Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat

Okładka książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat Hanna Hamer, Dorota Krzemionka, Zofia Milska-Wrzosińska, Maja Storch, Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska
Okładka książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat
Hanna HamerDorota Krzemionka Wydawnictwo: Charaktery poradniki
poradniki
Charaktery
2017-01-01
2017-01-01
9788364721922

Porządkujemy ubrania w szafie, książki na półkach, dokumenty w pracy, ogródek koło domu” – tak zaczyna się książka, która niestety nie dorównuje swojej obiecującej prezentacji. Choć próbuje zmierzyć się z tematyką istotną i ważną, szybko zdaje się tracić grunt pod nogami. Autorka, Hanna Hamer, w swym dziele pt. „Warto porządkować życie, by nie przegapić tego, co ważne”, przedstawia czytelnikom powierzchowne i przewidywalne porady, które nie pozostawiają wrażenia głębszej refleksji ani wartościowej wiedzy.

Pierwszym problemem jest brak jednolitej linii przewodniej czy konkretnego planu na poruszane tematy. Książka zdaje się być niekonsekwentna, a momentami wręcz chaotyczna. Porady, choć starają się być praktyczne, często są zbyt ogólnikowe, co sprawia, że trudno jest je zastosować w życiu codziennym.

Autorka, Hanna Hamer, zaprasza do swojego świata teoretyczne figury terapeutów i specjalistów z różnych dziedzin psychologii, (w tym prof. Wieczorkowska ktorej jedynym dorobkiem naukowym jeseykladabie ststystyki …) jednak jej próby wykorzystania ich doświadczeń i wiedzy są raczej nieudane. Rozwodzenie się nad prostymi narzędziami autodiagnostyki nie przynosi czytelnikowi głębszej wartości ani satysfakcji z przyswojonej wiedzy.

Książka zawiódł również na polu języka – mimo że proponowane rozwiązania często są nudne i banalne, autorka starannie unika używania zrozumiałego i konkretnego języka. W rezultacie, czytelnik może czuć się zagubiony i przede wszystkim – znudzony.

Warto również zauważyć, że książka nie oferuje żadnych nowych perspektyw czy świeżego spojrzenia na poruszane tematy. Wszystko to, co autorka przedstawia, można znaleźć w innych, lepszych opracowaniach, które zdecydowanie lepiej poradzą sobie z udzieleniem wsparcia czytelnikom w trudnych sytuacjach życiowych.

Podsumowując, „Warto porządkować życie, by nie przegapić tego, co ważne” to niestety dzieło nieudane, które nie dorównuje oczekiwaniom. Zamiast stanowić wartościowe źródło wiedzy i wskazań, jak poukładać swoje życie, pozostawia czytelnika z poczuciem straty czasu.

Zbiór artykułów, które ukazały się w miesięczniku Charakteryh w ciągu ostatnich kilku lat. Po przeczytaniu tej książki, według mnie, nie zaczniemy porządkować swojego życia. I właściwie nic poza tym nie jestem w stanie o tej książce napisać.

Warto przeczytać, zastanowić się chwilę i poukładać sobie to w głowie :)

Warto przeczytać, zastanowić się chwilę i poukładać sobie to w głowie :)

Bardzo lubię publikacje wydawnictwa "Charaktery". Bardzo dobrze napisane, bardzo mądre ale nie mądralińskie rozmowy... Poukładać życie... jeśli nawet nie, to chociaż zastanowić się nad życiem... to nie wymaga większego wysiłku... a warto.

• Psychologia
  • Psychologia i życie
  • INTERESUJĄCE
  • Psychologia/psychoterapia
  • Poradniki/Odmień swoje życie

Dodaj cytat z książki Poukładaj sobie życie. Jak uporządkować siebie i swój świat