Elmer i dziadek Eldo

Cykl: Elmer
Wydawnictwo: Papilon
Elmer and Grandpa Eldo
nephi

Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: "sprawdźmy", "poszukajmy", "dowiedzmy się". Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru to cechy, dzięki którym Elmera kochają dzieci na całym świecie. Książki o Elmerze zostały wysoko...

Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo, jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje.

W tym tomiku: Przekonujemy się, że pamięć o osobach, które kochamy jest bardzo ważna.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: wydawnictwo

casia | 2017-02-15
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Super!
Wzruszająca i pełna ciepła. Elmer to naprawdę rodzinny słoń. Nie zaniedbuje relacji ze starszymi:) A jak się okazuje - spotkania z dziadkiem to naprawdę świetna zabawa. Jak zawsze niezawodny słoń w kratkę pokazuje najmłodszym, że warto być dla innych.
A dziadek Eldo to też niezły żartowniś... widać po kim Elmer ma zamiłowanie do sztuczek:)

CzytamBoWarto | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Po raz pierwszy usłyszałam o słoniu Elmerze, podczas jednego z programów, w którym aktorzy i dziennikarze czytają dzieciom bajki na dobranoc. Wtedy, ten przesympatyczny słoń w kratkę (bo tak właśnie nietypowo wygląda) bardzo chciał być taki sam, jak inne słonie. Próbował różnych sposobów, by zakryć swój wzór. Ostatecznie jednak, dzięki przyjaciołom zrozumiał, że "inne nie znaczy gorsze" i, że przez swoją kratkę jest wyjątkowym stworzeniem.
Ta opowieść zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejną z przygód tego oryginalnego zwierzaka. Tym razem David McKee opowiedział historię o Elmerze i jego dziadku Eldo.
W tej książeczce, Elmer odwiedza swojego dziadka. W prezencie przynosi mu jego ulubione owoce. Jak się okazuje, prezent staje się pretekstem do wspomnień z dzieciństwa. Elmer przypomina dziadkowi, jak Ten kiedyś zabierał go na spacery. Eldo chcąc sprawdzić pamięć wnuka udaje, że nic nie kojarzy. By odświeżyć wspomnienia wyruszają razem w miejsca, które kiedyś odwiedzali i wspólnie...