Wyzwanie czytelnicze LC

Jak dobrze mieć sąsiadów.

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Miś, sąsiad, morał
ZwykłaMatka

Ciepła, wzruszająca historia na każdą porę roku dla czytelników w wieku od lat trzech do stu. Jeszcze więcej niż słowa mówią tu wspaniałe ilustracje – to one tak naprawdę snują opowieść o mrukliwym panu Misiu, któremu błogi spokój nagle zakłócają nowi sąsiedzi. Niedźwiedź początkowo nie może się opędzić od „tych nieznośnych królików”, z czasem okazuje się jednak, że szczere, przyjazne gesty ze strony sąsiadów mogą zmiękczyć każde serce, nawet najbardziej burkliwe.

źródło opisu: http://www.empik.com/jak-dobrze-miec-sasiadow-floo...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/jak-dobrze-miec-sasiadow-floo...»

To niepozorna książka z bardzo głębokim przesłaniem dla młodego czytelnika, który dopiero robi pierwsze kroczki w baśniowej krainie.

Na jej kilku prześlicznie zdobionych kartach dowiemy się o burkliwym zwalistym Panu Misiu, który mieszka na pustkowiu i nie wyobraża sobie by to miało się zmienić do czasu, gdy jego spokój burzy rodzina królików, które wprowadzają się do opuszczonego domku obok jego domku.

Mogę zapewnić Was, że będzie dużo śmiechu, trochę smutku, ale finalnie dzieci będą zaskoczone nieoczekiwanym zwrotem akcji .

Na tej książce mój trzyletni synek uczył się powtarzać słowa na przykład :drewno, ciastko oraz miód.

Zaskoczony jestem, że po kilkunastu wieczorach spędzonych na czytaniu synowi tej bajki sam zaczął powtarzać pełne zdania. "Drogi Panie Misiu wiem, że nie ma Pan miodu"

Dla rodziców ta książeczka daje wiele możliwości w tworzenia własnych niepowtarzalnych historii i opisywaniu dzieciom,co pokazują obrazki z własną ciekawą interpretacją

Rodzice...

angeszka | 2016-07-22
Przeczytana: 09 lipca 2016

Zgrabnie opowiedziana historyjka, ciekawe ilustracje. Polecam.

Penelopa | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2016
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Książka godna polecenia. W prosty, a zarazem zabawny sposób opowiada o tym, jak żyć wśród innych, być życzliwym i otwartym na ich potrzeby. W dzisiejszych zabieganych czasach, w których ginie gdzieś tzw. "sąsiedzka pomoc" - nieoceniona historia dla najmłodszych. Dodatkowym walorem jest piękne wydanie, bogate w barwne ilustracje.

Sowa | 2017-01-16
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Prosta historia, piękne ilustracje, cudowna bajka z morałem. Mało słów dużo treści :)

Mila | 2018-12-20
jaskierjadowity | 2018-12-15