#Nerd

Okładka książki #Nerd Cambria Hebert
Okładka książki #Nerd
Cambria Hebert Wydawnictwo: Cambria Hebert Cykl: Hashtag (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Hashtag (tom 1)
Cambria Hebert
2014-11-01
2014-11-01
9781938857621

Rimmel i Romeo.
Brzmi jak żart, ale oni naprawdę tak się nazywają.
Zresztą, ich imiona doskonale pasują do nazwy tej książki i całej serii - to powieści o młodych współczesnych ludziach, dla których elektornika i Internet wiele znaczną w życiu.

Rimmel jest nerdem, cieniem pośród barwnych studentek swojego uniwersytetu. Ukrywa dawną traumę to, co jest dla niej bolesdne. I chociaż prawda okazała się inna niz oczekiwałam trudno mi jakkolwiek ją ocenić. Każdy ma swoje demony. A że nie wszyscy je rozumieją.... To już ich problem.

Romeo nigdy nie miał problemów ze zdobywaniem tego, czego chciał. Proste życie, łatwe dzieczyny i jedynie sport stnowił dla niego jedyne wyzwanie. Gdy poznaje Rimmel nic nie zwiastuje, że będzie inaczej. Ogólnie postaci takich jak on było więcej niż wiele, co nie zmienia faktu, że Romeo jest zwyczajnie sympatyczny. Lubię go.

Jego postać doskonale pokazuje, jak wiele znaczy wygląd - dopóki nie znajdziem, czegoś atrakcyjnego w drugim człoiweku, dopóty się nie zakochamy. Bo jednak nie ma co ukrywać. Mamy XXI wiek, wiek estetów, dla których piękno wiele znaczy.

Rimmel i Romeo.
Brzmi jak żart, ale oni naprawdę tak się nazywają.

#Nerd okazał się bardzo pozytywną książką. Jak zwykle w takich historiach pojawiają się demony przeszłości. Dzięki temu, że tym razem wyjątkowo nie raził mnie po oczach ból bohaterów, bardzo spodobała mi się ta książka. Dodało jej to odpowiedniej lekkości. Dodatkowym plusem, który naznaczył się od pierwszych stron jest wszechobecna pewność siebie i arogancja głównego bohatera. Dodawała ona smaku i zabawy do całej histroii. Ogromny plus za to.

2056

Kto by pomyślał,że Nerd i Gwiazda futbolu mogą się w sobie zakochać, przecież to są dwa różne światy, ale przecież przeciwieństwa się przyciągają. Zaczęło się od tego że Romeo musiał chodzić na korepetycje ,a Rimmel musiała mu je dawać, bo inaczej straciłaby stypendium, najpierw on w ogóle nie zwracał na nią uwagi ,a nawet znieważał ją, ale gdy coraz bardziej ją poznawał, zobaczył jaka była piękna na zewnątrz i wewnątrz. Ona się ukrywała przed ludźmi,kiedyś została bardzo skrzywdzona, nie ufała ludziom kochała tylko zwierzęta, ale Romeo to zmienił, znowu zaczęła żyć, ale Zach Przewodniczący OMAGA prawie to zniszczył. Cieszę się,że wszystko sobie wyjaśnili i Romeo nigdy by z niej nie zrezygnował ale miał fajny plan by uwierzyła mu ,że ona jest tą jedyną

Ta ksiazka to mlodziezowka i historia jakich wiele juz przeczytala ale ta napisana jest brdzo dobra i fajnie sie ja czytalo.
Rimmel to studentka, kujonka, ktora nie ma znajomych, nie udziela sie towarzysko i ukrywa sie w za duzych ubraniach i pod potarganymi, dlugimi wlosami.
Romeo to popularny "zloty chlopiec" na uczelni, jest doskonalym sportowcem, ktory ma kiepskie stopnie dlatego trener narzuca mu obowiazkowe korepetycje, a jego korepetytorka jest wyzej opisana kujonka. Dodatkowo on stara sie o przyjecie do bractwa, a jako jedno z licznych zadan musi poderwac Rimmel i zaliczyc z nia noc. Bractwo to dla niego droga do wymarzonej kariery sportowej, gdyz chce on przejsc na zawodostwo po studiach.
Ona odseparowala sie od ludzi ale pragnie bliskosci, on nie jest tak naprawde arogancki i powierzchowny jak na poczatku myslalam. Caly czas sie dzieje, przewodniczacy bractwa miesza w zyciu chlopaka, a jaego rodzice sa powierzchowni. Polecam przeczytac.

Kujonka vel Nerd i Pan Poluparny Sportowiec. Jest wiele takich książek. Ale już sposób przedstawienia, narracja, interakcje to już inna bajka. Ta książka to inna bajka. W sposób bardzo płynny, bez zbędnych opisów autorka prowadziła nas przez zapoznanie się Rimmel i Romea, ich inność, zamknięcie Rim i otwartość, a wręcz arogancję Romea. Było coś w tej książce, co przyciągało, chociaż historia nie jest czymś odkrywczym. Okazuje się, że Rim jest głodna kontaktu, a Romeo nie jest tak całkowicie powierzchowny. Ich rozmowy, relacje bardzo mi się podobały. I nawet cieszę się, że Romeo nie stracił całkowicie swojej arogancji :) polubiłam również postacie drugoplanowe - nawet znienawidzonych Zach jest ciekawym bohaterem. Byłam bardzo ciekawa kiedy wypłynie akcja z inicjacją i nie spodziewałam się, że zdarzy się to na prawie na końcu. Jedyny mały minus - rodzicie Romea. Pojawili się na chwilkę, matka obraziła raz Rim, a później słuch o nich zaginął. Być może w kolejnej części bardziej to rozwiną. Ah i nasz cukiereczek Murphy ma swój nowy dom :):):) lubię takie historie w collegu, chociaż jestem dużo starsza od R i R :) i wielkie brawa dla autorki za fajny pomysł z hastagiem :) w końcu jesteśmy w erze skomputeryzowania wszystkiego :)

Po prostu dobra.
Chciałabym zakończenie mogłoby być trochę dłuższe, ale w porządku.

Kujonka, udziela korepetycji oczywiście sportowcowi, który jest najbardziej pożądaną partią w szkole no i potem możecie się domyślić jak akcja się rozgrywa.

Książkę czyta się bardzo szybko! Nim się obejrzałam był koniec, przyjemna.

Po prostu dobra.
Chciałabym zakończenie mogłoby być trochę dłuższe, ale w porządku.

Książkę czyta się bardzo szybko! Nim się obejrzałam był koniec, przyjemna.

Słodka historia 🙂 bardzo przypadła mi do gustu. Warto przeczytać.

Słodka historia 🙂 bardzo przypadła mi do gustu. Warto przeczytać.

Nie wiem, podkreślam, nie wiem co mi w tej historii nie pasowało. Polubiłam bohaterów Rimmel i Romea, bardzo słodcy i zabawni :). Historia jakich wiele, z gatunku jaki preferuję. Takie czytadło na zrelaksowanie po cięższym dniu.

• 2017
  • Nieoficjalne tłumaczenia