Wyzwanie czytelnicze LC

Maria imagines...
9788374206396
Maja, świat, wyobraźnia, Obiols, Adamada
Ewa

Sznur na pranie to lina. Balansuję na niej, publiczność pode mną sparaliżowana strachem. Wanna to statek, trzymam się kurczowo burty, kiedy próbuję zbiec piratom. W mych marzeniach.

źródło opisu: http://adamada.pl/oferta-5.php

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-5.php

zdolnedzieci | 2017-02-10

Wyobraźnia pozwala nam postrzegać świat w zupełnie inny sposób. To dzięki niej garść kamieni zamienia się błyszczące, złote monety; a błotnista kula - we wspaniałego kotleta. Dzięki wyobraźni uda nam się przeżyć niemiłosiernie dłużący się czas w kolejce - kafelki podłogowe stają się ustępami skalnymi, a wejście na linię łączenia, skazuje nas na prawdziwe niebezpieczeństwo.

Czasem, gdy dzieci zaczynają dokazywać (co następuje najczęściej w sklepowych kolejkach, które ciągną się na kilometr), zadaję dziwaczne pytania:
- Zobaczcie jaki fikuśny kapelusz. Można by było w nim iść na bal?
- Wszyscy ludzie się dzisiaj spieszą. Ale gdzie...?
- Zobaczcie. Ten chłopiec ma na nodze gips. Może ujeżdżał dzika?
Dzieci zaraz ponosi wyobraźnia. Czasem padają normalne odpowiedzi (czyli takie, które faktycznie mają prawo zdarzyć się w codziennym życiu), czasem odpowiedzi są bardzo oderwane od rzeczywistości. Nim skończą snucie swoich fantazji, znajdziemy się w (bezpiecznym) domu.
"Maja...

ejotek | 2015-12-29
Przeczytana: grudzień 2015

Strony książeczki wyglądają jakby były tekturą, której tekstura uwypukliła stworzone kredkami ilustracje. Choć może bardziej przypominają mi one szkice węglem... Są przecudne, tak proste a jakże przyciągają wzrok. Wszystkie obrazki są tylko w dwóch kolorach: czarnym i czerwonym, z tym że ten drugi pojawia się na kilku zaledwie szczegółach (między innymi ubranie dziewczynki). Tekst nie jest pisany jednostajnie, litery różnią się między sobą wielkością a często wiją się jak węże lub skaczą w różne strony... Sprawia to, że dziecko nie jest znudzone.

Na końcu książeczki znajdują się ćwiczenia, które mają rozwinąć i pobudzić wyobraźnię dziecka, sprawić że jego ciekawość świata wzrośnie. Trzeba opowiedzieć historię na podstawie widzianego obrazu, odegrać lalką scenki na zadane tematy czy też wykonanie zabawek z materiałów z recyklingu. Ale to jeszcze nie koniec... Autorka nie zapomniała też o dorosłych i w "Przewodniku dla rodziców" znajdziemy rady i wskazówki, które będą pomocne w...

Agnieszka | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Kolejna część z serii. Oczywiście ta sama konwencja graficzna i tekstowa, z czerwonym kolorem dominującym.
Tym razem Maja bardzo obrazowo i opisowo opowiada jak wykorzystuje swoją wyobraźnię. Jak można stworzyć różne znane i nieznane, bliskie i dalekie światy stosując do tego tylko albo aż swoją wyobraźnię, bo jest ona niczym nie ograniczona, ma ogromną pojemność i możliwości.
Wyobraźnię można uruchamiać w każdej chwili, bo jest ciągle dostępna, włączona i otwarta. Zaś dla zdrowia dobrze jest puszczać ją w ruch często, niech tworzy rzeczy najbardziej niepojęte, niezwykłe, takie, które tylko ona może stworzyć.

Maja wykorzystuje swoją wyobraźnię zaraz po przebudzeniu. Wyobraża sobie, "że obejmuje cały świat", że jej łóżko i pokój to pustynne wydmy. W drodze do szkoły wyobraża sobie rozmowy drzew. W szkole wyobraźnia podsuwa jej różne odcienie czerwieni, arbuzowy księżyc i czereśniowe kolczyki. Ach jak cudownie wyobrażać sobie, że można dosięgnąć błękitu nieba podczas huśtania albo...

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Maja ma 7 lat i kręcone włosy koloru węgla. Jak co rano lubi sobie wyobrażać, że obejmuje cały świat. Zresztą jej wyobraźnia pracuje cały czas i gdy tylko może wyobraża sobie wiele rzeczy. Jadąc do szkoły na rowerze wyobraża sobie, że drzewa zwierzają się sobie ze swych sekretów albo gdy huśta się na huśtawce w parku wyobraża sobie, że dotyka nieba. Nawet czytanie ulubionej książki o słoniu, który lata balonem to okazja by puścić wodze wyobraźni. Maja pokazuje nam, że w każdym momencie można użyć wyobraźni a wtedy nic nie będzie już takie samo.
Na końcu książeczki znajdują się ćwiczenia oraz propozycje na zabawy by uruchomić wyobraźnię. Znajdziemy również mini przewodnik dla rodziców oraz sentencje.

Wyobraźnia jest okiem duszy.
Joseph Joubert

KatarzynaKulawik | 2016-01-31

„Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza” Albert Einstein
Na pewno zdarzyło Wam się marzyć i wyobrażać sobie różne przyjemne rzeczy;-) Szczególnie bogatą wyobraźnię mają dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki codziennie bawią się w zabawę na niby i dzięki temu w jednej chwili znajdują się w królewskim zamku, a za chwilę są w głębinach oceanu. Zabawy z wyobraźnią są niezwykle kształcące i rozwijają dzieci, dlatego należy je wspierać i zachęcać do oddawania się marzeniom.
Ostatnio w przedszkolu czytałam dzieciom książkę Anny Obiols "Maja i jej świat. Wyobraźnia" wydaną przez Wydawnictwo Adamada. Przedszkolaki świetnie się przy niej bawiły i słuchały z uwagą, a na moje pytanie, co to jest wyobraźnia, stwierdziły, że to jest wtedy, jak coś wymyślamy ;-) Zapraszam zatem do wymyślonego świata Mai! :-)
Maja ma siedem lat, ukochanego misia Tymka i kota. Jej ulubiony kolor to czerwony. Maja to bardzo sympatyczna i wesoła dziewczynka, spędza czas jeżdżąc na rowerze, huśtając się na...

Speedi | 2015-12-14
SP1 | 2018-11-02