Elle et lui

Okładka książki Elle et lui Marc Levy
Okładka książki Elle et lui
Marc Levy Wydawnictwo: Robert Laffont Cykl: A jeśli to prawda... (tom 3) literatura obyczajowa, romans
A jeśli to prawda... (tom 3)
Elle et lui
Robert Laffont
2015-02-05
2015-02-05
francuski

Pogodna, lekka, wakacyjna. Fajnie się rozwija "akcja " Typowe dla romansu stopniowanie kolejnych etapów znajomości. Zabawne dialogi, przy okazji trochę psychologii, gdzieniegdzie irytujaca, ale szybko się czyta.

" Prawdziwe pytanie natomiast, jakie powinnaś sobie zadać, to czy zalety D. są wystarczające, żebyś mogła tolerować jego wady.
Nie, prawdziwe pytanie brzmi : dlaczego jesteś w nim zakochana, skoro jesteś przez niego nieszczęśliwa ? "

Nie, prawdziwe pytanie brzmi : ...

Ta historia po "Złodzieju cieni" trochę mnie rozczarowała. Jak dla mnie przekombinowane. Doceniam uroczy styl narracji typowy dla tego autora ale sama opowieść mnie nie uwiodła. Lepiej wypadają przyjaciele głównych bohaterów niż oni sami. Szukam ciekawszego Levy'ego.

Arcydzieło wmocji, od któego nie można się oderwać. Uwielbiam tego autora. jeszcze nie trafiłam na jego książkę, która by mi się nie spodobała.

„Ona i on” autorstwa Marc Levy jest powieścią, dzięki której poznałam twórczość tego pisarza. Lekkie pióro autora sprawia, że książkę czyta się dobrze, szybko i płynnie. Jest to lekka i przyjemna opowieść romantyczna o aktorce i pisarzu, przy czym poruszony temat sławy związanej z zawodami tej dwójki, pokazuje że czasem trudno jest jej sprostać. Dopiero pomoc drugiej osoby sprawia, że łatwiej jest przez to przejść. Dokładny przebieg relacji między Mią i Paulem poznamy już z kart powieści. W mojej ocenie jest książka jest warta przeczytania gdyż można przy niej zrelaksować się i odpocząć. Fabuła powieści jest dobrze poprowadzona, wykreowanie bohaterowie są wyraziści a skonstruowane z humorem dialogi inteligentne. Ponadto niezwykle interesujący jest wątek koreańskiej tłumaczki głównego bohatera. Naprawdę polecam tę książkę.

Potrzebowałam odskoczni od 'cieższych' ksiażek, nie miałam wiec wielkich oczekiwań, i pod tym wzgledem się nie zawiodłam. Ksiażka jest lekka, szybko się czyta.
Miałam jednak wrażenie, że gdzieś pod koniec autorowi skończyły się pomysły na ciągniecie akcji, zachowanie Mii jest dla mnie niezrozumiałe i nawet nie wiem z czego wynikało.
Zastanawiam się też dlaczego większość tego typu pozycji (i filmów, i książek) musi mieć jakiś wątek na lotnisku. Oklepane do bólu

Zastanawiam się też dlaczego większość...

Dawno tak dobrze nie bawiłam się przy książce, humor i inteligentne dialogi...uwielbiam.

2004

Przyjemna opowieść romans nie jest taki typowy co bardzo mi się spodobało lekka czyta się szybko czego chcieć więcej😊

Sława ma to do siebie, że nie każdy jest jej w stanie sprostać. Tak było w przypadku bohaterów książki. Jednak druga osoba jest w stanie pomóc nam wszystko przejść. Kto ciekawy co się wydarzyło , między nią i nim, zachęcam do czytania.

Przyjemna, lekka historia.

Przyjemna, lekka historia.

Ona i On poznali się przez portal randkowy, zamiast kochankami zostali przyjaciółmi, chcą aby tak zostało. Ona jest aktorką,słynną gwiazdą filmową, angielką, która na swoim koncie ma mnóstwo sukcesów. Na imię ma Mia.

On- jest pisarzem, Amerykaninem. Poznaję kobietę o imieniu Mia. Mimo tego, że ją kojarzy nie ma pojęcia skąd. Nie ma pojęcia kim ona jest. Odnosi sławę w Korei dzięki swojej tłumaczce, jak się później okazuję również jego wydawcy książki- Kyong.

Jest to subtelna i bardzo zabawna historia miłosna. Paul zdecydowanie nie jest księciem z bajki, lecz zwykłym facetem a Mia prawie zwykłą kobietą. Mimo tego, iż się w sobie zakochali postanowili zostać przyjaciółmi.

Jak Mia poznaje się z Paulem?

Jeśli jesteście ciekawi, zapraszam do przeczytania 😍 Naprawdę Warto.

• 2016
  • 2016