Szukaj mnie wśród szaleńców

Krystian Głuszko Wydawnictwo: MDM literatura piękna
MDM
Krystian Głuszko autyzm
literatura piękna
Krystian Głuszko autyzm

Książka bardzo mocna wątkowo, tu mam na myśli problemy opisane w każdej z części tej lektury. Problemy, o których często się milczy i traktuje jak tematy tabu. Cieszę się, że miałam okazję przeczytać książkę tego młodego autora i zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to lektura dla każdego, aczkolwiek uważam, że każdy powinien ją przeczytać.

Dlaczego?

Dlatego, że nigdy...

1992

Być innym człowiekiem. Co to znaczy być normalnym? Jak myślą normalni? – takie myśli przebiją niemal z każdej strony książki „Szukaj mnie wśród szaleńców” Krystiana Głuszki, pisarza, który mierzy się ze swoim szaleństwem, mieszanką wybuchową: schizofrenią, padaczką, zanikami pamięci i autyzmem. Jak wygląda życie takich ludzi? Czy mają szansę na odrobinę szczęścia i...

Fascynująca, mimo licznych błędów językowych (uwaga do korektora/redaktora). Opowiadanie "Zmyślenie" trzyma w napięciu od początku do końca jak najprzedniejszy thriller.

Na półkach: , , , , ,

Książka „Szukaj mnie wśród szaleńców” Krystiana Głuszko trafiła w moje ręce podczas tegorocznych 18 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.
Jest to już druga pozycja Krystiana (po „Spektrum”), która ukazała się na rynku wydawniczym. Książka ta podobnie jak jej autor jest z całą pewnością nietuzinkowa.

Publikacja podzielona została na trzy części: W pierwszej odsłonie...

1950

"Człowiekiem zagubionym w świecie, którego nie pojmują jego zmysły. Marzycielem, którego marzenia już się spełniły. Niespełnionym pedagogiem, zakompleksionym szaleńcem i pechowcem, który ma sporo szczęścia.
Tak, taki jestem. Odkąd odzyskałem marzenia znowu żyję. Odkąd się spełniają, jestem szczęśliwy. Człowiek bez marzeń jest w pewnym sensie martwy. Warto je mieć. Warto na...

Dyskusje

• Poszukuję
  • Psychopatologia
  • Znaleźć
  • Chcę przeczytać - wybrane
  • Do upolowania
  • Polska powieść

Dodaj cytat z książki Szukaj mnie wśród szaleńców