Viktor Orbán

József Debreczeni Wydawnictwo: Muza biografia, autobiografia, pamiętnik
Muza
2015-09-23
2015-09-23
Irena Makarewicz, Tomasz Kantorowski, Bartłomiej Rubiński, Mirosław Tyc, Marta Tyszko
orban węgry

Wiadomo że nie jest to typ książki do czytanie stricte dla przyjemności jak romanse czy obyczajówki. Jednak jak na swój typ jest całkiem ciekawa. Myślę że warto przeczytać, bo daje podstawy do dyskusji o polityce której poziom wykroczy poza świąteczny stół w polskich domach.

Utknęłam i nie mogę się zmusić, żeby skończyć, no nuda nuda nuda :(

Utknęłam i nie mogę się zmusić, żeby skończyć, no nuda nuda nuda :(

Ksiazka jest napisana bardzo nieprzyjemnym, nudnym jezykiem, zniechecajacym do lektury. Przypomina bajdurzenie starszego pana na temat polityki, szczegolnie, ze Debreczeni osobiscie byl zwiazany z polityka, wiec ma wiele do powiedzenia. I to robi. Ksiazka moglaby byc o polowie krotsza zawierajac jednoczesnie ten sam kontent.

Bardzo obszerna, wielowątkowa, a zarazem interesująco napisana biografia jednego z ważniejszych polityków europejskich. Wiele z faktów tam podanych nie jest znanych masowo, a szkoda, bo jest to interesująca wiedza. Autor zna Orbana dobrze, współpracował z nim, jest wobec niego bardzo krytyczny, co też jest tutaj atutem, bo nie mamy do czynienia z hagiografią i wazeliniarstwem, a tak naprawdę w pewnych fragmentach z demaskowaniem wręcz postępowania politycznego Orbana.

• Polityka
  • Do zdobycia