Bystre oczka. Kształty

Seria: Bystre Oczka
Wydawnictwo: Debit
emik84

Piękne, intensywne kolory, proste wzory i duże nieskomplikowane obrazki o wyraźnych konturach. Zostały opracowane przez specjalistów zajmujących się rozwijaniem percepcji wzrokowej małych dzieci. Książeczki z serii Bystre oczka podążają za potrzebami dzieci. Ilustracje wzbudzą zainteresowanie już u 3- miesięcznych dzieci. Nieco starsze będą odkrywały „ukryte” we wzorach zwierzątka oraz...

Książeczki z serii Bystre oczka podążają za potrzebami dzieci. Ilustracje wzbudzą zainteresowanie już u 3- miesięcznych dzieci. Nieco starsze będą odkrywały „ukryte” we wzorach zwierzątka oraz przedmioty z najbliższego otoczenia. Rodzice z pewnością odkryją w tej książeczce wiele możliwości wspólnej zabawy z maluszkiem. Zaczynając od zabaw w poszukiwanie kolorów czy kształtów a kończąc na rozpoznawaniu i nazywaniu zwierzątek czy wskazywaniu szczegółów.

nieperfekcyjnie | 2015-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2015

Wzrok nowonarodzonego maluszka nie jest zbyt mocno rozwinięty - dziecko widzi niewyraźnie, wszystko zlewa mu się w całość, a kolory są nie do odróżnienia. Dopiero po pewnym czasie wzrok wyostrza się, a widziane twarze i różnorodne przedmioty nabierają kształtów. Kilkumiesięczne maluchy często wyciągają rączki ku kolorowym zabawkom, które kuszą swoimi wyrazistymi barwami. W takich momentach warto stymulować rozwój swojej pociechy, pozwalając jej na oglądanie książeczek z prostymi, wyrazistymi ilustracjami.

"Bystre oczka" to seria książeczek wydawnictwa Debit przeznaczona dla maluszków powyżej 3 miesiąca życia. Każda z nich charakteryzuje się ogromem wyrazistych barw, kontrastowymi zestawieniami kolorystycznymi oraz prostymi ilustracjami. Każda książka dotyczy innej sfery, co pozwala na zapoznanie dziecka z różnorodną tematyką. Dzięki tym pozycjom maluchy mają możliwość nabycia umiejętności wzrokowo-poznawczych, w tym...

Na półkach: Przeczytane, Debit

Dominik jest jeszcze malutki, ale powiem Wam, że już widzę u niego jakiś pociąg do książeczek ;) Nie wie jeszcze o co chodzi, nie umie przewracać stron, ale z wzrokiem u niego wszystko ok więc ogląda z zainteresowaniem obrazki. To nic, że tylko przez moment, bo potem próbuje zjeść książkę, ważne że choć przez chwilę się poprzygląda. Ma pół roczku, robi się coraz bardziej ciekawy tego wszystkiego co go otacza, z coraz większym zainteresowaniem chwyta po różnego rodzaju zabawki. Ma kilka swoich ulubionych i są wśród nich książeczki. Co prawda narazie kąpielowe, bo inne by po prostu zaślinił i obgryzł, ale jestem pewna, że niebawem bez obaw będzie można wręczyć mu też inne :)

Te które dzisiaj Wam pokażę przeznaczone są już nawet dla maluszków trzymiesięcznych i oczywiście także dla tych nieco starszych. Mam dla Was cztery części z serii "Bystre oczka". Jak łatwo można się domyślić książeczki te powstały po to, aby już od maleńkości stymulować wzrok naszych dzieciaczków.

Każda z...

emik84 | 2015-10-04

Jak wskazuje tytuł książeczki na jej kartach znajdują się odpowiednio różnorodne kształty. Wszystko to w bardzo wyrazistych kolorach i prostych formach tak aby stymulować wzrok, wzbudzać ciekawość i uczyć świata od najwcześniejszych miesięcy.

Książeczka ma grube kartonowe strony, zaokrąglone rogi, jest lekka i niewielka – idealna dla małych rączek. Jej autorki Joanna Homel i Iwona Janoszek są terapeutkami dzieci, mamami, jednym słowem specjalistkami od prawidłowego rozwoju najmłodszych.

Książeczki takie jak ta idealnie sprawdzają się w roli pierwszej lektury dla niemowląt. Wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i bez wątpienia mogę polecić ją wszystkim, którzy poszukują dla swoich maluszków pierwszych kontrastowych książeczek. Myślę, że ta seria sprawdzi się w tym wypadku rewelacyjnie ;)