Taping. Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości

Tłumaczenie: Grzegorz Szczepański
Wydawnictwo: Jedność
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Taping: Selbsthilfe bei Muskelschmerzen und anderen Beschwerden
poradniki
Speedi

Wiele osób myśli, że taping to jakaś absolutna nowość, i na dodatek nie do końca sprawdzona. Ale przypomnijmy sobie chociażby, ile razy widzieliśmy, jak piłkarz strzela gola, z radości zdejmuje koszulkę i naszym oczom ukazują się kolorowe paski naklejone na jego ciało. To właśnie taśmy kinezjologiczne, popularne również wśród tenisistów, biegaczy i przedstawicieli wielu innych dyscyplin sportowych, a także w codziennej profilaktyce oraz sporcie masowym. Książka ta przybliża zasady tapingu kinezjologicznego, jego historię i rozwój, efekty zastosowania tej metody, a także jej ograniczenia – aby każdy mógł znaleźć odpowiednią taśmę i skutecznie oraz bezpiecznie ją zastosować.

Największe niemieckie wydawnictwo poradnikowe oraz wydawnictwo JEDNOŚĆ przedstawiają wyjątkową serię poradników o zdrowiu. Na ich stronach najlepsi autorzy, prawdziwi eksperci, dzielą się z Państwem wieloletnim doświadczeniem, przekazując najnowsze wyniki badań oraz informacje i wskazówki, które codziennie stosują w swojej praktyce.

Odbiorcy:
- sportowcy – amatorzy i zawodowcy
- wszystkie osoby, które potrzebują pomocy przy bólach i urazach mięśni, ścięgien, więzadeł i stawów oraz w przypadku dolegliwości ogólnych.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- szczegółowo opisuje prawidłowe zastosowanie taśm, co ułatwiają także zamieszczone fotografie
- zastosowany podział na dolegliwości ortopedyczne i ogólne pomaga szybko znaleźć potrzebne informacje
- dokładnie wyjaśnia, jaki rodzaj taśm wybrać i jak je prawidłowo naklejać i usuwać – a jest to
naprawdę proste
- ci, którzy mieli już styczność z taśmami, dzięki temu poradnikowi poznają pełnię ich możliwości.

Pragniemy, aby informacje i wskazówki zawarte w tym poradniku pomogły Państwu w życiu i
zainspirowały do podjęcia dobrych zmian. Przygotowując naszą publikację, zwróciliśmy
uwagę na jej aktualność i postawiliśmy najwyższe wymagania co do jej treści oraz formy.
Współpracujemy z najlepszymi redakcjami w Europie. Wszystkie informacje zostały starannie dobrane i poddane wnikliwej redakcji merytorycznej przez naszych renomowanych partnerów. Dzięki temu możemy zagwarantować Państwu 100% najwyższej jakości co potwierdza umieszczony na książce hologram - znak jakości.

źródło opisu: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2941

źródło okładki: http://jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=2941

Speedi | 2015-10-06

Ciekawe wprowadzenie do metody tapingu kinezjologicznego (za pomocą odpowiednich elastycznych taśm). Dużo fotografii ilustrujących stosowanie taśm w konkretnych przypadkach. Spory nacisk na użytkowanie taśm krzyżowych stosowanych dla potrzeb refleksjologii.
Książka pozbawiona żargonu, nastawiona na praktyczne zastosowanie opisanych metod.

Cała recenzja: http://www.speedy.cal24.pl/recenzje/68-pomocne-tasmy