George Best. Najlepszy. Autobiografia

Wydawnictwo: Sine Qua Non
angielski
SK6

Autobiografia legendy Manchesteru United napisana trzy lata przed śmiercią. Był wielbionym przez tłumy Królem Życia. Wlewał w siebie hektolitry alkoholu, bawił się do upadłego niemal każdego wieczoru, częściej od samochodów zmieniał tylko dziewczyny. Ale to nie przeszkadzało mu w ogrywaniu kolejnych obrońców i zdobywaniu kolejnych goli. Do czasu… Choroba alkoholowa i przeszczep wątroby...

Autobiografia legendy Manchesteru United napisana trzy lata przed śmiercią.

Choroba alkoholowa i przeszczep wątroby okazały się wysoką ceną, którą musiał zapłacić za lata chwały. W tej książce George Best zdradza, jak wyglądało jego pełne wielkich sukcesów i jeszcze większych porażek życie.
Zwycięstwo w finale Pucharu Europy, po którym na dwa dni urwał mu się film. Spięcia z Bobbym Charltonem. Pobłażliwe traktowanie przez Matta Busby’ego, randka z aktorką zamiast meczu z Chelsea i „szybki numerek” tuż przed półfinałem Pucharu Anglii.

Nie będzie już takiego piłkarza, nie będzie już nigdy takiej biografii!

źródło opisu: http://www.labotiga.pl/george-best-najlepszy

źródło okładki: http://www.labotiga.pl/george-best-najlepszy

Bielina71 | 2019-04-08

Wielki talent , legenda spowiada się z własnych słabości. Świetnie napisana biografia.

Mateusz | 2019-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2019

Był wielbionym przez tłumy królem życia.

Kuba Kuba | 2018-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Bardzo dobrze napisana biografia. Mam wrażenie, że na równi z "Ja, Ibra" jest u mnie na pierwszym miejscu.

Jelon | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Mocna książka. O sporcie, problemach, chorobie alkoholowej, ciągłej życiowej ucieczce i przedwczesnej śmierci. O relacjach między sportowcem a otoczeniem i kulisach sławy. Warto przeczytać historię tego piłkarza, bo warto uczyć się na błędach (cudzych).

zelo30 | 2018-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 2018 rok

Kolejna biografia piłkarska za mną. Tym razem trafiło na Georga Besta, który został jedną z legend futbolu, a przede wszystkim-Manchesteru United. Początek książki to lata młodzieńcze, które opisują, jak zazwyczaj grę na ulicy, ale też sytuację w państwie. Mamy tutaj relacje z początkowych konfliktów protestantów z katolikami, jak i późniejsze, bardziej drastyczne. Best nie marzył o byciu piłkarzem jak np. Pele, więc ta książka nie jest tak urokliwa, jak wspomnianej legendy, a opowieści z dzieciństwa też nie umywają się do tych, które przeżywał słynny Brazylijczyk. Człowiek, którego większość życia to były imprezy, chlanie i wakacje, który nie zdawał sobie sprawy z problemów zdrowotnych jak np. Onyszko, choć ich przykłady są różne, ponieważ Arek nie miał problemów z alkoholem. O kilka rzeczy jestem mądrzejszy, przede wszystkim te historyczne, jak lata 60. i pierwszy triumf United w Pucharze Europy. Jednak mam wrażenie, że książka jest trochę bez głębi, jakby autor nie o wszystkich...

Damian J | 2018-02-28
Przeczytana: 26 lutego 2018

Jedna z najbardziej barwnych postaci w historii sportu. Do książki podchodziłem trzy razy. Jeśli nie jesteśmy entuzjastami Manchesteru United i ligi angielskiej z lat 60-70 to początek będzie dla nas trochę nudny. Druga połowa ciekawsza. W przeciwieństwie do biografii innych piłkarzy, nie jest to laurka. Best pokazuje jak łatwo można upaść i jak straszną chorobą jest uzależnienie od nałogów.

Rafi | 2018-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2018

Biografia jednego z najbardziej legendarnych piłkarzy, jakich kiedykolwiek wydał świat. Historia tego, jak doszedł do sławy i statusu celebryty a następnie w spektakularny sposób stoczył się niemal na samo dno zostając gwiazdą brytyjskich tabloidów. Kobieciarz i alkoholik. Książę życia. "Powiedz, Georgie Best, jak mogłeś wszystko tak spieprzyć?"

grego1980 | 2018-01-21

Całkiem udana biografia. Pokazuje jak można przegrać swoje życie nawet mając, wydawało by się, wszystko.

Mati85 | 2017-10-23
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 23 października 2017

Bardzo dobra opowieść o jednym z najlepszych zawodników w dziejach futbolu. Oszałamiająca kariera plus hektolitry alkoholu i mnóstwo kobiet, które przewinęły się przez jego życie, stanowi iście wybuchową mieszankę.

Baron | 2017-08-17
Przeczytana: 05 lipca 2017

Zazwyczaj status legendy przypisuje się piłkarzom, którzy przez całą swoją karierę, lub przez znaczną jej część, są wierni jednemu klubowi, który z dumą reprezentują. Co więcej, robią to nie tylko na boisku, ale także poza nim. Oczywiście, żeby zostać legendą trzeba wyróżniać się czymś pozytywnym i stanowić wzór do naśladowania dla młodych adeptów futbolu. Część z tych cech posiadał George Best, który najlepsze lata swojej kariery poświęcił Manchesterowi United. Niestety, przez większość swojego życia Irlandczyk zmagał się z dwoma słabościami: alkoholem i kobietami, które doszczętnie go zniszczyły. Po latach, były piłkarz Czerwonych Diabłów, nazywany przez wielu Królem Życia, postanowił napisać autobiografię, zwierzając się ze swoich największych słabości i życiowych porażek. Można stwierdzić, że tę książkę Best potraktował jako część terapii, gdyż jak zaznaczył w zakończeniu, "jego walka będzie trwała do końca życia". "El Beatle" zmarł w 2005 roku, zostawiając po...