Geek girl. Japońska katastrofa

Wydawnictwo: Jaguar
Model Misfit
Geek Girl, modelki, kujonki
Mirror_of_soul

Harriet Manners wie wiele rzeczy. Wie, że człowiek ma przeciętnie 70.000 myśli w ciągu dnia oraz zjada w ciągu roku około tony jedzenia (i że jej oczekująca dziecka macocha, Annabel, robi wszystko, by ustanowić nowy rekord). Harriet nie wie jednak, jak poradzić sobie ze zbliżającymi się narodzinami nowego członka rodziny… Oraz z tym, że jej ukochany Nick rozpłynął się w powietrzu. Gdy Yuka Ito wymyśla kampanię promocyjną w Tokio, Harriet widzi w wyjeździe okazję, by zapomnieć o nadchodzących zmianach, (teoretycznie) byłym chłopaku i kompletnym niewypale, jakim okazały się wakacyjne plany. Czy dziewczyna da sobie radę z nowymi współlokatorkami, szaloną babcią i życiem w wielkim, zupełnie obcym mieście? Może Japonia okaże się dla niej rajem na ziemi…

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl/

Rebecca | 2016-01-29
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Harriet.Nasza zakręcona pozytywnie Harriet. Geek. Lubie to. Osoby-kujony to nie takie złe i nudne postacie jak się nam czasem wydaje.
Ostatnie egzaminy zostają napisane.Oczywiście w wielkim stylu.Nie ma to jak przybyć na styk na test prosto z sesji i nie zmyć tony make-upu.
Szkoła się skończyła, a jak wygląda perspektywa wakacji u Har? Lista rzeczy do zrobienia jest długa,tylko czy to wszystko może się udać bez przyjaciółki wysłanej za kare do Francji? No,nie.
Nick się nie odzywa,nie dzwoni,nie pisze.I co dalej? Manners daje za wygraną, zaczyna prowadzić dołujący tryb życia-siedzi w domu i leży w łóżku.
Na szczęście dość szybko pojawia się propozycja wylotu do Japonii na serie sesji. Yuka Ita chce zrobić z Harriet główną modelkę swojej nowej kampanii.
Dziewczynę czeka parę niemiłych sytuacji,'ciekawe' współlokatorki i ogrom wpadek.
To co się dzieje w książce bawi człowieka do reszty.Harriet ledwo poskłada się po jednym potknięciu już czeka na nią następne, ale przy tym pozostaje...

książek: 2023
Tinkerbelle | 2018-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Daje cztery gwiazdki choć może nie powinnam w ogóle oceniać. Nie jestem docelowym odbiorcą powieści. Jest to bardzo naiwna historia dla młodego czytelnika. Nawet moja wewnętrzna nastolatka nie mogła się do niej przekonać. Nacięłam się, bo akcja rozgrywa się w dużej mierze w Japonii, mój błąd.

Na półkach: Przeczytane, Jaguar

Pamiętacie jak nie tak dawno opisywałam Wam podobną książkę? Jeśli nie to zapraszam - Geek Girl. Dzisiaj czas na drugą część przygód okropnie niezdarnej, mało urokliwej i nieco zwariowanej dziewczyny o imieniu Harriet. Kolejna zabawna młodzieżówka, którą polecam także starszym czytelnikom. Naprawdę można się pośmiać ;)

Harriet ma 15 lat, mieszka w Anglii, jest bardzo ruda, bardzo piegowata, bardzo mądra, bardzo fajtłapowata i niezbyt lubiana. Zna ogrom faktów dotyczących praktycznie wszystkiego co istnieje na świecie. Jej tata jest równie dziwny jak ona, jej macocha jest wspaniała, ale jest prawniczką, jej najlepsza przyjaciółka jest jej kompletnym przeciwieństwem, a na dodatek ma swojego osobistego, prześladującego ją na każdym kroku stalkera. Przez kompletny przypadek została modelką prestiżowej i bardzo znanej marki. Jednak ona wcale nie lubi mody, nie zna się na niej, ma ją głęboko w nosie, a na dodatek ta dziewczyna nie może zrobić kroku, aby nie wydarzyła się jakaś...

Cantata | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

"Geek girl" to jedna z tych książek po które sięgamy, kiedy mamy ochotę na coś lekkiego, łatwego i przyjemnego, odskoczni od mrocznych thrillerów czy emocjonalnie angażujących powieści. Tak przynajmniej sądziłam. Teraz, po przeczytaniu książki, muszę przyznać, że jestem zaskoczona i to pozytywnie. Dawno już nie czytałam powieści, która wyzwoliłaby we mnie tyle różnorodnych uczuć i choć liczyłam na chwilę spokoju i wytchnienia, to podczas lektury śmiałam się i płakałam na przemian, czułam zażenowanie wyczynami naszej głównej bohaterki i jednocześnie współczułam jej poczucia zagubienia w życiu. Była to prawdziwy emocjonalna jazda bez trzymanki.

Pełna recenzja na blogu :https://czytankanadobranoc.blogspot.com/2018/07/geek-girl-japonska-katastrofa-holly.html

Banana | 2015-11-13
Przeczytana: 28 października 2015

Bardzo przyjemna i pozytywna książka, łatwo się ją czyta i nie obciąża umysłu, a jednocześnie chce się przewracać strony.

Demetria99 | 2017-05-22
Przeczytana: 27 października 2015

Geek Girl powraca! Tym razem musi zmierzyć się z czymś więcej niż tylko ze szkolnym wrogiem i swoją nieporadnością.
Myśli w głowie Harriet krążą niekontrolowanie, powodując u niej nerwicę. Jej chłopak Nick zniknął, jej rodzina przygotowuje się do przyjęcia kolejnego członka ( na co absolutnie dziewczyna nie jest gotowa), a słynna projektantka zleca jej sesję zdjęciową na drugim końcu świata, bo aż w Japonii. Jak Harriet poradzi sobie z tym wszystkim? I co uda jej się zniszczyć teraz?

Rosiely | 2015-07-26
Przeczytana: lipiec 2015

Fantastyczna! Pełna humoru książka dla każdej nastolatki! Czekam na 3 część książki. POLECAM

_Rem_ | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Pierwsza część mnie miło zaskoczyła, a ta powaliła i uczyniła ze mnie wielką fankę tej serii.
Uważam, że to książka idealna dla nastolatek, zwłaszcza dla nie czytających książek. Rozdziały krótkie, szybko się czyta, łatwy język (no poza niektórymi słowami jak gargantuiczny).
Słodka Harriet, jej zwariowany ojciec, Annabel, Nat i Chłopak Lwia Grzywa wszystko tworzy idealną całość.
Ta książka jest naprawdę godna polecenia.

Agata | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Książka była lekka i przyjemna. Nie poruszyła mnie. Przeciętna. Rozdziały są krótkie i szybko się je czyta. Czasami jest tak, że decyzje, które podejmuje główny bohater nie podobają mi się. Tak jest właśnie w tej książce.
Nie mogę się zbytnio czepiać, jednak ta część mnie nie zachwyciła.

wąsek3 | 2018-01-01

Pełna energii i katastrof powieść. Łatwo się czyta (polecam ustanawiać rekordy, kto szybciej. Jeden wieczór to chyba maximum) a głównej bohaterki nie da się nie lubić. Harriet kojarzy mi się z postacią Marinette z kreskówki Miraculous, obie są niezdarne i przez to w ich życiu jest zdecydowanie za dużo gaf.
Sama nie lubię, gdy główna bohaterka robi z siebie idiotkę na oczach ludzi (mam wtedy wrażenie, jakbym to ja palnęła jej kwestię na głos albo potknęła się i wpadła w kałużę przez chłopakiem, który mi się podoba), ale przy ,,Geek Girl" śmiałam się do rozpuku. Genialna książka. Docenisz zwłaszcza wtedy, gdy masz fanalny humor albo deficyt wiary w siebie.