Podaj łapkę misiu

Wydawnictwo: Alegoria

Kostek jest wyjątkowym misiem. Ma piękne czarne oczka, brązowe futerko i duże puchate łapki. Jest ładnym, ale smutnym niedźwiadkiem. Najchętniej bawi się sam. Często chowa się w swoim pokoju i czyta książeczki. Lubi też układać klocki. I całkiem dobrze mu to wychodzi. Mało mówi, a z jego oczek czasem płyną diamentowe łezki. Misiaczek ma bardzo dobre serduszko, chociaż bywa, że się...

Kostek jest wyjątkowym misiem. Ma piękne czarne oczka, brązowe futerko
i duże puchate łapki. Jest ładnym, ale smutnym niedźwiadkiem. Najchętniej
chociaż bywa, że się złości.Dlaczego? Po prostu drażni go wiele rzeczy, a wtedy krzyczy i tupie łapkami. Tak to już z tym misiem jest. Na szczęście złość szybko mu mija...

Nie każdy jest taki sam, a niektórzy są zupełnie ODMIENNI. I niełatwo takim "dziwakom" w życiu, trudno im znaleźć przyjaciół. A przecież to, że ktoś jest inny, nie oznacza wcale, że jest gorszy. Trzeba tylko zobaczyć, jak wiele dobrego kryje się pod tą odmiennością. Pełna ciepła i uroku bajka o potrzebie akceptacji, przyjaźni i tolerancji.

Adresowana jest do dzieci z Zespołem Aspergera (i ich rodziców), ale też do dzieci zdrowych (i ich rodziców). Pokazuje ona różne aspekty tego zaburzenia i sposoby radzenia sobie z nimi. W ten sposób może służyć wsparciem tym, których ono dotknęło, a dzieci neurotypowe oswajać ze zjawiskiem, pokazywać, że "nie taki diabeł straszny" i udowadniać, że nawet z dzieckiem zaburzonym można się kolegować, przyjaźnić. Nie trzeba chyba przekonywać, jak bardzo jest to ważne.

Patroni i partnerzy wydania:
Qlturka.pl, Klub Mamuśki, babyboom.pl, pisaninka.pl, Stowarzyszenie "Czajnia",

partner merytoryczny - Fundacja Synapsis, a ponadto Akademia Pedagogiki Specjalnej, Instytut Terapii i Edukacji Społecznej, Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie, Gabinet Psychiatryczny dr nauk med. doktor Bożena Śpila, Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie, a także firma Haidelberg Polska Sp z o.o.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-alegoria.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-alegoria.pl

Monika Pawelec | 2019-10-09
Przeczytana: 10 października 2019

Bohaterem książki Podaj łapkę Misiu, jest niezwykle inteligentny miś. Jest samotnikiem, zostało to ukazane w dosyć negatywny sposób. I sama do końca nie wiem, co miało zostać silniej zaakcentowane. Czy samotność misia? Czy jego samotnicze usposobienie?

Rówieśnicy misia dostrzegają to, że jest inny. Niejednokrotnie staje się przez to ofiarą żartów, czy innych zachowań wynikających z bycia niezrozumianym. Świat misia jest mocno logiczny, więcej w nim logiki niż uczuć, uniesień. To także bierze się z Zespołu Aspergera. (...)

Pełna recenzja na stronie: www.monikapawelec.pl

iniarecenzuje | 2019-10-03
Przeczytana: 03 października 2019

Książka ta jest niecodzienna, bo w bardzo łatwy sposób tłumaczy dzieciom zawiłości Zespołu Aspergera., a to dzięki autorowi, który również cierpi na to zaburzenie rozwojowe.

Krystian Głuszko ma misję, jej celem jest pomaganie innym. „Odmieńcom”, którzy borykają się z „chorobami duszy”. Prowadzi bloga „Zaburzony świat Krystiana” (krystian-robert.blogspot.com).

Główny bohater to Miś Kostuś. Jest niezwykłym misiem. Bo woli samotność i ciszę, a kontaktu z innymi dziećmi po prostu nie lubi.

Kostuś lubi tylko swoje towarzystwo, dlatego też często jest niezrozumiany przez dzieci i odtrącony przez nie.

Ale pewnego dnia poznaję Zajączka Kubę, który zostaje jego przyjacielem. Choć czasami jest mu trudno zrozumieć zachowanie Misia, stara się pomóc i znaleźć rozwiązania w stresujących momentach.

Misiaczek ma dobre serduszko, chociaż często się złości. Wtedy tupie i krzyczy. Ale na szczęście złość szybko mu mija.

„Bo wiecie... misie Aspi mogą początkowo Was denerwować, ponieważ są...

Czytam_Na_Tronie | 2015-11-12
Przeczytana: 31 października 2015

Krystiana Głuszkę (autora "Podaj łapkę Misiu") miałem okazję poznać w zeszłym roku na Targach Książki, kiedy promował najnowszą wówczas książkę "Szukaj mnie wśród szaleńców".

Od tamtego czasu Krystian prowadził misję, która na celu miała dotarcie do jak największej liczby ludzi i opowiedzenia im swojej historii oraz nakreślenie tego, jak wygląda jego choroba, którą jest Zespół Aspergera.

Z moich wiadomości wiem, że misja odniosła sukces, jednak nie została ona zamknięta. Krystian chciał rozszerzyć grono odbiorców swojego apelu. Do tego celu napisał ową książkę, chcąc trafić do najmłodszych. Ci ostatni czasami są o wiele lepsi niż my dorośli, potrafią ot tak polubić bez względu na okoliczności.

Głównym bohaterem książeczki jest Miś Kostuś. Nie jest to zwyczajny Miś, ponieważ nie lubi on przebywać z innymi dziećmi, woli samotność i ciszę. Pobyt w hałaśliwym miejscu jakim jest Wesołe Miasteczko nie jest dla niego czymś przyjemnym. Dziwnie to brzmi, ale tak właśnie jest. Dzieje się...

Książkowo_czyta | 2015-11-10
Przeczytana: 07 listopada 2015

Książeczka „Podaj łapkę, misiu” jest już trzecią publikacją autorstwa Krystiana Głuszko. Po „Spektrum” i „Szukaj mnie wśród szaleńców” autor postanowił zwrócić się w kierunku najmłodszych czytelników.

Głównym bohaterem jest Miś imieniem Kostuś, który jest bardzo wyjątkowym misiem. Kostuś bardzo lubi układać klocki i czytać książeczki, najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Ze względu na ten właśnie fakt, mimo, iż ma on ogromne serduszko jest nie rozumiany i często odtrącany przez otoczenie.

Pewnego dnia nasz puchaty miś poznaje Kubę – zajączka, który staje się jego przyjacielem. Pomimo, że zajączek nie zawsze rozumie zachowania Kostka jest przy nim zawsze. Nasz miś natomiast dzielnie, w bardzo prostych i szczerych słowach stara się objaśniać przyjacielowi czego nie lubi, co go drażni, czego się boi etc.

Książeczka ta w swej prostocie ma niesamowitą wartość edukacyjną zarówno dla dzieci mających zespół Aspergera (bo to właśnie o jego objawach mamy szansę dowiedzieć się...