Następcy. Księga zaklęć Mal

Wydawnictwo: Egmont Polska
Descendants: Mal's Spell Book
baśnie, disney, następcy
Cassin89

Księga zaklęć kiedyś należała do mojej matki, Diaboliny – królowej niegodziwości i występku. Znaleźć w niej możesz masę zaklęć, klątw i podstępnych magicznych sztuczek. (Nie próbuj ich w domu!). Ale kiedy matka przekazała tę księgę w moje ręce, żebym pomogła jej zniszczyć Auradon, wraz z przyjaciółmi postanowiliśmy użyć jej na swój własny sposób. Mówią, że jabłko pada niedaleko od jabłoni. Nazywają nas tymi złymi… Ale to do nas będzie należało ostatnie zdanie!

źródło opisu: http://www.empik.com/nastepcy-ksiega-zaklec-mal-mc...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/nastepcy-ksiega-zaklec-mal-mc...»

Meggie | 2015-10-07

Księga zaklęć zawiera wszystko to, co jest niezbędne prawdziwemu złoczyńcy, czyli wiele niegodziwych zaklęć i złośliwych sztuczek. Diabolinie nie raz służyła pomocą i dlatego postanowiła ją przekazać córce Mal wyruszającej do Auradonu. W jakim celu? Oczywiście po to, by zniszczyć królestwo i pozwolić zatriumfować złu. Mal wraz z przyjaciółmi postanowili ożywić nieco treść księgi, o czym możecie się przekonać już dziś, zaglądając do niej.

Po lekturze „Wyspy potępionych” do moich rąk trafiła kolejna publikacja z tej serii. Nie jest to typowa powieść, ale jak tytuł wskazuje zbiór przeróżnych zaklęć o ciekawych i czasem zaskakujących recepturach i składnikach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie treści dodatkowe, które się w niej znalazły, bowiem Mal, JaY, Evie i Carlos postanowili ją odmienić tak, by posłużyła także ich celom. Zrobili to w sposób, który nie pozwala się podczas lektury nudzić. Każda strona jest inna, każda też dostarcza nowych informacji w ciekawej formie.

W...

eR_ | 2015-09-29
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 23 września 2015

Kolejna pozycja promująca hit Disneya Następcy oraz książkę Wyspa Potępionych.
Tym razem jest to księga zaklęć Diaboliny, czyli matki Mal.
Mamy tu zbiór mądrości, porad, a także "zaklęć" wszelkiego rodzaju.
Na uwagę zasługuje genialne wydanie stylizowane na bardzo stary wolumin, jak na Księgę Zaklęć przystało.
Okładkę zdobią oczywiście okucia i smok ziejący ogniem.
Urocza, to właściwe określenie.
Dziękuję Wydawnictwu Egmont za udostępnienie mi tej pozycji.

Kiti | 2015-09-30

Pierwsza książka z serii Następcy spodobała mi się na tyle, że postanowiłam zapoznać się z dwiema kolejnymi publikacjami - ,,Pamiętnikiem Mal" oraz ,,Księgą zaklęć Mal".

,,Księga zaklęć Mal" jest fabularnie bezpośrednio związana z książką ,,Pamiętnik Mal". Między wierszami jednak możemy poznać fabułę tej książki. Czwórka przyjaciół z Wyspy Potępionych zostaje zaproszona do Auradonu, królestwa dobra. Nie chcą tam jednak jechać bez potrzeby - ich głównym, tajemniczym zadaniem jest wykradnięcie czarodziejskiej różdżki Dobrej Wróżki. Czy to zadanie im się powiedzie?

Publikacja bardzo fajnie przemyślana. Główną rolę odgrywają zapiski przyjaciół, a zaklęcia są tylko dodatkiem. Każda z postaci ma swoją czcionkę, dzięki czemu na pewno nie pomylimy się co do tego, do kogo należy dana wypowiedź. Oprócz obmyślania planu ukradnięcia różdżki możemy także przeczytać o ich życiu codziennym i szkole w Auradonie. Jest także kilka testów A, B, C, które urozmaicają zapiski.

Na poniższych zdjęciach...

KittyCandy | 2017-07-20
Na półkach: Descendants, Przeczytane
Przeczytana: 20 lipca 2017

Książka wspaniała! Zawiera zapiski, notatki, eliksiry, zaklęcia i wskazówki, które pomogą każdemu chętnemu stać się prawdziwym złoczyńcą.

| 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Moim zdaniem bardzo słaba.

Gdyby ktoś przez przypadek zaczął czytać tą książkę, a nie oglądał filmu nic by nie rozumiał.

Książka strasznie się ciągnie. I myślałam, że przy niej zasnę...

Jedynie podobała mi się forma tej książki. Przyjaciele piszą tak jakby "pamiętnik".

Paula | 2016-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2016

"Księga zaklęć Mal" to księga którą Diabolina przekazała swojej córce Mal, gdy ta miała wyjechać do nowej szkoły w Auradonie. Znajdziemy tam porady i zaklęcia Diaboliny, ale też zapiski Jaya, Carlosa, Evie oraz Mal. Dzięki możemy poznać wydarzenia z Auradonu z różnych perspektyw. Na sam pomysł zapisków wpadała Mal ponieważ uznała że dzięki temu mogą się oni nawzajem zrozumieć, wiedząc że cała czwórka pochodzi z podobnych środowisk. Moim zdaniem książka jest godną polecenia lekturą!

Nikitta | 2018-02-25
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Bardzo podobał mi się motyw Księgi Zaklęć przeplatany z opisami wydarzeń, planów, uczuć, itp. bohaterów. Książka jest ciekawie zilustrowana, posiada mini quizy i przyjemnie się ją czytało.

Sięgasz po długopis i zaczynasz zawzięcie coś notować. Nagle przestajesz pisać i się zamyślasz. Przyjaciółka zabiera ci księgę sprzed nosa. Czyta to co napisałaś, po czym wciąga swoje pióro i dodaje komentarz od siebie. Następnie podaje ją przyjacielowi pod oknem, który dopisuje coś markerem. Księga trafia do jeszcze jednej osoby która dodaje notatkę, aż w końcu wraca do ciebie. Przewracasz oczami i kontynuujesz pisanie przerwanego tekstu.

Na początku myślałam, że Księga zaklęć Mal jest prawdziwą księgą zaklęć, jednak...

Hermiona | 2017-12-16
Na półkach: 2017, Posiadam, Teraz czytam

Podobał mi się film więc książka też jest super

Amelcia | 2015-10-29

bardzo magiczna bardzo lubię ten film! !