeczka. Do przeczytania dla każdego.

Bardzo wartościowa jak i ciekawa książeczka. Do przeczytania dla każdego.

Pawel Krolik. Płytka, pretensjonalna, przereklamowana książeczka.

Pawel Krolik. Płytka, pretensjonalna, przereklamowana książeczka.

Lektura obowiązkowa. Instrukcja obsługi ludzkiej duszy. Magiczny, wielowarstwowy zapis, który odczytany w wieku 6, 16 i 40 lat dostosowuje się do życiowego doświadczenia i pokazuje prawdy o świcie, ale tylko te na których przyjęcie jesteśmy gotowi. Ciekawe co powie mi w kolejnej dekadzie życia.
Ludziom którzy dali tej książce "1", trzeba pomóc. Koniecznie.

Ludziom którzy dali tej książce "1", trzeba pomóc. Koniecznie.

Książka ukazuje problemy życia każdy bohater lektury jest symbolem czegoś innego co jest plusem. Pokazuje gorsze oraz lepsze chwilę. Cytaty które się znajdują w tej książce są bardzo szczególne .

Ig:ksiazki_wloczykija
To niezwykła podróż przez krainę wyobraźni, mądrości i ludzkiej natury. Antoine de Saint-Exupéry w swojej niewielkiej książce kryje ocean emocji, myśli i refleksji, które wdzierają się w umysł czytelnika, pozostawiając w nim trwały ślad.

Najbardziej fascynującym aspektem tej powieści jest sposób, w jaki autor ukazuje świat oczami dziecka. Poprzez pryzmat spotkań z Małym Księciem, czytelnik przenosi się do krainy marzeń i metafor, gdzie codzienność przeplata się z tajemniczością, a proste słowa kryją głęboki sens. Saint-Exupéry mistrzowsko balansuje na granicy między baśnią a filozoficznym przemyśleniem, wplatając wątki przygody, przyjaźni i odpowiedzialności.

W tej książce intryguje również postać tajemniczego lisa, który staje się przewodnikiem dla Małego Księcia i dla czytelnika. Jego mądrość i refleksje nad istotą przyjaźni, miłości i odpowiedzialności dla drugiego człowieka poruszają głęboko, pozostawiając czytelnika z długotrwałymi refleksjami nad własnym życiem i relacjami z innymi.

Napięcie w "Małym Księciu" budowane jest nie poprzez dynamiczną akcję, lecz poprzez subtelne dialogi i symboliczne opisy, które ukazują wieczne pytania ludzkości o sens istnienia, miłość i przyjaźń. Czytelnik wraz z bohaterami podróżuje przez niezbadane obszary ludzkiej duszy, odkrywając nowe wymiary uczuć i myśli.

Nie można również pominąć pięknych ilustracji autorstwa samego Saint-Exupéry'ego, które dodają tej opowieści dodatkowej głębi i uroku. Ich delikatność i subtelność oddają niezwykłą atmosferę tej baśniowej historii.

"Mały Książę" to książka, która zostaje z czytelnikiem na zawsze, stając się nie tylko lekturą, ale również towarzyszem życiowych refleksji i poszukiwań. To opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a jednocześnie prowadzi czytelnika ku odkryciu najważniejszych wartości w życiu.

Ig:ksiazki_wloczykija

Musiało minąć około 15 lat zanim znów sięgnęłam po Małego Księcia. Z perspektywy czasu uważam, że ta książka jest bardziej dla dorosłych niż dla dzieci. Czytając ją jako lekturę w gimnazjum, nie rozumiałam sensu tej książki, uważałam ją za nudną i "dziwną". Teraz moja opinia zmieniła się całkowicie. Polecam przeczytać ją po x latach, co ważne - powoli, by móc zastanowić się nad sensem. Bardzo dużo daje do myślenia, szczególnie dla dorosłych, żeby się zatrzymać na chwilę i pomyśleć o tym, co jest w życiu ważne.

Na półkach: , , , , , , ,

Jest to naprawdę piękna i wartościowa książka. Pomimo, że czyta się ją lekko, niesie ze sobą bardzo ważny przekaz, którego powinien się trzymać każdy człowiek na naszej planecie. Jest też jedną z nielicznych książek, która zdecydowanie nadaje się na lekturę szkolną. Must read dla każdego, nic dodać, nic ująć.

Na półkach: , , , , , ,

Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych, uniwersalnych opowieści o Miłości, Nadziei, Przyjaźni, śmierci i wartościach, którym warto poświęcić uwagę i życie. Nigdy się nie zestarzeje...
💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞

💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞💞

Szczerze mówiąc męczyłam się czytając Małego Księcia, dopiero pod koniec zaczęłam zauważać wszystko. Lektura którą każdy by z nas musiał przeczytać i przemyśleć.

• Lektury
  • Lektury szkolne