Bystre oczka. Zwierzęta

Seria: Bystre Oczka
Wydawnictwo: Debit
emik84

Piękne, intensywne kolory, proste wzory i duże nieskomplikowane obrazki o wyraźnych konturach. Zostały opracowane przez specjalistów zajmujących się rozwijaniem percepcji wzrokowej małych dzieci. Książeczki z serii Bystre oczka podążają za potrzebami dzieci. Ilustracje wzbudzą zainteresowanie już u 3- miesięcznych dzieci. Nieco starsze będą odkrywały ukryte we wzorach zwierzątka oraz...

Książeczki z serii Bystre oczka podążają za potrzebami dzieci. Ilustracje wzbudzą zainteresowanie już u 3- miesięcznych dzieci. Nieco starsze będą odkrywały ukryte we wzorach zwierzątka oraz przedmioty z najbliższego otoczenia. Rodzice z pewnością odkryją w tej książeczce wiele możliwości wspólnej zabawy z maluszkiem. Zaczynając od zabaw w poszukiwanie kolorów czy kształtów a kończąc na rozpoznawaniu i nazywaniu zwierzątek czy wskazywaniu szczegółów.

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1877854-bystre-oczka-zwierzeta

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1877854-bystre-oczka-zwierzeta

Ania | 2016-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 lipca 2016

Kolejna ulubiona książeczka mojej córki. Intensywne kolory oraz przyciągające wzrok i uwagę wzory sprawiają, że książeczka jest oglądana od dwóch miesięcy i jeszcze się nie nudzi. Gruba i wytrzymała tektura doskonale sprawdza się w ciekawskich rączkach i ustach malucha.
Córce bardzo się podoba, ale mama musi się przyczepić.
Przyczepię się do jeża, który dzielnie trzyma jabłko nabite na swoje kolce. Mit. Jeże nie noszą jabłek :) Niestety taki obrazek jest często prezentowany dzieciom i kiedy spotykamy na spacerze jeża, to przedszkolaki się dziwią... gdzie ma jabłko?, zgubił?, może psy mu zjadły...a pani nauczycielka musi potem dzieciom tłumaczyć...

nieperfekcyjnie | 2015-11-14
Przeczytana: 10 listopada 2015

Wzrok nowonarodzonego maluszka nie jest zbyt mocno rozwinięty - dziecko widzi niewyraźnie, wszystko zlewa mu się w całość, a kolory są nie do odróżnienia. Dopiero po pewnym czasie wzrok wyostrza się, a widziane twarze i różnorodne przedmioty nabierają kształtów. Kilkumiesięczne maluchy często wyciągają rączki ku kolorowym zabawkom, które kuszą swoimi wyrazistymi barwami. W takich momentach warto stymulować rozwój swojej pociechy, pozwalając jej na oglądanie książeczek z prostymi, wyrazistymi ilustracjami.

"Bystre oczka" to seria książeczek wydawnictwa Debit przeznaczona dla maluszków powyżej 3 miesiąca życia. Każda z nich charakteryzuje się ogromem wyrazistych barw, kontrastowymi zestawieniami kolorystycznymi oraz prostymi ilustracjami. Każda książka dotyczy innej sfery, co pozwala na zapoznanie dziecka z różnorodną tematyką. Dzięki tym pozycjom maluchy mają możliwość nabycia umiejętności wzrokowo-poznawczych, w tym...

emik84 | 2015-10-04

Jak wskazuje tytuł książeczki na jej kartach znajdują się odpowiednio różnorodne kształty. Wszystko to w bardzo wyrazistych kolorach i prostych formach tak aby stymulować wzrok, wzbudzać ciekawość i uczyć świata od najwcześniejszych miesięcy.

Książeczka ma grube kartonowe strony, zaokrąglone rogi, jest lekka i niewielka – idealna dla małych rączek. Jej autorki Joanna Homel i Iwona Janoszek są terapeutkami dzieci, mamami, jednym słowem specjalistkami od prawidłowego rozwoju najmłodszych.

Książeczki takie jak ta idealnie sprawdzają się w roli pierwszej lektury dla niemowląt. Wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i bez wątpienia mogę polecić ją wszystkim, którzy poszukują dla swoich maluszków pierwszych kontrastowych książeczek. Myślę, że ta seria sprawdzi się w tym wypadku rewelacyjnie ;)