Wyzwanie czytelnicze LC

Maria Feels...
9788374206372
Maja, uczucia, świat, Obiols, Adamada
Ewa

Wycieczka. Byłam szczęśliwa, widząc pole słoneczników. Byłam wolna, kiedy wiatr muskał mi buzię. Byłam przerażona, kiedy zgubiłam rodziców. Byłam spokojna, kiedy usłyszałam tatę. Ile różnych emocji!

źródło opisu: http://adamada.pl/oferta-5.php

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-5.php

ejotek | 2015-12-29
Przeczytana: grudzień 2015

Maja w kolejnym tomie swoich przygód opisuje nie tylko piękno krajobrazu, ale również uzmysławia uczucia i emocje jak nam towarzyszą podczas jednodniowej wycieczki. I to nie tylko w sensie fizycznym, czyli głód, pragnienie, ciepło czy zmęczenie, ale i te bardziej górnolotne. Siedmiolatka próbuje też wpoić dzieciom-czytelnikom, jak ważna jest dyscyplina podczas takiej wyprawy, i nie tylko. Rodziców czy opiekunów trzeba słuchać i nie oddalać się, ponieważ wystarczą sekundy, by stracić się wzajemnie z oczu. Strach jaki wtedy odczuje kilkulatek jest ogromny.

Kiedy już zapoznamy się z opowieścią o uczuciach przychodzi pora na ćwiczenia. Sprawdzimy co zapamiętaliśmy z lektury i jakie wywarła na nas wrażenie. Najpierw czeka nas malowanie podczas słuchania muzyki, później poćwiczymy zmysł dotyku, by na końcu rozpoznać emocje i uczucia na dziewięciu twarzach Mai. Na koniec przyszła pora na teoretyczną stronę emocji i uczuć, czyli "Przewodnik dla rodziców" oraz sentencje dotyczące...

Agnieszka | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Ostatnia książka z serii o Mai i jej świecie, utrzymana w tym samym klimacie graficzno-tekstowym, z żółtym jako kolor dominujący.

W tej książce Maja opowiada o niesamowitym dniu i uczuciach jakie się z nim pojawiają.
Już od pierwszych chwil po przebudzeniu jest w doskonałym nastroju - "podekscytowana", bo wybiera się z rodzicami na wycieczkę, pakuje prowiant. Czuje zdenerwowanie, które po wyjściu z domu znika. Towarzyszy jej kotka. Idąc, czuje narastające szczęście, w oddali widzi żółtą plamę, jej ciekawość popędza ją, więc biegnie aby jak najszybciej znaleźć się bliżej. Uczucie zmęczenia redukuje euforia na widok pola słoneczników, biegała, fikała koziołki, bawiła się w chowanego i wąchała.
Aby odpocząć siada pod drzewem, muskana promieniami słońca czuje spokój i błogość. Wiatr pieści jej włosy, jednocześnie dając ulotne poczucie wolności.
Po odpoczynku wchodzi w głąb lasu, gubi się, zaczyna wołać rodziców, krzyczy. Przerażenie wywołuje łzy, czas zdaje się ciągnąć. Oczywiście...

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Razem z Mają i jej rodzicami wybieramy się na wycieczkę, podczas której czeka nas mnóstwo atrakcji i wrażeń. Podczas wycieczki z rodzicami Maja poznała mnóstwo różnych emocji. Była szczęśliwa widząc pole słoneczników, poczuła się wolna gdy wiatr muskał jej twarz, gdy zgubiła się w lesie poczuła strach i ulgę gdy rodzice się odnaleźli, Towarzysząc jej podczas wycieczki poznajemy razem z nią uczucia, które towarzysza jej w ciągu dnia. Na końcu książeczki tym razem dzięki ćwiczeniom możemy namalować muzykę by pomóc rozpoznać, swoje najgłębsze emocje, wyostrzymy swoje zmysły podczas zabawy w dotyk. A na sam koniec zapraszam was na ćwiczenia podczas, których będziemy nazywać swoje uczucia po wyglądzie twarzy.

Dziecięcy_Zakątek | 2018-12-18
Na półkach: 0 - najmłodsi, Przeczytane