Lilla vinterboken
978-83-60963-48-7
jagarkar

Któregoś dnia świat się zmienia. Wszystko jest jak zaczarowane – ziemia pokrywa się śniegiem, a jezioro lodem. Nadeszła zima! Przepiękne zimowe ilustracje i garść zimowych faktów przyprawionych szczyptą poezji na pewno spodobają się każdemu przedszkolakowi spragnionemu śniegu! Görel Kristina Näslund i Kristina Digman w poetycki, ale też bardzo konkretny sposób opowiadają o wszystkim, co...

Któregoś dnia świat się zmienia.
Wszystko jest jak zaczarowane –
ziemia pokrywa się śniegiem, a jezioro lodem.
Nadeszła zima!

Görel Kristina Näslund i Kristina Digman w poetycki, ale też bardzo konkretny sposób opowiadają o wszystkim, co niesie ze sobą zima –
o szalejącej zamieci i wolno prószącym śniegu, o zamarzniętych kałużach i topniejących soplach.

Idealny prezent mikołajkowo-gwiazdkowy!

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2008

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/o-zimie.html

MamobabCzyta | 2019-01-10

(…)
To rzeczowa i konkretna opowieść o zimowej rzeczywistości spokojnej, niespiesznej, takiej jak przed laty, gdy lód skuwał jeziora na kilka miesięcy, a w ogromnych zaspach spokojnie można było się zgubić. Na kilku stronach autorka po prostu pokazuje dzieciom różne sposoby ciekawego wykorzystania tej pozornie mało przyjaznej pory roku. Anioły-orzełki, dokarmianie ptaków, sanki, narty, lepienie bałwanów i innych stworów, śnieżne groty. Mnóstwo fascynujących rzeczy, które można robić tylko zimą. Prawdziwie zimową zimą - mroźną i pełną śniegu.
W drugiej części po prostu dzieci poznają kilka zimowych, wręcz naukowych faktów, które podano w zupełnie zwykły sposób. Po pierwsze, że dzień staje się krótszy. Po drugie, jak w niemal czarodziejski sposób przemieniać wodę w lód, a śnieg w wodę. Po trzecie, że w skutym lodem jeziorze nadal toczy się życie. Z perspektywy dwulatka wszystko to prawdziwa magia. Szczególnie że oprócz wyjątkowego koloru najbielszej z bieli towarzyszą temu...

lew_kanapowy | 2018-01-15
Na półkach: Przeczytane, Biblioteczne
Przeczytana: 15 stycznia 2018

książeczka o fenomenie zimy – takiej prawdziwe, wypełnionej białym puchem i mroźnej aż uszy szczypią. Tłumaczy najmłodszym co można robić w tej porze roku – podsuwając czasami zupełnie niebanalne pomysły. Przypomina najmłodszym o wysypywaniu ziarenek ptakom i podpowiada przeróżne zabawy na świeżym powietrzu – zimą można jeździć na sankach i nartach, lepić bałwana (a także śniegowe koty, panienki, a nawet gruszki!) oraz zbudować śnieżną grotę. Przestrzega przed wychodzeniem z domu w czasie śnieżycy i kiedy robi się ciemno, uwrażliwia na niezwykłe zimowe dźwięki oraz tłumaczy podstawowe prawa fizyki. Mądra, zabawna i fantastycznie ilustrowana.

seyahat | 2014-06-14
Przeczytana: styczeń 2014

Ładne ilustracje, mało tekstu.
Dla mojej 3-latki do przeczytania 5 razy (z czego 3 wymuszone) - dla niej ta książeczka jest nudna. Wg mnie byłaby odpowiedniejsza dla 2-latków.

książek: 2029
Asia-Polihymnia | 2013-12-20

Urocza książeczka, które zapoznaje malucha ze wszystkimi najważniejszymi faktami dotyczącymi zimy.
Mam nadzieję, że będą też książeczki o pozostałych porach roku.