Zdrowie zaczyna się w brzuchu

Okładka książki Zdrowie zaczyna się w brzuchu
Erica SonnenburgJustin Sonnenburg Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Galaktyka
2015-10-26
2015-10-26
Data 1. wydania:
2015-01-01
dieta zdrowie odporność medycyna odżywianie profilaktyka

Niektóre z tych wiadomości wykraczają poza te, które łatwo można znaleźć w sieci. Dlatego warto po nią sięgnąć. Ale mogłaby być o połowę krótsza. Informacje się w niej powtarzają.

Absolutnie fantastyczna!

Absolutnie fantastyczna!

Szkoda że takiej wiedzy nie podaje się na lekcjach biologii.

Szkoda że takiej wiedzy nie podaje się na lekcjach biologii.

Myślę, że każdy powinien przeczytać tą książkę i się dowiedzieć co w sobie faktycznie kryje człowiek.

Wznoszę toast za zdrowie autorów... kefir em! Wspaniała książka, która może zmienić życie każdego na lepsze. Więcej zdrowia = lepsze życie.

W bardzo przystępny a jednocześnie wnikliwy sposób wyjaśnia, dlaczego warto dbać o mikroflorę jelitową, jakie są jej związki z naszym samopoczuciem, kondycją układu odpornościowego, dlaczego współczesny styl życia - tempo, jakość jedzenia, ilość chemicznych detergentów i środków czystości, negatywnie wpływa na mikroflorę i tym samym obniża jakość naszego zdrowia. Zawiera pakiet cennych rad, jak odbudować florę, czym ją karmić, jak krok po kroku wprowadzić w życie dobre zmiany. Organizm szybko się odwdzięczy. Wyjaśnia modny temat stosowania probiotyków i włączenia do jadłospisu kiszonek. Polecam! Nie tylko dla dietetyków.

"Zdrowie zaczyna się w brzuchu" autorstwa J. i E. Sonnenburg. Moim zdaniem jest to jedna z najbardziej przystępnych książek wyjaśniająca skomplikowane kwestie związane z mikroflorą, szerokimi zasięgami o zdrowym odżywianiu oraz jelitami.
Autorzy w jak najprostszy sposób starają się pokazać dlaczego warto poważnie traktować tematy związane ze zdrowiem.
Dużym plusem  tej pozycji jest logiczny układ treści, który systematyzuje czytelnikowi wiedzę oraz pokazuje związki zachodzące pomiędzy poszczególnymi mechanizmami. Widać, że autorzy piszą zarówno z perspektywy naukowców jak i rodziców, ponieważ często popierają swoje argumenty przykładami z życia własnej rodziny.
Czytelnik na początku lektury dowiaduje się czym są drobnoustroje, jak formuje się mikroflora, jak działa układ odpornościowy, a także jak dbać o swoją mikroflorę, jakie działania podjąć, a jakich unikać.
Autorzy oprócz rad dają czytelnikowi  sprawdzone, gotowe wzory odżywiania pod postacią tygodniowego planu żywienia oraz listy przepisów na produkty wspierające florę Jelitkowo. Jest to duże uproszczenie.
Treści zamieszczone w" Zdrowie zaczyna się w brzuchu" są niezwykle profesjonalnie dobrane.
Diabetycy również znajdą te informacje dla siebie tak samo jak i kobiety w ciąży.
Książka jest przemyślana tak, aby zapoznać czytelnika z najciekawszymi wynikami badań, które pokazują wpływ flory bakteryjnej w naszym życiu.
Praktyczne uwagi i liczne opisy ekspertów pomogą nam dostrzec ogromną zależność między tym co jemy, a jak się czujemy.
Jest to bardzo interesująca pozycja, która zdecydowanie zaciekawi, wzbogaci i uporządkuję wiedzę dotyczącą wpływu diety na nasz organizm.
Szczególnie poleciłbym tą książkę przyszłym i obecnym mamom.
Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy przygodę ze zdrowym żywieniem, czy jesteśmy już bardziej zaznajomieni z tym tematem, to i tak książka jest warta przeczytania.
Polecam❗
@wydawnictwogalaktyka #wydawnictwogalaktyka #galaktyka #bookstagramtopasja #book #booklover #czytamwszedzie #ksiazka #love #reading #bookporn #bookish

Dużym plusem  tej...

"Człowiek to organizm złożony, ekosystem. Jeśli myślimy więc o naszym zdrowiu, musimy być świadomi, że udział w nim mają także mikroogranizmy, które w nas żyją, i należy brać pod uwagę, że takie czynniki jak dieta, styl życia i stosowane terapie medyczne mają realny wpływ na mikrobową część składową naszego organizmu."

Tak w skrócie można opisać przesłanie tej fascynującej książki będacej swoistą podróżą wgłąb ludzkiego organizmu i spojrzenie na całość funkcjonowania ludzkiego organizmu przez pryzmat mikrobiomu.
Wszystko opisane przystępnym językiem, poparte przykładami i badaniami naukowymi. Uświadamia wiele często pomijanych aspektów prawidłowego odżywiania się i dbania o mikrobiotę jelitową oraz wpływu otoczenia na nasze funkcjonowanie. Pozycja obowiązkowa dla dbających o zdrowie, zainteresowanych szerokopojętą profilaktyką zdrowotną, rodziców i w zasadzie każdego.

Tak w skrócie można opisać przesłanie tej fascynującej...

Przyjemna książka, dobra na początek, język przystępny.

Przyjemna książka, dobra na początek, język przystępny.

Książka godna polecenia. Napisana przystępnym językiem, (ale nie prostackim :-)). Autorzy przedstawiają najnowsze wyniki badań i metody leczenia, które nie są jeszcze powszechne znane.

Dodaj cytat z książki Zdrowie zaczyna się w brzuchu