Strategia Bancrofta

Wydawnictwo: Albatros
The Bancroft Strategy
EIGHT

Powieść szpiegowska. Todd Belknap, agent terenowy w Wydziale Operacji Konsularnych, traci pracę po tym jak jedna z operacji kończy się fiaskiem. Jednak kiedy jego przyjaciel i dawny współpracownik zostaje uprowadzony, a rząd odmawia podjęcia kroków w celu jego oswobodzenia, Belknap bierze sprawy w swoje ręce. Tymczasem Andrea Bancroft dowiaduje się, że kuzyn, którego nie znała zapisał jej w...

Powieść szpiegowska.

Tymczasem Andrea Bancroft dowiaduje się, że kuzyn, którego nie znała zapisał jej w spadku 8 milionów dolarów – pod jednym warunkiem: musi zaangażować się w prace fundacji rodziny Bancroftów. Andrea, która nie utrzymywała kontaktów z rodziną ojca, jest zaintrygowana. Jaki jest związek pomiędzy Bancroftami a „Genesis”, tajemniczą postacią działającą w celu destabilizacji równowagi geopolitycznej i narażającej życie miliona istnień ludzkich? Andrea i Belknap sprzymierzają się, aby odkryć, co kryje się za “Genesis” – zanim będzie za późno.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

gwiazdka | 2017-10-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 24 października 2017

„Strategię Bankrofta” zaliczę do najsłabszych powieści Ludluma. Przeraźliwie schematyczna- jeśli ktoś przeczytał jakąkolwiek książkę tego pisarza, „Strategia….” będzie dla niego nudnawym powtórzeniem. Podczas lektury odniosłam też wrażenie, że akurat ta książka pisana była na przysłowiowym kolanie, wszystko powierzchowne, bardzo ogólne, intryga niedopracowana. Bohaterowie też mało sympatyczni, a najmniej przekonał mnie Todd Belknap. Dam tej książce 6 gwiazdek tylko dlatego, że czytałam ją bezpośrednio po „Nielegalnych”- tym samym na plus „Strategii…” przemówił styl Ludluma, bo niezależnie od treści styl i język pisarza bardzo mi się podoba.

magdalena | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Nie zachwyciła mnie niestety. Po lekturze poczułam spore rozczarowanie. Przerost formy nad treścią.

Havelock | 2015-08-15

Będąc fanatykiem Ludluma oceniam każdą z jego powieści inaczej jak pozostałe książki. Wybitne dzieło, na swój sposób :)

marla | 2013-11-12
Przeczytana: 15 listopada 2013

Szczerze polecam, koniec książki zaskakuje

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2011 rok

Klasyczna powieść Ludluma- czytelnik sam dąży do rozwikłania zagadki... Wartka akcja, niespodziewane zwroty akcji.

JohnyQ | 2012-06-03
Przeczytana: 2010 rok

Szału nie ma!

wijas | 2011-03-10
Przeczytana: 08 marca 2011

Im dalej w las, tym więcej drzew.

Poprzednio przeczytałem książkę "Kryptonim Ambler" tegoż autora. Mimo pewnych wad, książka przypadła mi do gustu. Poczułem się, jakby ktoś krok po kroku mi tłumaczył, jak może się skomplikować życie asa wywiadu.

Drugie podejście do prozy Ludluma okazało się o wiele gorszym doświadczeniem. O ile przy pierwszym kontakcie nie przeszkadzała mi przewidywalność zdarzeń, tak tu odebrała mi ona praktycznie całą przyjemność z lektury. Po 50 stronach wiedziałem już kto, z kim i dlaczego, a potem tylko utwierdzałem się w moich przekonaniach. Autor nie chciał, a być może nie potrafił mnie zaskoczyć. Szkoda.

Rzecz jasna, to co działało w "Kryptonimie Ambler", działa nadal w "Strategii Bancrofta". Akcje zaszczutego agenta bywają czasami spektakularne, ich opisy są dość wiarygodne, a samo tempo opowiadania trzyma się na bardzo dobrym poziomie.

Co z tego, skoro chciałbym choć raz gwizdnąć z niedowierzania, jaki to niesamowity zwrot akcji zaserwował mi autor.

Triceratops | 2010-10-21

Nie jest to najlepsza pozycja Ludluma. A tajemniczy czarny charakter zakrawa wręcz na parodię!