Wczoraj, dzisiaj, jutro

Okładka książki Wczoraj, dzisiaj, jutro Grzegorz Kasdepke
Okładka książki Wczoraj, dzisiaj, jutro
Grzegorz Kasdepke Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
48 str. 48 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2016-09-14
Data 1. wyd. pol.:
2016-09-14
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310130358
Tagi:
Diana Karpowicz
Średnia ocen

6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Bajki mają moc. Wspierające opowiadania dla dzieci i rodziców Sylwia Chutnik, Marta Iwanowska-Polkowska, Joanna Jagiełło, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Aneta Krasińska, Urszula Młodnicka, Ewa Nowak, Joanna Olech, Ewa Świerżewska, Joanna Szulc, Jarosław Żyliński
Ocena 6,3
Bajki mają moc... Sylwia Chutnik, Mar...
Okładka książki A ja nie chcę być księżniczką Emilia Dziubak, Grzegorz Kasdepke
Ocena 7,6
A ja nie chcę ... Emilia Dziubak, Grz...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
788
782

Na półkach:

Przeczytałam,rysunki pooglądałam i ofiarowałam Wnuczce coby samodzielnie sobie przeczytała. Ilustrację umiejętnie wypełniają tekst,który sprytnie rozwija dziecięcą wyobrażnie ucząc i pomagając.

Przeczytałam,rysunki pooglądałam i ofiarowałam Wnuczce coby samodzielnie sobie przeczytała. Ilustrację umiejętnie wypełniają tekst,który sprytnie rozwija dziecięcą wyobrażnie ucząc i pomagając.

Pokaż mimo to

avatar
1883
119

Na półkach: ,

Recenzja: http://ewakruchowska.pl/polecane-ksiazki/2039-2/

Recenzja: http://ewakruchowska.pl/polecane-ksiazki/2039-2/

Pokaż mimo to

avatar
3145
926

Na półkach:

Kasdepke jest genialny. Niestety, ale ilustracje mnie nie zachwyciły.

Kasdepke jest genialny. Niestety, ale ilustracje mnie nie zachwyciły.

Pokaż mimo to

avatar
836
227

Na półkach: , , , , ,

"Dlaczego Jutro wciąż się spóźnia? (...) Wczoraj musi przepadać jak kamień w wodę, a Dzisiaj zostawiać po sobie tak wielki bałagan?"

Z niecierpliwością czekam na każdą książkę Pana Grzegorza; nie ukrywam od lat, że należy On do grona moich ulubionych autorów, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzimy rynek. Wbić się w niszę, jaką jest literatura dziecięca to naprawdę trudna sztuka, a pozostać w tym klimacie na piedestale, to już nie lada wyczyn. Panu Grzegorzowi się to udaje, nie dość, że nie osiada na laurach, to wręcz przeciwnie - wciąż podnosi poprzeczkę. Przekazać najmłodszym wiedzę z zakresu emocji, codzienności; by wytłumaczyć im niektóre aspekty życia - to wyzwanie, ale jeśli mamy pod ręką tak wspaniałego pisarza, który służy pomocą w każdym temacie - rozmowa z dzieckiem nie będzie już tak trudna ;).

W najnowszej książce mojego ulubionego autora "Wczoraj, dzisiaj, jutro" skupiamy się na czasie; na przeszłości z Wczoraj, teraźniejszości z Dzisiaj i przyszłości z Jutrem. Mała dziewczynka nie chce posprzątać bałaganu w pokoju i zastanawia się, kto jest za to odpowiedzialny; w konkluzji dochodzi do wniosków, iż to właśnie czas jest winien jej niedopatrzeniu. Czemu Wczoraj nie chce uprzątnąć tego co po sobie zostawia, gdy nagle pojawia się Dzisiaj i jest już za późno, dlaczego tak wolno przychodzi Jutro, które dźwiga na plecach to, co należało zrobić Wczoraj i Przedwczoraj? Grom filozoficznych rozmyślań o mocy upływającego czasu, przedstawionych w przystępnej formie. Dla małych nieporządnickich, którzy zrozumieją sens sprzątania, oraz dla rodziców, którzy mogą uświadomić sobie jak prędko biegnie dzień za dniem.

"Przez okno gramoliło się właśnie Dzisiaj. Drabinę ze słońca oparło o parapet".

Wspaniała historia pokazuje wartość codzienności dziecka dzielonej z rodzicami; nauka samodzielności, rozumienie trudnych pojęć takich jak Wczoraj, Dziś i Jutro; że teraźniejszość to zawsze Dziś, przeszłość to nigdy Jutro, a przyszłość to niestety już nie Wczoraj. Gdy czasem zastanawiasz się co i jak wytłumaczyć najmłodszym - masz na to gotowy przepis, w ciekawej formie. Książka została opatrzona ilustracjami Diany Karpowicz - oszczędna kolorystyka: żółty, czerwony, fioletowy, biały i czarny - nie wprowadzają oczopląsowego zamieszania; jest przejrzyście, estetycznie i klarownie. Jeśli mam być szczera, to chyba pierwsza ksiązka, która kradnie serce ilustracjami, tak od razu, jaką czytałam - mogę tylko pozazdrościć autorce kreski takiego talentu. Połączenie wartościowej treści z pięknymi obrazami - istna uczta dla każdego wymagającego Czytelnika, zarówno tego najmłodszego, jak i starszego, który temu najmłodszemu ma coś do przekazania. Całość to ciekawa przygoda, dobrze wydana i dopracowana: tak jak wspominałam już kiedyś, jestem książkową sroką - uwielbiam, gdy Wydawnictwo staje na głowie, by publikacja była piękna, dobrze oprawiona; i tu to mamy, jak chociażby matowy, sztywny papier, idealny dla dziecięcych rączek, by zaraz go nie pomiąć ;).

Reasumując: Panie Grzegorzu, wielki ukłon w Pana stronę, zresztą Pan wie, że jestem Pana fanką i jestem dumna, iż takie książkowe perełki mam na swojej półce, z racji wykonywanego przeze mnie zawodu, jak i faktu, iż już w przyszłości będę wiedzieć, co i jak przekazywać swoim dzieciom.

Polecam tę książkę (jak i każdą inną Pana Kasdepke) każdemu.

Mogę o niej powiedzieć naprawdę bardzo mało.

Wspaniała. Świetna. Mistrzowska.

Całość recenzji na: http://wirtualnaksiazka.blogspot.com/2016/10/wczoraj-dzisiaj-jutro-grzegorz-kasdepke.html

"Dlaczego Jutro wciąż się spóźnia? (...) Wczoraj musi przepadać jak kamień w wodę, a Dzisiaj zostawiać po sobie tak wielki bałagan?"

Z niecierpliwością czekam na każdą książkę Pana Grzegorza; nie ukrywam od lat, że należy On do grona moich ulubionych autorów, zwłaszcza jeśli chodzi o rodzimy rynek. Wbić się w niszę, jaką jest literatura dziecięca to naprawdę trudna...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1841
1841

Na półkach: ,

Grzegorz Kasdepke to kolejny autor książek dla dzieci, którego twórczość biorę zawsze w ciemno z pewnością, że nam się spodoba :) Nie miałam okazji czytać wszystkich jego książek, ale sporo ich już mam na swoim koncie i powiem Wam, że zawsze mi się podobają. Pomysłowość i poczucie humoru tego autora w połączeniu dają nam coraz to nowe książeczki z coraz to nowymi. ciekawymi, zabawnymi historyjkami :)

Kiedy zobaczyłam na stronie wydawnictwa Nasza Księgarnia nowość Grzegorza Kasdepke od razu wiedziałam, ze muszę ją mieć. Lubię opowiadania, mój starszak też lubi opowiadania, myślę, że młodszy także je polubi za jakiś czas. Historyjka, która znajduje się w tej książce jest nieco inna niż wszystkie. Dlaczego? Ponieważ głównymi jej bohaterami są dziewczynka, wczoraj, dzisiaj i jutro. Jak to jest możliwe? A własnie tak, że dziewczynka ta ma niesamowitą wyobraźnię i po prostu je uosabia.

Dziewczynce nie chce się sprzątać więc obiecuje mamie, że zrobi to jutro. Jednak kiedy budzi się rano znowu jest Dzisiaj. Dzisiaj strasznie bałagani więc dziewczynka się na niego obraża. Kiedy przychodzi wieczór Dzisiaj znika i nie m komu jej pomóc w sprzątaniu. Mama jest coraz bardziej zła, bo przecież obiecała posprzątać już wczoraj, ale dziewczynka tłumaczy, że obiecała jutro i cały czas czeka aż przyjdzie Jutro i jej pomoże.

Przy okazji pokazuje mamie swoją twórczość i to jak widzi Wczoraj, Dzisiaj i Jutro, a nawet Pojutrze. Wczoraj to taka fioletowa plama, taka samolubna, co myśli tylko o sobie, Dzisiaj to kolor cieplutki, żółty, czerwony i pomarańczowy i kolor lodów waniliowych, kolor leniuchowania. Jutro jest szare i bardzo obciążone tymi wszystkimi rzeczami, które zawsze odkłada się "na jutro". Aby nieco go odciążyć dziewczynka wpadła na pomysł, aby część spraw z Jutra przerzucić na Pojutrze. Pojutrze jest malutkie i zielone...

Jak widzicie wyobraźnie małej głównej bohaterki (albo raczej autora) jest naprawdę obszerna ;) Lubię takie nietypowe, nieco zakręcone opowiadania, sprawy wyjaśnione nie w prosty, zwyczajny sposób lecz tak inaczej, dając dziecku do myślenia... Bo tak naprawdę wyjaśnienie, że wczoraj minęło, dzisiaj trwa teraz, jutro będzie kolejnego dnia byłoby zbyt łatwe i zbyt nudne ;)


Moim zdaniem to bardzo pomysłowe i zupełnie inne niż dotychczas podejście do tematu. Choć nie wyjaśni dziecku dokładnie znaczenia "wczoraj, dzisiaj, jutro" to mimo tego zabierze go w podróż do dziecięcej wyobraźni, skłoni do zastanowienia się nad tekstem, nad tym co główna bohaterka miała na myśli. Bo sądzę, że nie jest aż tak łatwo zrozumieć jej tok myślenia i młody czytelnik może się nieco pogubić w tym całym bałaganie, które narobiło tutaj Dzisiaj, przed którym zwiało Wczoraj i przy uprzątnięciu którego Jutro nie chce pomóc.

Myślę, że dziecko będzie miało dużo frajdy podczas czytania tej książki. Ja tam się przy niej uśmiechałam ;) Całość jest bardzo pomysłowa i ciekawa, ale jest też ładna. Sztywna okładka, poziomy, podłużny format, strony w środku dla odmiany matowe, a nie śliskie, duża czcionka i nieco zwariowane, ale za to ładne ilustracje. Wszystkie ilustracje są utrzymane wyłączne żółtych, fioletowych, czerwonych i szarych barwach. Jak dla mnie książeczka ta jest jak najbardziej do polecenia :)

Grzegorz Kasdepke to kolejny autor książek dla dzieci, którego twórczość biorę zawsze w ciemno z pewnością, że nam się spodoba :) Nie miałam okazji czytać wszystkich jego książek, ale sporo ich już mam na swoim koncie i powiem Wam, że zawsze mi się podobają. Pomysłowość i poczucie humoru tego autora w połączeniu dają nam coraz to nowe książeczki z coraz to nowymi....

więcej Pokaż mimo to

avatar
1974
1621

Na półkach: ,

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/10/wczoraj-dzisiaj-jutro-grzegorz-kasdepke.html

Ile razy słyszeliście, a może nawet przekonywaliście kogoś czy samego siebie, że co powinno się zrobić dzisiaj, warto dokonać jutro, aby mieć dwa dni wolnego? Niejednokrotnie dopada nas taki leń, iż nie mamy ochoty na ruszenie ręką ani nogą, a co dopiero zabierać się za porządki czy inne czynności do zrobienia na "już". Często dzieje się tak, że nie chciało nam się wczoraj, nie chce dzisiaj, a do tego nie będzie chciało się również jutro...

Główna bohaterka bardzo nie lubi sprzątać, robi wszystko, aby uchronić się od tego niewdzięcznego zajęcia. Takim oto sposobem bałagani Dzisiaj, bo nie posprzątała Wczoraj, przekonując, że zrobi to Jutro. Jednak Jutro słynie z nadmiernej punktualności, więc nadchodzi bardzo wcześnie, przeradzając się w Dzisiaj, kiedy również brakuje chęci na porządki. Tak leci dzień za dniem, a nerwy mamą stają się coraz słabsze...

"Wczoraj, dzisiaj, jutro" to wspaniała lektura dla młodych czytelników, którzy nie przepadają za sprzątaniem i próbują odłożyć je w czasie. To również książka uświadamiająca upływ czasu, bo ten mknie niezwykle szybko - człowiek nie zdąży obejrzeć się oraz zachwycić tym, co tu i teraz, a już nadchodzi kolejny dzień, z którym należy się zmierzyć. Historia, jaka spotkała główną bohaterkę, pokazuje, że czasami warto w końcu zachęcić samego do siebie (a może nawet troszkę zmusić) do uczynienia tego, co należy, bo niesystematyczność i odkładanie wszystkiego na później, sprawia, iż wszystkie sprawy nakładają się na siebie, tworząc ogromny stos, który niezwykle ciężko zlikwidować.

Bardzo spodobała mi się oryginalna, bardzo oszczędna kolorystyka - ilustracje utrzymane są w konkretnych barwach, mianowicie bieli, czerni, czerwieni, fiolecie, żółci oraz pomarańczu. Kreska, jaką posługuje się Diana Karpowicz, jest mocna i gruba, chociaż niekiedy wydaje się być postawiona od niechcenia, co jedynie utwierdza w przekonaniu, że ilustratorka ma talent. Jej obrazki są wspaniałym dopełnieniem całości, czyli intrygującej i fantazyjnej treści.

Grzegorz Kasdepke stworzył wyjątkową, wartościową i nieco abstrakcyjną historię, która najwięcej radości przyniesie starszym dzieciom, mniej więcej w wieku 6+. Młodsze pociechy mogą czuć się zainteresowane ową opowieścią, ale z pewnością będą potrzebowały pomocy osoby dorosłej w odpowiednim zrozumieniu przekazanego morału. Ja z przyjemnością niejednokrotnie powrócę do tej lektury, zwłaszcza wtedy, gdy zechcę odłożyć coś na później...

http://www.nieperfekcyjnie.pl/2016/10/wczoraj-dzisiaj-jutro-grzegorz-kasdepke.html

Ile razy słyszeliście, a może nawet przekonywaliście kogoś czy samego siebie, że co powinno się zrobić dzisiaj, warto dokonać jutro, aby mieć dwa dni wolnego? Niejednokrotnie dopada nas taki leń, iż nie mamy ochoty na ruszenie ręką ani nogą, a co dopiero zabierać się za porządki czy inne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach:

Wczoraj, dzisiaj, jutro to przede wszystkim propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym – 3 – 5 lat, które mają jeszcze problem ze zrozumieniem zależności czasowych i pojęć abstrakcyjnych, jakimi się je określa. Zabawna historia oraz ładne, humorystyczne ilustracje pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć te trudna pojęcia. Mi i mojemu synkowi przygody małej bohaterki bardzo się spodobały. Po przeczytaniu książeczki jeszcze długo się zastanawialiśmy, jak to jest z tym nieszczęsnym jutrem 😉

http://www.czytajac.pl/2016/09/wczoraj-dzisiaj-jutro-grzegorz-kasdepke/

Wczoraj, dzisiaj, jutro to przede wszystkim propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym – 3 – 5 lat, które mają jeszcze problem ze zrozumieniem zależności czasowych i pojęć abstrakcyjnych, jakimi się je określa. Zabawna historia oraz ładne, humorystyczne ilustracje pozwalają dzieciom lepiej zrozumieć te trudna pojęcia. Mi i mojemu synkowi przygody małej bohaterki bardzo się...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

„Jutro posprzątam – obiecałam mamie, idąc spać” – tak zaczyna się piękna opowieść o odkrywaniu świata, znaczenia słów, próbie tłumaczenia świata, odnajdywaniu siebie w czasie i przestrzeni. Mała zmęczona dziewczynka wie, że powinna zrobić pewne rzeczy, ale ich nie robi, ponieważ każdego dnia czeka i czeka. A mały czytelnik czeka z nią na Jutro, które ciągle nie może przyjść, bo kiedy ona się budzi znowu jest Dziś bardzo szybko zmieniające się we Wczoraj. Każdego dnia bohaterka bawi się z Dziś. Niestety jest ono wielkim bałaganiarzem i za każdym razem, kiedy mama wraca z pracy zastaje w domu chaos. Aby sobie ułatwić zadanie i poznać jutro postanawia sportretować te dni. Pod wpływem przybywających obowiązków powstało Przedwczoraj i Pojutrze. Pewnego dnia mama postanowiła, że posprzątają razem. Robili to tak długo, aż skończył się dzień.
Grzegorz Kasdepke po raz kolejny zabiera dzieci w interesującą przygodę. Tym razem bohaterami są kłopotliwe słowa, których znaczenia trudno dzieciom wyjaśnić. Oczekiwanie na kolejny dzień i odkrywanie, że zawsze jest to Dziś, że możemy żyć tylko w teraźniejszości jest przygodą wzbogaconą zabawą. Świat widziany oczami dziecka to ciągłe poznawanie, odkrywanie, tworzenie. A co widzi rodzic? Wielki bałagan, rozlane farbki, beztroskie dziecko, które nie wykonuje poleceń i dyskutuje na temat tego, kiedy ma posprzątać. Moment samodzielnych porządków jednak się nie może zbliżyć, bo jeśli dorosły odkrywa, że Jutro zmieniło się w Dziś to dla dziecka nie jest to sprawa taka łatwa. Przecież dzień nie może tak łatwo zmienić się w inny. A może trzeba zacząć przygodę od nowa, aby zrozumieć?
„Wczoraj, dzisiaj, jutro” to świetna lektura dla przedszkolaków i ich rodziców. Dzieciom pozwala oswoić się ze znaczeniem słów, a rodzicom dzieci zrozumieć problem odnalezienia się w świecie znaczeń. Ciepłe relacje, wspólne sprzątanie, nauka samodzielności, pozwalanie dziecku na rozwijanie własnych umiejętności oraz wyobraźni oraz okazywanie miłości – takie wartości przebijają przez tekst doskonale ujmujący dziecięcą perspektywę.
Książkę wzbogacono ilustracjami Diany Karpowicz. Proste rysunki doskonale wpisują się w umiejętności przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego. Wielość barw, kształtów oraz jednoczesne ograniczenie się do kliku podstawowych kolorów na jednej stronie sprawia, że młody czytelnik nie jest zagubiony w lekturze działającej na jego wyobraźnię. Przewaga ciepłych barw, kontrastujące zastawienia pozwalają na skoncentrowanie uwagi na lekturze oraz dobrze przyciągają wzrok młodego czytelnika. Książkę ze sztywnymi, dobrze zszytymi stronami (kartki jak w bloku technicznym) oprawiono matową, kartonową oprawę. Całość jest estetyczna i pouczająca.
„Wczoraj, dzisiaj, jutro” Grzegorza Kasdepke i Diany Karpowicz to interesująca lektura dla przedszkolaków.

„Jutro posprzątam – obiecałam mamie, idąc spać” – tak zaczyna się piękna opowieść o odkrywaniu świata, znaczenia słów, próbie tłumaczenia świata, odnajdywaniu siebie w czasie i przestrzeni. Mała zmęczona dziewczynka wie, że powinna zrobić pewne rzeczy, ale ich nie robi, ponieważ każdego dnia czeka i czeka. A mały czytelnik czeka z nią na Jutro, które ciągle nie może...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    41
  • Chcę przeczytać
    14
  • Dla dzieci
    5
  • Posiadam
    2
  • Biblioteka
    2
  • 2016
    1
  • Z Adamem
    1
  • Dla dzieci, Poziom 1
    1
  • Przeczytane 2023
    1
  • Marcel
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wczoraj, dzisiaj, jutro


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Ocena 9,0
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...

Przeczytaj także