Bliżej ludzi. Rozmowy z Mistrzami o tym co nas łączy, co dzieli, o miłości, szczęściu, manipulacji, przeznaczeniu i zbrodni

Wydawnictwo: Charaktery

Książka jest zbiorem rozmów, przeprowadzonych przez redaktorów miesięcznika psychologicznego „Charaktery”, głównie dr Dorotę Krzemionkę, z wybitnymi badaczami, psychologami i psychoterapeutami. Są wśród nich takie sławy, jak Philip Zimbardo, John Caccioppo, Christina Maslach, Jan Strelau, Bogdan Wojciszke, Wiesław Łukaszewski, Piotr Oleś, Bogdan de Barbaro, Zofia Milska-Wrzosińska. Mistrzowie...

Mistrzowie opowiadają o naturze naszych relacji z ludźmi, o tym, co pomaga je budować i co nam w tym przeszkadza. Znajdziemy tu opowieści o miłości, zdradzie, przyjaźni, intymności, namiętnościach, manipulacji, a nawet zbrodni.

Książkę uzupełniają krótkie teksty, poświęcone najnowszym badaniom psychologicznym. Ksiażka jest kontynuacją wydanego w 2013 roku bestselleru „Bliżej siebie”. To dobry przewodnik, który pomoże trafić do innych ludzi i do samego siebie.

źródło opisu: charaktery.eu

źródło okładki: charaktery.eu

Marcin | 2018-08-09
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Warto do niej wracać, co jakiś czas, bo zmienia się otoczenie, zmieniają okoliczności, zmieniamy się my sami i zmienia się nasze spojrzenie na poruszane w tej książce treści.

Adrian000 | 2018-01-16
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Pozycja absolutnie warta lektury, napisana bardzo przystepnym jezykiem. Dla mnie okazala sie bardzo refleksyjna, pewne schematy i statystyki zauwazone przez psychologow i psychoterapeutow daly duzo do myslenia. Mozna sie wiele dowiedziec o relacjach miedzy ludzmi, powiedzialbym dojrzec psychicznie, spolecznie i relacyjnie (w stosunku do innych). Oczywiscie kilka fragmentow traca jezykiem popularyzowanym przez coachow, ale mimo tego, pozycja bardzo wartosciowa. Ktos napisal w opiniach, ze nie odklada sie jej na polke, do niektorych fragmentow chce sie wracac, chce sie je miec pod reka, czy zaczerpnosc glebokim oddechem...

fear | 2016-08-02

Przeprowadzenie rozmów ze znanymi, szanowanymi psychologami i psychiatrami - świetny pomysł na stworzenie książki. Przed autorką stała niesamowita okazja do zadania mądrych i przemyślanych pytań, do podzielenia się zdobytą wiedzą z czytelnikami. Szkoda tylko, że realizacja tej inicjatywy pozostawia wiele do życzenia.
Autorka zamiast skupić się na rozmowie ze swoimi gośćmi, stara się na siłę udowodnić, iż sama jest inteligentna. Nie zadaje pytań, nie kieruje rozmową, tylko przytacza wyniki znanych jej badań. Widać, że nie ma konkretnego planu na te rozmowy. Po przeczytaniu książki odniosłam wrażenie, iż autorka nie chciała przedstawić poglądów swoich gości, ale wykorzystać ich obecność do zyskania poklasku. W ten sposób okazała kompletny brak szacunku osobom, które poprosiła o rozmowę.
Warto przeczytać tę książkę tylko z jednego względu - by poznać historie jakie opowiadają naukowcy i dowiedzieć się czegoś więcej o stosunkach międzyludzkich.

Wnuxi | 2016-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 marca 2016

Otwiera oczy w niektórych kwestiach, ale nie wszystkie teksty przypadły mi do gustu. Niektóre czytałam wręcz z myślami "Co oni tu za brednie piszą" (np. bardzo nie spodobała mi się teza, że odczuwając wdzięcznosć mamy też poczucie słabości). Jednak warto samemu się przekonać. Polecam każdemu zainteresowanemu, lub nie, psychologią. Przytoczone są wypowiedzi wielu osób, których nazwisk nie wypada nie znać, mówiąc o sobie jako pasjonacie tej dziedziny nauki.