Ona i on

Wydawnictwo: Albatros
Elle & lui
literatura piękna
Ag2S

NOWE NOTTING HILL! JEDNA Z NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ KSIĄŻEK WE FRANCJI W 2015 ROKU Subtelna i naprawdę zabawna historia miłosna, która uwiedzie i oczaruje czytelniczki. Nie ma tu księcia z bajki, jest zwykły facet i prawie zwykła dziewczyna, którzy po prostu się pokochali. Ona i on. Nic więcej. Aż tyle. Mia i Paul poznali się poprzez internetowy portal randkowy i zamiast kochankami,...

NOWE NOTTING HILL!

JEDNA Z NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCYCH SIĘ
KSIĄŻEK WE FRANCJI W 2015 ROKU

Mia i Paul poznali się poprzez internetowy portal randkowy i zamiast kochankami, zostali przyjaciółmi.
Chcą, by nadal tak zostało.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Gosia | 2019-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 19 maja 2019

Trochę na zasadzie "ale to już było".
Swego czasu Marc Levy to było dla mnie odkrycie i przyjemne zaskoczenie.
Tutaj trochę mi tego zabrakło.
Niczym się nie wyróżnia spośród wielu takich historii.
On - pisarz, trochę samotnik, trochę dziwak z wieloma fobiami.
Ona - piękna aktorka, nieszczęśliwa w swoim związku,, zdradzana przez męża.
Każde z nich ma wspaniałych przyjaciół, którzy są ich ostoją.
Zważając na niewielką obszerność książki, fabuła trochę zbyt wolno się rozwija. Gdy Mia i Paul się poznają, jest już prawie połowa książki.
Ciekawy wątek koreańskiej tłumaczki Paula, ale jakoś niezupełnie mi tu pasował Z tego akurat mogłaby być inna niezła historia.
Podsumowując - książka jest po prostu tylko dobra. Czytałam inne lepsze pozycje tego autora.

RWR | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Jest to moja pierwsza powieść tego pisarza. Jest bardzo dobry, ma świetne pióro, bohaterowie są ciekawi i wyraziści, tekst czyta się płynnie i z zainteresowaniem, nie ma się ochoty przerywać czytania, jednak po lekturze przychodzi trochę rozczarowanie. Fabuła nie jest czymś wyjątkowym, nie jest historią, która zajęła moje myśli nawet na następny dzień. Myślę, że jest to tak, że pisarz ma dobry warsztat, ale pomysł na powieść, to najtrudniejsza sprawa i tutaj jednak chyba trochę Levy nie sprostał wyzwaniu. Książka jest dość dobra, ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Przypuszczalnie szybko o niej zapomnę...

Ewelina | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

Mia odkrywa zdradę męża z inną aktorką, z którą grali w jednym filmie. Postanawia uciec od codzienności i w samotności przemyśleć, co dalej. Wyjeżdża do Paryża do najlepszej przyjaciółki. Przez przypadek dowiaduje się, że Daisy szuka partnera przez portal randkowy. Mia również zakłada sobie konto, a gdy dostaje wiadomość od jednego z kandydatów, decyduje się na spotkanie.
Paul, amerykański pisarz, mieszkający od kilku lat w Paryżu, gości u siebie swoich przyjaciół. Oni, widząc, że Paul jest samotny, zakładają mu konto na portalu randkowy i aranżują randkę w ciemno z jedną z kobiet z portalu.
Tak zaczyna się znajomość Mii i Paula...

Beata | 2019-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2019

Sympatyczna opowiastka o gwieździe filmowej i pisarzu. Bardzo interesujący wątek z tłumaczką koreańską. Polecam.

nika1401 | 2018-10-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 26 października 2018

Uwielbiam Marca Levy! Tak bardzo przypomina Musso.
Genialna historia z zagadką w tle. Bardzo często dwóm osobom przeciwnej płci nie udaje się pozostać "przyjaciółmi", ale im...

Książka jak dla mnie trochę nudna ciągnie się jak flaki z olejem pod koniec dopiero w szybkim tempie wszystko się wyjaśnia. On jest pisarzem ona aktorka poznają się przez portal randkowy a co z tego wyniknie zobaczcie sami jak lubicie romansidla☺

Espoo | 2018-08-19
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ona i On" to historia relacji damsko-męskiej. Bardzo ale bardzo ujęło mnie to, że przede wszystkim jest to historia przyjaźni. Dość niesztampowej ale przyjaźni.
Akcja powieści zaczyna się (i toczy się głównie) w Paryżu. Mieszka tam Paul, amerykański pisarz, którego debiutancka powieść odniosła niesłychany sukces, niezależnie od szerokości geograficznej, na której mieszkają jego czytelnicy. Paul opuścił Amerykę, zaszył się w Paryżu by pisać kolejne powieści, ale teraz sukcesy wydawnicze odnosi już tylko wyłącznie na rynkach azjatyckich. Przypadkowo spotyka słynną angielską aktorkę, która w tym samym mieście pragnie incognito wyleczyć złamane serce.
Historia, która mogłaby się zacząć romansem, zaczyna się dość nietypową relacją przyjacielską, i to jest spora zaleta tej powieści. Kolejną jest na pewno pomysł na postać pisarza i powód jego niebywałego sukcesu w Azji. Wspaniała historia! Takie smaczki odróżniają byle jakie powieści od tych naprawdę dobrych. Warto też wspomnieć, że...

magdalena | 2018-05-15
Przeczytana: 15 maja 2018

Romantyczna bajka. Z humorem, z lekkością, z dystansem. Nieoczywista, bardzo oryginalna. Wciągająca.
Spędziłam z tą książką dwa bardzo przyjemne wieczory i żałowałam,że to są tylko dwa wieczory!

MartaKu | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 30 kwietnia 2018

Szybka, miła lektura. Bez szału, bez zachwytu. Po prostu takie coś małego sympatycznego :)

Eljot | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Takie sobie czytadło. Nie powala, nie denerwuje, ale też wiele nie wnosi.
Trochę może zbyt wolno jak dla mnie rozwija się fabuła, gdyż dochodzimy do setnej strony a tytułowa Mia i Paul jeszcze się nie znają. A biorąc pod uwagę, że książka nie jest zbyt obszerna stronicowo, może trochę dziwić. Przez to nie pozostaje wiele przestrzeni dla ich historii. No ale tak jak napisałam powyżej, nie powala, więc nie mam też za wiele o niej do powiedzenia.
Raczej do niej nie wrócę. Odkładam na półkę zapomnianych...