Lilla vinterboken
978-83-60963-48-7
jagarkar

Któregoś dnia świat się zmienia. Wszystko jest jak zaczarowane – ziemia pokrywa się śniegiem, a jezioro lodem. Nadeszła zima! Przepiękne zimowe ilustracje i garść zimowych faktów przyprawionych szczyptą poezji na pewno spodobają się każdemu przedszkolakowi spragnionemu śniegu! Görel Kristina Näslund i Kristina Digman w poetycki, ale też bardzo konkretny sposób opowiadają o wszystkim, co...

Któregoś dnia świat się zmienia.
Wszystko jest jak zaczarowane –
ziemia pokrywa się śniegiem, a jezioro lodem.
Nadeszła zima!

Görel Kristina Näslund i Kristina Digman w poetycki, ale też bardzo konkretny sposób opowiadają o wszystkim, co niesie ze sobą zima –
o szalejącej zamieci i wolno prószącym śniegu, o zamarzniętych kałużach i topniejących soplach.

Idealny prezent mikołajkowo-gwiazdkowy!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/o-zimie.html

seyahat | 2014-06-14
Przeczytana: styczeń 2014

Ładne ilustracje, mało tekstu.
Dla mojej 3-latki do przeczytania 5 razy (z czego 3 wymuszone) - dla niej ta książeczka jest nudna. Wg mnie byłaby odpowiedniejsza dla 2-latków.

książek: 1931
Asia-Polihymnia | 2013-12-20

Urocza książeczka, które zapoznaje malucha ze wszystkimi najważniejszymi faktami dotyczącymi zimy.
Mam nadzieję, że będą też książeczki o pozostałych porach roku.

Ewa318 | 2017-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2017