Tappi i wielka burza

Okładka książki Tappi i wielka burza Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Okładka książki Tappi i wielka burza
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi i przyjaciele (tom 5) Seria: TAPPI literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Tappi i przyjaciele (tom 5)
TAPPI
Zielona Sowa
2015-04-08
2015-04-08
48 min.
wiking burza uczucia strach

Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Królik i Misia. Niesmaczne zwyczaje Królika Jim Field, Julian Gough
Królik i Misia... Jim Field, Julian G...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów. Historia mrożąca krew w żyłach Klara Wincenty, Elżbieta Zubrzycka
O zajączku Fil... Klara Wincenty, Elż...

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor i ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜

Tym razem dzieci utrwalają wiedzę o tym, że kontakt z nieznajomymi może być niebezpieczny, dowiedzą się, że warto pomagać innym, np. zwierzętom w zimie, oraz poznają metody przetrwania bez uszczerbku na zdrowiu, burzy.

Książki Mortki uczą i bawią, a piękne ilustracje są balsamem dla duszy 💚🧡💜💙

Polecam całą serię o Tappim !

Książki...

ta ksiazka moze nauczyc dzieci, jak przeżywac burze.

ta ksiazka moze nauczyc dzieci, jak przeżywac burze.

Bajeczki z dobrym morałem. Napisane bardzo ładnie, poprawnie językowo i z humorem. 19-miesięczna Niunia uwielbia (podobnie jak całą serię)!

Ta książeczka jest rewelacyjna! Moim dziewczynkom przeczytała ją moja mama, ja później doczytałam to, czego nie dosłyszałam. Dawno nie widziałam, żeby dziewczynki w takim skupieniu i uwadze przysłuchiwały się czytanej książce. Zazwyczaj trochę potrwa, nim się wyciszą i skoncentrują, a tu od początku były zainteresowane historyjkami. Wszystkie historie są utrzymane w lekkim, wesołym klimacie, przygody Tappiego i przyjaciół uczą dzieci spraw ważnych w bardzo przystępny sposób.

Chichotek i tajemniczy nieznajomy przypomina dzieciom, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i o próbach takiego kontaktu należy poinformować dorosłych.

Chichotek i wyprawa w góry pokazuje, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej a podczas zwiedzania nowych miejsc nie wolno zapominać o pomocy potrzebującym.

Tappi i zapomniane śniadanie uczy, o tym, jak ważne jest śniadanie.

Tappi i wielka burza pokazuje dzieciom, jak zachowywać się, gdy zauważymy nadciągającą burzę, a także to, że będąc w domu, nie mamy czego się obawiać.

Tappi i zapłakany skrzat to historia o tym, że nie wolno wymuszać wszystkiego płaczem — tę historię chyba muszę czytać codziennie moim dziewczynom, może pomoże.

Tappi i tajemnica Chrobotka pokazuje dzieciom, że czasami ktoś ma przed nami jakąś tajemnicę, ponieważ przygotowuje dla nas niespodziankę, chcąc sprawić radość.

Chichotek i wielkie kichanie to świetna opowieść o tym, jak dbać o siebie jesienią oraz o tym, by zasłaniać buzię w trakcie kichania i kaszlu. Wersja po angielsku bardzo przydałaby się do szkoły i przedszkola moich dziewczyn!

Tappi i smutny psiak uczy, jak ważne jest to, by dbać o swojego zwierzaka. Historyjka pokazuje dzieciom, że zwierzak to nie zabawka i człowiek jest za niego odpowiedzialny.

Tappi i późna pora to opowieść o wadze danego słowa, jeśli się z kimś umawiamy, to musimy się z tego wywiązać.

Tappi i sroga zima przypomina o tym, by zimą dbać o zwierzęta mieszkające w lasach.

Jeśli jeszcze nie znacie Tappiego, to gorąco wam polecam książeczki z tej serii. Zabawne historyjki uczą i bawią, napisane są w bardzo przystępny sposób, u nas na pewno pojawią się kolejne książeczki z tej serii. Raz jeszcze, polecamy!!

• Dla dzieci
  • 2015

Dodaj cytat z książki Tappi i wielka burza