Zakochaj się we mnie

Wydawnictwo: Pascal
A Valentine Anthology
Ranech

Co zrobisz w walentynki? Wyślesz kartkę i czekoladki? Znajdziesz czas na czułość? Przypomnisz, jak smakują chwile we dwoje? A może wrócisz do kogoś, kogo naprawdę kochasz. Opowiadania mistrzyń romansu (Alice Clayton, Alison Oburia, Jennifer DeLucy, Nicky Elson, Victoria Michaels, Jessica McQuinn) to idealny prezent na dzień zakochanych!

źródło opisu: http://pascal.pl

źródło okładki: http://pascal.pl

MartaKu | 2016-07-07
Na półkach: 2016, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 lipca 2016

Kobiece,dziewczęce opowiadania. Super prezent dla "niej" na dzień zakochanych. Wszystkie historie pozostawiają pozytywne wrażenie. Niektóre czytałam z uśmiechem, inne były dłużące (nie mogłam doczekać się zakończenia),a ostatnia wywołała współczucie i mnie zaintrygowała (z chęcią poczytałam bym o dalszych losach tych bohaterów).
Szybka,krótka, lekka książka.

Kaśka | 2016-07-26

1 książka i 6 różnych opowiadań.
Nie wiem sama jak ocenić tę książkę bo mimo że bardzo szybko się ją czyta, niektóre historie były wręcz nużące to sama nie wiem czego mi w niej brakowało.
Każde opowiadanie opisuje rożne "sposoby" obchodzenia i podchodzenia do 14 lutego - różnorodność świętowania dnia zakochanych.
Jedno opowiadanie na pewno utkwi mi w pamięci - ostatnie ! - smutne ale jakże prawdziwe bo ukazuje iż naprawdę nie wiemy co przyniesie jutro.

kaka84k | 2016-06-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 2016 rok

Pozycja bardzo lekka, 6 krótkich opowieści o miłości. Okładka piękna zapowiadająca się w środku opowiadania nie powalające, ale dające się przeczytać.

Zapatrzona_W_Książki | 2018-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Średnie były te opowiadania, ale Jessica McQuinn i Victoria Michaels zdołały poruszyć moje serduszko z kamienia.

Lektura na godzinkę, może dewie. Lekka i nie wymagająca myślenia.

Natalia | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Ta książka składa się z sześciu opowiadań napisanych przez różne autorki. Każde jest inne, ale łączy je, to, że ich akcja toczy się w dniu Walentynek. Opowiadania są krótkie i utrzymane w podobnym klimacie. Muszę przyznać, że żadne z nich jakoś specjalnie mnie nie zainteresowało, ani też nie nudziło. Czytadło na jeden wieczór. Jeśli szukacie czegoś co obudzi w was jakieś emocje, to w tej książce tego nie znajdziecie.

Lustro Rzeczywistości | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Walentynkowe opowiadania idealnie sprawdzą się jako prezent dla drugiej połówki. Lektura na chwilę, ale warto przeczytać :)

Nowe Horyzonty | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

„Może dzień zakochanych jest komercyjnym świętem, ale to nie zmienia faktu, że najważniejsza w nim jest miłość.” str. 18

Walentynki coroczne święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Dla jednych to święto, w dzień którego obdarowują się czekoladkami w kształcie serca, wyznają sobie miłość, spędzają wspólnie czas. Inni nie znoszą Walentynek, z reguły są to osoby samotne, które po prostu nie mają z kim tego dnia świętować. Jeszcze inni mają z kim spędzać Walentynki, ale uważają to święto za sztuczne i komercyjne, które służy jedynie zwiększeniu zysków.

Zakochaj się we mnie, to zbiór sześciu opowiadań poświęconych Walentynkom. Czytelnik poznaje losy sześciu par, zupełnie różnych, przez co dostrzeże różne oblicza miłości. Fabuła, miejsce akcji i bohaterowie w każdym opowiadaniu są inni, ale wszystkie opowiadania łączy tematyka miłości i Walentynek.

Na całą recenzję zapraszam na bloga: http://nhoryzonty.blogspot.com/2016/02/zakochaj-sie-we-mnie-zbior-opowiadan.html#more

KobieceRecenzje365 | 2016-02-24

"Zakochaj się we mnie", to zbiór sześciu króciutkich opowiadań miłosnych takich autorek jak, Alice Clayton, Jennifer DeLucy, Nicki Elson, Jessica McQuinn, Victoria Michaels oraz Alison Oburia. Wszystkie te opowiadania mają jeden wspólny mianownik - miłość oraz walentynki. I choć to święto już za nami, to nie powstrzymało mnie to przed lekturą tej książki.

Alice Clayton "Smak zmysłów"

W pierwszym opowiadaniu poznajemy małżeństwo ze sporym stażem. Żona zajmuje się domem, a mąż pochłonięty jest pracą. Czy w takim związku znajdzie się czas na celebrowanie takiego święta jak walentynki?

"Czy można uchwycić ten moment, kiedy romantyzm umiera? Siedząc samotnie w ukochanym domu, otoczona przez ulubione przedmioty, nagle przyłapałam się na tym, że tęsknię za czasami, gdy nie mieliśmy nic prócz naszej miłości. I gdy obojgu nam zależało, by jak najczęściej ją czuć."

Wspaniałe opowiadanie mówiące nam, że miłość jest ponadczasowa i nie ważne ile mamy lat, oraz ile lat jesteśmy w...

Rozchełstana Owca | 2018-05-25
Przeczytana: 25 maja 2018

Mimo, że trafiłam na te opowiadania przypadkiem i są one o tematyce walentynkowej, nie zatrzymało mnie to przed kupnem tejże książeczki. Sześć opowiadań, które łączy jedno – dzień zakochanych i okazywane w tym dniu uczucie.

W pierwszym opowiadaniu spotykamy się z Maddie, która ma wrażenie, że miłość i uczucie w jej małżeństwie wygasły, a jednak spotyka ją niespodzianka ze strony ukochanego męża Timothy'ego. Nic zaskakującego jak na moje oko - małżonek z niespodzianką, wspólne wyjście na kolacje, intymność po powrocie – taki typowy wieczór we dwoje, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że chwilami miło poczytać coś pozytywnego.

W drugim poznajemy Alison, która pozwoliła się porwać marzeniom i wyimaginowanemu mężczyźnie ze swojej świeżo napisanej książki, który koniec końców zostaje porzucony dla realnego życia. Zastanawiam się poniekąd skąd pisarki mają pomysły na takie opowiadania? Nie do końca mi się ono podobało, może z racji zauroczenia zupełnie zmyślonym, wyidealizowanym...

Zaczytana | 2018-11-16
Przeczytana: 11 listopada 2018

Miałam problem z przebrnięciem przez opowiadania. Zatrzymałam się w połowie i nie mogłam ruszyć dalej. Chyba spodziewałam się czegoś bardziej błyskotliwego, a niestety okazało się, że większość zamieszczonych w książce historii jest dosyć oklepane i na pewno już wielokrotnie spotkałam się z podobnymi historiami. Plus za możliwość chwilowego oderwania się od rzeczywistości. Opowiadania czyta się szybko, ale bez dużego przekonania. Minus za to, że końcówki wszystkich są do przewidzenia. Niestety autorki nie powaliły na kolana oryginalnością w tym zakresie. Jeżeli ktoś szuka powszechnych historii to z pewnością powinien sięgnąć po te historie. Natomiast jeżeli ktoś szuka czegoś bardziej oryginalnego w temacie Walentynek zdecydowanie może sobie odpuścić czytanie, z pewnością niewiele straci.