Zdrowie zaczyna się w brzuchu

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, medycyna
Tamaryszek

"Zdrowie zaczyna się w brzuchu" Justina i Erici Sonnenburgów to książka, która uczula nas na zależność między dobrymi bakteriami a odpornością. Mikroflora jelit jest niepowtarzalna i wpływa na nasze samopoczucie i odporność. Zwyczaje żywieniowe w połączeniu ze zmianami cywilizacyjnymi, powodują, że wystawiamy mikroflorę jelit na niełatwą próbę. Jak powinniśmy się odżywiać, by pomóc bakteriom...

Jak powinniśmy się odżywiać, by pomóc bakteriom pracującym dla naszego organizmu?

Lektura tej pozycji to pierwszy krok do bardziej świadomych decyzji żywieniowych, które z pewnością przysłużą się naszemu zdrowiu.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Joannajoanna9 | 2016-06-18
Na półkach: Przeczytane, Otrzymane, 2015

Interesująca pozycja, napisana dość przystępnym językiem, która wzbogaci i uporządkuje naszą wiedzę dotyczącą wpływu diety na nasz organizm, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę ze zdrowym żywieniem, czy jesteś bardziej zaznajomiona z tematem. Warta przeczytania.

Pawel_S | 2015-12-27
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Książka w prosty i przystępny sposób obrazuje jak istotny, a zarazem pomijany, jest aspekt odżywiania. Najskuteczniejsze, najlepiej zbadane lekarstwo jakie zna człowiek - jedzenie.

Weronika Szecel | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Nauka
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Książka w ciekawy i przystępny sposób wyjaśnia w jaki sposób dbając o swoje bakterie jelitowe możemy wpłynąć na poprawę stanu zdrowia.

speedx | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

"Człowiek to organizm złożony, ekosystem. Jeśli myślimy więc o naszym zdrowiu, musimy być świadomi, że udział w nim mają także mikroogranizmy, które w nas żyją, i należy brać pod uwagę, że takie czynniki jak dieta, styl życia i stosowane terapie medyczne mają realny wpływ na mikrobową część składową naszego organizmu."

Tak w skrócie można opisać przesłanie tej fascynującej książki będacej swoistą podróżą wgłąb ludzkiego organizmu i spojrzenie na całość funkcjonowania ludzkiego organizmu przez pryzmat mikrobiomu.
Wszystko opisane przystępnym językiem, poparte przykładami i badaniami naukowymi. Uświadamia wiele często pomijanych aspektów prawidłowego odżywiania się i dbania o mikrobiotę jelitową oraz wpływu otoczenia na nasze funkcjonowanie. Pozycja obowiązkowa dla dbających o zdrowie, zainteresowanych szerokopojętą profilaktyką zdrowotną, rodziców i w zasadzie każdego.

Anna | 2017-05-23

Książka godna polecenia. Napisana przystępnym językiem, (ale nie prostackim :-)). Autorzy przedstawiają najnowsze wyniki badań i metody leczenia, które nie są jeszcze powszechne znane.

bobsi_100 | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Nie od dziś wiadomo, że są osoby, które mogą zjeść trochę więcej niż inne i nadal pozostaną szczupłe. Rodzaj pożywienia? Geny? Nawyki żywieniowe? Ale czy to wszystko? Co jeśli liczą się też upodobania żywieniowe i geny bakterii w nas żyjących...Brzmi niedorzecznie? Jeśli tak uważasz to z pomocą przychodzi małżeństwo Sonnenburg. W przystępny sposób wyjaśniają czym są drobnoustroje i jaką role odgrywaną w naszym życiu. Robią to na tyle skutecznie, że osobiście zainteresowałam się tematyką fermentacji. Postanowiłam, że wprowadzę do swojej kuchni coś więcej niż fermentowane ogórki i kapustę. Teraz czekam z niecierpliwością na listonosza z książkami w całości poświęconymi fermentacji.

Po więcej zapraszam na bloga :)

aniaannabatman | 2017-06-08
Przeczytana: 2017 rok

Przyjemna książka, dobra na początek, język przystępny.

Paulina | 2018-05-06
domina | 2018-02-05