poezja

Wybór wierszy dokonany przez Autora, z przedmową Jarosława Marka Rymkiewicza. ''Głosy wielu epok - głosy naszej kultury - stają się w indywidualnej pamięci głosem osoby, głosem własnym. A w głosie własnym pamięci zawsze będzie słychać te inne, obce głosy, dzięki którym głos własny może przemówić i zostać usłyszany w porządku kultury. Dlatego - o czymkolwiek byśmy mówili i jakkolwiek byśmy...

Wybór wierszy dokonany przez Autora, z przedmową Jarosława Marka Rymkiewicza.

''Głosy wielu epok - głosy naszej kultury - stają się w indywidualnej pamięci głosem osoby, głosem własnym. A w głosie własnym pamięci zawsze będzie słychać te inne, obce głosy, dzięki którym głos własny może przemówić i zostać usłyszany w porządku kultury. Dlatego - o czymkolwiek byśmy mówili i jakkolwiek byśmy mówili - '' nie przestajemy w końcu spisywać własnych dziejów''. Dlatego poeta, który - jak Międzyrzecki - mówi głosem wielu epok i wielu konwencji, jednocześnie może i musi mówić swoim, tylko swoim głosem. Taka właśnie szansa dana jest poecie: głosem własnej pamięci ma mówić o tym, co dzieje się w naszej pamięci. Czyli - raz jeszcze przypomnę Mandelsztama - w naszych myślących, pamiętających ciałach.''
(z przedmowy ''Poeta i pamięć'' autorstwa J.M.Rymkiewicza)

źródło opisu: przedmowa

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!