Narcyz spętany

Tłumaczenie: Robert P. Lipski
Cykl: Anita Blake (tom 10)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Narcissus in Chains
_Agnes_

Przecież obiecałam, że go zastrzelę… Powinien był mi uwierzyć. Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i odzyskać utraconą miłość. W świecie, w którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w ruch...

Przecież obiecałam, że go zastrzelę… Powinien był mi uwierzyć.
Anita Blake, zabójczyni wampirów, wraca po traumatycznych przeżyciach w Nowym Meksyku, by poukładać swoje życie i odzyskać utraconą miłość. W świecie, w którym słabi są jedynie mięsem, niepotrafiący o siebie walczyć proszą o pomoc Anitę. Gdy życie jednego z lampartołaków jest zagrożone, Anita rusza na pomoc, wprawiając w ruch spiralę zdarzeń, które wszystko odmienią. Zwłaszcza że w mieście pojawia się król lampartołaków, skrywający mroczną tajemnicę. Jean-Claude trafia do aresztu pod zarzutem zabójstwa, a wilkołak Richard zostaje zmuszony przez stado do wybrania dla siebie nowej lupy, nie zdając sobie sprawy, że jest manipulowany przez swojego przybocznego, który ma chrapkę na wilczy tron. Czy Anita zdoła poznać sekret nimir raja, ocalić swoich facetów i uratować resztki człowieczeństwa?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/nowosci%2C-zapowiedzi/narcy...(?)

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/_images/narcyzspetany_500.jpg

wiejskifilozof | 2016-07-24

Zastanawiające jak się szybko czyta grubą książkę.Jak litery szybko się przesuwają przed oczami ?
Ale,to zasługa naprawdę świetnej fabuły.Stworzonej przez bardzo zdolną pisarkę.
Narcyz Spętany,to książka będąca połączeniem.
Fantasty,paranormal romans i odrobiny horroru.Ale,tak ciutek,tyle co do smaku.
Mamy tu mnóstwo istot nierealnych.Są wampiry,ale za nimi nie przepadam.
Mamy,też wilkołaki ( to bardziej.Lampartołaki,oraz te łabędziogrzywe.
Nigdy o nich nie słyszałem.
Anita Blake jest zabójczynią wampirów,jest też namiętną kochanką.
Seks wypełnia nie mal wszystkie strony książki.Ale ten,kto uważa że.Oprócz seksu nie ma tam nic,myli się.
Sceny walk też są i jest ich dużo.
Narcyz Spętany,to naprawdę bardzo dobra książką.Mimo,sporych gabarytów czytamy ją lekko.Bardzo lekko.

Piotr | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Marta Zagrajek | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Anita Blake po wydarzeniach z „Obsydianowego motyla” zapragnęła spokoju. Odcięcia od jej nadnaturalnych kochanków i ich problemów oraz odsunięcia w czasie tej decyzji, którą niechybnie musi podjąć – Richard czy Jean-Claude? Wampir czy lykantrop? Myślicie sobie – też mi dylemat – przynajmniej ma jakiś! Otóż życie wcale nie jest proste, a takie wybory mają swoje ogromne konsekwencje. Jak zdecydować, by nie żałować, to jest największa przepaść nad którą stoimy w takich momentach. Jak sprawić, aby wszystko było dobrze, kiedy zdajemy sobie sprawę, że dobrze nigdy już nie będzie. A dodajmy do tego zestaw lampartołaków, które same sobie w życiu nie radzą za dobrze i mamy piękny komplet problemów, które na pewno same się nie rozwiążą.

Więcej na zukoteka.blox.pl

Etka | 2015-10-07

Jedna z lepszych części Anity Blake.

Bardzo dynamiczna książka, z wieloma zwrotami akcji.
Posiada rozwinięty wątek leopardów, to ta część gdzie faktycznie mogłam jako czytelnik poczuć z nimi więź, niesamowicie polubić, zrozumieć pewne wydarzenia z poprzednich części.

To również część serii gdzie niesamowicie rozwijają się moce Anity.
Trochę nowych postaci, które staną się kluczowe w dalszych częściach, powracają postacie z pozostałych części, po tej części cykl przestaje się opierać na triumwiracie Jean Claude-Anita-Richard, ten trójkąt przestaje być najważniejszy gdyż właśnie w tej części zaczyna dochodzić do pewnych roszad. Jakich, przekonajcie się sami!

Wydarzenia pędzą jak szalone, akcja za akcją, przy tej książce nie można się nudzić. No i świetne, zaskakujące zakończenie!

Zdecydowanie należą się brawa za ten tom naszej Anity. Polecam!

Etka | 2013-08-13

Jedna z lepszych części Anity Blake.

Bardzo dynamiczna książka, z wieloma zwrotami akcji.

To również część serii gdzie niesamowicie rozwijają się moce Anity.

Zdecydowanie należą się brawa za ten tom naszej Anity. Polecam!

tombraiderka009 | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

"- Taka młoda, a taka... zepsuta.
- Cyniczna, a nie zepsuta.
- Czy jest jakaś różnica między jednym a drugim, ma petite?
- Ty jesteś zepsuty."

A za mną już dziesiąta część przygód Anitki Blake, która w swej intrydze nie zwolniła ani o jotę. Przeciwnie, tutaj to dopiero jaja się dzieją.!

Pierwsze, co powiem: poznajemy wreszcie tego legendarnego Nimir-Raja, o którym tyle słychu; no dobra, tylko przewijające się po internecie jego imię, a nawet pani Hamilton zatytułowała jeden z tomów jego imieniem. Jedno powiem: nie chcę go przy Anicie za nic.

Tak więc wrócę do omówienia fabuły. Fabuła, moi drodzy, co dziwne, nie dotyczyła żadnego morderstwa, jak to w poprzednich częściach o Anitce. Było trochę przez to dziwnie, no bo, kurde, przecież uratuje swego lampartołaka, jak to pisze w opisie, potem sprawa Jean-Claude'a i kłopot z Richardem, do tego król lampartołaków. Nie ma tego głównego wątku, lecącego przez całą książkę. A przynajmniej go nie widać. Na pierwszy rzut oka. Warto zwrócić...

Katarina | 2016-06-26
Przeczytana: czerwiec 2016

"Narcyz spętany" to najgorsza część z cyklu o Anicie Blake. Męczyłam ją chyba przez miesiąc.
Napiszę krótko o tej 900 stronicowej książce. Autorka przedobrzyła robiąc z Anity królową wszystkiego i wszystkich. Erotyki też za wiele. Całe te ardeur,czy jak to się pisze. Żenada. Lepiej będzie jak autorka wróci do Anity z pierwszych trzech-czterech tomów.

Caliope | 2015-11-06

1/4 książki to zmiany duchowe Anity i jej przemyślenia. 3/4 jej problemy ze wszystkim i wszystkimi i ratowanie wszystkiego i wszystkich. Wonder woman łaków. Mnóstwo scen seksu, pożądania, golizny i paplaniny o bestii i jeszcze więcej opisów, jej rozterek, gdzie z kim i jak. Cała książka sprowadza się do życia miłosnego naszej bohaterki, rozmyślań, bla bla bla. NUUUDAAA. Z książki na książkę jest coraz to gorzej. Rysiu jest wiecznie niezdecydowany, J-C Anitą się dzieli się nader chętnie. Tęsknię ogromnie za naszą 'starą' poczciwą Anitą która posiadała jakiekolwiek zasady. I za horrorem który był obecny w każdym tomie. Jak na razie jest to jeden wielki galimatias z ferajną co raz to nowszych facetów dołączających do haremu Anity.

Nosrevi | 2018-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2018

Ten duży, ten mały, tamten gruby a ten chudy, tamten włożył a ten wyjął, a on tylko się przyglądał... och i ach. Tym razem autorka serwuje nam dużą dawkę erotycznych emocji, które Anita przejęła od Mistrza Miasta po ponownym otwarciu znaków. Egzekutorka, która do tej pory żyła w celibacie i wierzyła, że seks wiąże się z miłością staje się demonem seksu. Dosłownie. Jeśli Jean Claude nie ma nic przeciw, tal Richard jest piekielnie zazdrosny. Szczególnie, że możliwe, iż Anita sama zostanie łakiem innego gatunku niż on sam. Poza tym z naszego trójkąta robi się czworokąt za sprawą przywódcy lampartołaków. Jest klub sadomaso i walki zmiennokształtnych, seks bez zobowiązań i moralne dylematy głównych bohaterów. Polecam.

Monika Szulc | 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Anita po przeżyciach w Nowym Meksyku wraca do domu z planem odnowienia przyjaźni i rozwiązania spraw sercowych. Plan szybko ulega zmianie, gdyż jeden z jej panterołaków jest w niebezpieczeństwie, w mieście pojawia się nowy Part panter, a ich Nimir- Raja okazuje żywe zainteresowanie Nekromantką i to z wzajemnością, a na domiar złego, zaczynają ginąć przywódcy okolicznych grup zmiennokształtnych. Jean- Claude w więzieniu? Tak, to też jest możliwe.

„Narcyz Spętany” to już dziesiąty tom wampirycznej serii, a mi nadal mi mało. Co prawda wad się nie ustrzegła i główną z nich jest fakt, że autorka z każdą kolejną częścią zagłębia się w świat spowity seksualną żądzą. Oczywiście nie jest to do końca złe. Samych scen seksu jest niewiele, lecz liczne wybuchy namiętności sprawiają, że podniecenie jest nieustannie obecne. Książka ma 900 stron, czyli całkiem sporo i nie przeszkadzał mi nadmiar seksu, tylko zbyt mała ilość pozostałych elementów. Gdzie podziała się Anita animatorka i Anita...