Elmer i dziadek Eldo

2001-01-01
2001-01-01
32 min.
Maria Szarf
opowiadania dziecięce angielskie słoń Elmar słoń w kratkę

Okładka książki Święta Tupcia Chrupcia Marco Campanella, Anna Casalis
Święta Tupcia ... Marco Campanella, A...
Okładka książki Basia i biblioteka Marianna Oklejak, Zofia Stanecka
Basia i biblio... Marianna Oklejak, Z...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Gruffalo Julia Donaldson, Ax...

To jest jak bym naprawdę widział kolorowego słonia który potrafi mówić ale to w innym świecie w którym słonie potrafią mówić to jest dla dzieci w wieku przedszkolnym polecam bardzo fajna!!
poleca Antoni Mocha.

poleca Antoni Mocha.

Wzbudza we mnie bardzo ciepłe uczucia i wspomnienia dziadków, przekazuje między wierszami szacunek dla starszych. Bardzo mi się podobała.
(a syn "chichrał się" :) przy czytaniu, więc na pewno będziemy wracać).

(a syn "chichrał się" :) przy czytaniu, więc na pewno będziemy wracać).

„Elmer i dziadek Eldo” to kolejna część o słoniu w kratkę, który uczy dzieci zachowań społecznych i emocji w prosty i zrozumiały sposób. Tym razem odwiedzamy dziadka Eldo, który twierdzi, że nie pamięta. Elmer ncierpliwie pokazuje dziadkowi wszystko co lubią razem robić. A dziecko w ten sposób zostaje zachęcone do wspominania i zastanowienia się co lubi robić z własnymi dziadkami. To kolorowa i zabawna historia pokazująca jak ważni są nasi bliscy.

Razem z córcią uwielbiamy serie o Elmerze

Super!
Wzruszająca i pełna ciepła. Elmer to naprawdę rodzinny słoń. Nie zaniedbuje relacji ze starszymi:) A jak się okazuje - spotkania z dziadkiem to naprawdę świetna zabawa. Jak zawsze niezawodny słoń w kratkę pokazuje najmłodszym, że warto być dla innych.
A dziadek Eldo to też niezły żartowniś... widać po kim Elmer ma zamiłowanie do sztuczek:)

Super!

Po raz pierwszy usłyszałam o słoniu Elmerze, podczas jednego z programów, w którym aktorzy i dziennikarze czytają dzieciom bajki na dobranoc. Wtedy, ten przesympatyczny słoń w kratkę (bo tak właśnie nietypowo wygląda) bardzo chciał być taki sam, jak inne słonie. Próbował różnych sposobów, by zakryć swój wzór. Ostatecznie jednak, dzięki przyjaciołom zrozumiał, że "inne nie znaczy gorsze" i, że przez swoją kratkę jest wyjątkowym stworzeniem.
Ta opowieść zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejną z przygód tego oryginalnego zwierzaka. Tym razem David McKee opowiedział historię o Elmerze i jego dziadku Eldo.
W tej książeczce, Elmer odwiedza swojego dziadka. W prezencie przynosi mu jego ulubione owoce. Jak się okazuje, prezent staje się pretekstem do wspomnień z dzieciństwa. Elmer przypomina dziadkowi, jak Ten kiedyś zabierał go na spacery. Eldo chcąc sprawdzić pamięć wnuka udaje, że nic nie kojarzy. By odświeżyć wspomnienia wyruszają razem w miejsca, które kiedyś odwiedzali i wspólnie przeżywają to wszystko jeszcze raz. Ostatecznie podstęp dziadka wychodzi na jaw, gdyż Eldo nie potrafi ukryć radości z tego, że Elmer niczego nie zapomniał. A najbardziej cieszy go fakt, że wnuk, mimo, że jest dużym słoniem, dalej pamięta o swoim dziadku.
Ta opowieść bardzo mnie poruszyła. W lekki i zabawny sposób, autor uczy dzieci jak ważne jest dbanie o naszych bliskich. Pokazanie im, że o nich pamiętamy, że są dla nas ważni, jest cenniejsze niż najdroższe prezenty.
Moi synowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści o Elmerze i o jego dziadku. Choć są jeszcze mali, to już mają szczególną więź ze swoim dziadkiem. Tak jak Eldo zabierał małego słonia na różne wycieczki, tak i mój Tata, dziadek FiFraKu, codziennie organizuje im spacery w miejsca, gdzie można zobaczyć pieska, koniki, kózki, a nawet pociągi. Chłopcy uwielbiają te piesze wycieczki, są do nich bardzo przywiązani. Myślę, że jak będą już troszeczkę starsi, przeczytanie tej książeczki, dodatkowo uświadomi im, że ich dziadek ich kocha i cieszy się każdym ich gestem.

Piękna, ciepła historia, kolorowe, radosne ilustracje... na prawdę warto zaprzyjaźnić się z Elmerem.

Polecam!

Więcej recenzji (łącznie ze zdjęciami) fifraku.blogspot.com Zapraszam !

• Biblioteka
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀