Girl Online. W Trasie

2015-11-04
2015-11-04
Olga Siara

Okładka książki Stowarzyszenie Srok: Two for Joy Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...
Okładka książki Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...

Drugi tom perypetii Girl Online.
Tak jak pierwszy tom - lekka i przyjemna w czytaniu. Idealna opcja dla nastoletnich czytelników.

Drugi tom perypetii Girl Online.

Książka na której poległam po całości... Po trzech próbach i z trudem wymęczonych dwudziestu czterech stronach... stwierdziłam że nigdy więcej!

3,5/5 ✨

❝Chyba naprawdę widzimy tylko spektakularną stronę sławy, a przecież każdy boryka się z własnymi demonami.❞

❝Robię krok w jego stronę, a nasze spojrzenia się spotykają. Podjęłam decyzję. Chociaż to koniec pewnego rozdziału, to nasza historia dopiero się rozpoczyna.❞

"W trasie" to drugi tom trylogii Girl Online, której robiłam reread. Tym razem zaczęłam czytać w normalnej kolejności, a nie tak jak w gimnazjum od drugiego tomu. Przyznam się, że przy tej części miałam lekki zastój czytelniczy (który był spowodowany lekturą).

Śledzimy dalsze losy Penny Porter i Noaha Flynna. Zaczyna się lato, kończą się ostatnie zajęcia, a Pen razem z Chłopakiem z Bruklinu wybierają się w pierwszą trasę koncertową po Europie. Po drodze dzieją się różne rzeczy: pogróżki od Całej Prawdy i inne.

Alexiot to the best ship, a Pennoah na zawsze w mym sercu ❤️

Książkę czytało się szybko, tak jak poprzednią. Były takie momenty, że nawet łezka poleciała.

3,5/5 ✨

Kolejny tom przygód Penny i Noah. Naprawdę bardzo mi się podobała

Kolejny tom przygód Penny i Noah. Naprawdę bardzo mi się podobała

Świetna książka, lekka, łatwa i przyjemna. W sam raz dla nastolatków. Polecam <3

Naprawdę fajna historia

Naprawdę fajna historia

Girl Online w trasie to II część przygód Penny oraz jej chłopaka. Noah wyrusza w Europejska trasę koncertowa na którą zabiera swoja jesienną dziewczynę. Ona zakochana w nim czuje się szczęściarą, iż jej wakacje będą tak wyglądać. Nie spodziewa się tylko tego co może ja w niej czekać. Sadzi, że jej chłopak będzie m mógł znaleźć dla nich czas pomiędzy koncertami i będą w każdym mieście mieć swój dzień magicznej tajemnicy. Niestety, gdy Penny zderza się z rzeczywistości i na dodatek osoba, która chce rozdzielić ją z Noah, który przyjął nazwę CałaPrawda i zauważa, że życie z gwiazdą rocka nie jest takie sielankowe.

Dałam tej książce 6 gwiazdek, bo książka jest naprawdę dobra. Pierwsza część czytałam rok może 2 lata temu i szczerze Wam powiem nie za bardzo pamiętam o czym była. Coś mi tam świtało takie większe rzeczy, ale do tej pory nie pamiętam szczegółów. Mimo to sięgałam po tą książkę. Przez pierwsze 100 stron nie umiałam się skupić i wciągnąć w tą książkę. Dopiero kiedy zaczęło się coś dziać to wpadłam w książkę jak śliwka w kompot 😊 Wiedząc jak zatatuowana jest 3 cześć wiedziałam co się wydarzy w tej książce, ale zaskoczyło mnie to ze tak szybko się to stało. Nie będę zdradzać około której strony to było sami przeczytajcie a się przekonacie, że mam racje 😊 Ale wątek „CałejPrawdy” rozgryzłam. Powiedział sobie to będzie ten i się nie pomyliłam. Nawet to, dlaczego to robił. Głowna bohaterka w pewnym momencie mnie pozytywnie zaskoczyła. Gdybym to ja miała być w jej sytuacji tez bym nie wytrzymała i zrobiła dokładnie tak jak on. Jeśli chodzi o głównego męskiego bohatera to miałam go w pewnych momentach potrząsnąć. Ja rozumiem wielka trasa coś niewiarygodne, spełnieni wszystkich marzeń. Tylko jeśli ktoś mówi takie słowa jak on do głównej bohaterki, obiecuje coś a tego potem nie ma to mam ochotę go zabić, że nie widzi jak cierpi Penny. Na trwające wakacyjne dni to naprawdę świetna odmóżdżająca książka. Nie liczcie na to, że będzie tam dużo zwrotów akcji zapierających wydarzeń. Ale jeśli ktoś nie umie przełamać klątwy pt. „Nie mam weny do czytania” ta książka powinna w miarę pomóc, bo nie jest ciężką literaturą.

„W trasie” jest drugą częścią przygód Penny i Noah. Młody piosenkarz zabiera swoją dziewczynę w europejską trasę koncertową, na której obydwoje będą spędzać ze sobą mnóstwo czasu. Jednak oczekiwania nie koniecznie pokrywają się z rzeczywistością, a Penny będzie musiała sobie poradzić z zapełnionym grafikiem swojego chłopaka, jego kolegą i nie tylko.
Nie będę ukrywać, po pierwszej części spodziewałam się, że i ta będzie nadal miało swój uroczy charakter, który dla starszego czytelnika może być trochę męczący. Sądzę, że gdybym była młodsza, opowieść byłaby jedną z moich ulubionych. Treść książki sama w sobie jest ciekawa, choć osobiście trasa koncertowa Noaha w Europie była bardzo uboga (przepraszam bardzo, czemu nie odwiedzili Polski?). Autorka starała się wprowadzić trochę prawdziwych problemów do treści, próbując opisywać ataki paniki Penny, jednak ginie to w całej cukierkowej otoczce, która otacza książkę. Oprócz głównych bohaterów, na pierwszy plan wychodzi też Elliot, przyjaciel dziewczyny znany z pierwszej części oraz jego problemy sercowe. Mimo, tego że jego postać jest bardzo stereotypowa, da się go lubić i mu kibicować. „W trasie” będzie książką którą będę miło wspominać, ze względu na jej uroczość, jednak w niektórych momentach było jej za dużo, i nie wzbudzała ona już pozytywnych emocji, tylko zażenowanie.

Nie będę ukrywać, po...

Jeszcze gorsza niz poprzednia

Jeszcze gorsza niz poprzednia

Książka swoją prostotą nie wyróżnia się od innych młodzieżówek z elementem romansu a sama akcja jest mizerna . Bardzo podobna historia została ukazana w serialu młodzieżowym ,,Penny z Mars-a " gdzie zamiast Noah mamy Sebastiana (imię głównej bohaterki bez zmian ) , więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć ekranizacje tej pozycji to polecam .

• 2016
  • 2015