Girl Online. W Trasie

Tłumaczenie: Olga Siara
Cykl: Girl Online (tom 2)
Wydawnictwo: Insignis
Girl Online. On Tour
Oliwia Pratt

Penny jest już spakowana. Kiedy Noah zabiera Penny w swoją europejską trasę koncertową, dziewczyna wprost nie posiada się ze szczęścia – nareszcie spędzi ze swoim fantastycznym rockandrollowym chłopakiem mnóstwo czasu! Okazuje się jednak, że wyobrażenia Penny rozmijają się z rzeczywistością. Borykając się z zapełnionym grafikiem Noah, problematycznym kolegą z zespołu oraz pogróżkami od...

Penny jest już spakowana.

Okazuje się jednak, że wyobrażenia Penny rozmijają się z rzeczywistością. Borykając się z zapełnionym grafikiem Noah, problematycznym kolegą z zespołu oraz pogróżkami od zazdrosnych fanek, Penny zastanawia się, czy naprawdę jest stworzona do życia w trasie. Nie może nic poradzić na to, że tęskni za rodziną, przyjacielem Elliotem, a także… za swoim blogiem, Girl Online.

Czy Penny uda się pogodzić miłość do Noah z życiem w zgodzie ze sobą? A może straci wszystko w pogoni za wymarzonym latem?

źródło opisu: Wydawnictwo Insignis, 2015 r.

źródło okładki: http://www.insignis.pl/

Zakładka | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Penny kończy rok szkolny. Wakacje ma spędzić z Noah w trasie koncertowej. Dziewczyna już nie może się doczekać wspólnych chwil spędzonych z chłopakiem. Niestety planowana idylla nie jest w stanie się ziścić. Chłopak jest ciągle zajęty koncertami czy promowaniem zespołu, Penny gubi telefon, przez co staje się ofiara stalkingu, a w dodatku zaczyna doskwierać jej fakt, iż zawiesiła bloga. Problemy zaczynają się piętrzyć, a rozwiązanie żadnej z tych sytuacji nie pojawia się na horyzoncie. To zbyt wiele jak dla młodej, dorastającej dziewczyny. Jak wszystkie te wydarzenia wpłyną na decyzje Penny?

Moje refleksje :

Druga część książki o losach Penny okazuje się równie dobra co pierwszy tom. Po pierwsze sama fabuła jest ogromnie wciągająca. Choć początkowo jest odrobinę zbyt idealna. Wakacje, trasa koncertowa z wymarzonym chłopakiem, możliwość zwiedzania najsłynniejszych europejskich miast i oczywiście rodzina i przyjaciele którzy są dla dziewczyny wielkim wsparciem. Czy możliwe być...

Angie Wu | 2015-10-26
Przeczytana: październik 2015

Gdybym tylko miała mnóstwo wolnego czasu do spożytkowania na bzdury, spędziłabym go, oglądając kanał Zoe Sugg, czyli uroczej Brytyjki vlogującej pod pseudonimem Zoella. Jeśli do tej pory o niej nie słyszeliście, to nie wiem gdzie się podziewaliście przez ostatnich kilka lat! Ta dziewczyna osiągnęła naprawdę ogromny sukces na skalę światową, dzięki czemu spełnia wszystkie swoje marzenia. Jej pierwsza książka - Girl online - to tylko jeden z nich. Historia Penny i Noah, którą tak się zachwycałam na początku wiosny, spodobała się czytelnikom do tego stopnia, że Zoe mogła z powodzeniem kontynuować przygodę z pisaniem. Tym oto sposobem w moje ręce trafiła kontynuacja pierwszego tomu - Girl online w trasie. Co o niej sądzę? Sprawdźcie poniżej!

Mimo problemów, dzielących ich kilometrów i dwóch innych światów, z których pochodzą, Penny i Noah są parą. Rozmawiają na Skypie, piszą do siebie, czasami się spotykają. Kariera Noah nabiera rozpędu, a jego menadżer załatwia mu europejską trasę...

Funa | 2016-01-31
Przeczytana: 01 lutego 2016

"Według mnie kłódka to kiepski symbol miłości. Wolę, żeby moja miłość przypominała raczej most, na którym stoimy - coś, co łączy ze sobą dwa serca, które inaczej nigdy by się nie spotkały."

Książka podobała mi się, chociaż wolę pierwszą część. Autorka opowiada o trasie koncertowej po Europie, na którą Noah zaprosił Penny. Dziewczyna bardzo denerwuje się przed wyjazdem, ale zwalcza swój lęk i jedzie. Niestety, okazuje się, że Penny nie tak łatwo odnajduje się w świecie show-biznesu. Do tego wszystkiego dołącza się denerwujący przyjaciel jej chłopaka. Okazuje się, że w ich trasie koncertowej udział weźmie także Leah Brown. Penny dostaje maile z pogróżkami, przez które zaczyna się bać, lecz Noah ją wspiera. Niestety chłopak nie ma czasu dla swojej dziewczyny, oby dwoje źle się z tym czują, ale nie mogą nic zrobić. Ale co może zmienić jedna kłótnia? Czy zakochani pogodzą się? Czy tajemniczy stalker się ujawni? Co będzie dalej z karierą Noah?
POLECAM!!

Sophie | 2015-11-06
Przeczytana: 04 listopada 2015

Czytaliście kiedyś fan fiction dotyczące zespołu? Nieśmiała, niezdarna dziewczyna, choć z prawdziwym talentem do fotografii, chodzi z przystojnym chłopakiem, oczywiście głównym wokalistą. Jednak jest tam więcej chłopców, w tym najlepszy przyjaciel/brat naszego uroczego artysty. Resztę możecie sobie dopowiedzieć sami… Naprawdę bez lektury „Girl Online w trasie” mogłam powiedzieć, o czym będzie ta książka od początku do końca…

Właśnie rozpoczęły się najlepsze wakacje w życiu Penny, która ma wyruszyć ze swoim chłopakiem, rockandrollowym wokalistą Noah w dwutygodniową trasę koncertową po Europie. Zapowiada się przygoda życia, w czasie której będzie mogła wraz z nim zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Europie. Jednak życie w trasie nie jest takie, jak oczekiwali Penny i Noah. On ledwo ma dla niej czas, nie wspominając o jego najlepszym, problematycznym przyjacielu...

Odkryłam pewną zależność, jeżeli chodzi o czytanie książek, a oglądanie seriali. Jeżeli książka jest ciekawa, to nawet...

Wiedźminka | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Tytuł: "Girl online w trasie".
Autor: Zoe Sugg
Liczba stron: 338
Wydawnictwo: Insignis
Data premiery: 04.11.2015

Penny jest już spakowana.

Pewnie wiele z Was, zna sympatyczną Penny - z którą mogliśmy się spotkać przy okazji części I - "Girl online".

W drugim tomie, czeka nas ciąg dalszy przygód Penny, która wyrusza w trasę koncertową, razem ze swoim chłopakiem - Noah.
Podróż po Europie będzie dla nich obojga dużym przeżyciem... Bo przecież nie co dzień zdarza się, że nasz chłopak jest gwiazdą rock'n'rolla!

Jednak nie wszystko układa się zawsze tak różowo. Z daleka od domu, od swojego bloga, od rodziców i pzyjaciół - Penny musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Kolega Noah z zespołu okazuje się być - dość "problematyczny", a napięty grafik i mnóstwo występów powodują, że para zaczyna mieć dla siebie zbyt mało czasu. Zafascynowane chłopakiem Penny - fanki, zaczynają także wysyłać pogróżki... przez co dziewczyna zastanawia się, czy nadaje się do tego "życia na...

,,Każdy z nas ma tylko jedno życie i możemy sami zdecydować, jak je przeżyjemy. Musicie zrozumieć, że niezależnie od tego, co mówią inni ludzie i jak próbują na was wpłynąć, ostatecznie wybór należy do was.''

Chyba po raz pierwszy nie mam kompletnie pojęcia, jaką ocenę powinnam wystawić.
Pierwsza część ,,Girl Online'' mimo swego dziecięcego uroku, naprawdę mi się spodobała. Miło czytało się coś tak oklepanego, a zarazem bajkowo magicznego. Ponadto zapis graficzny rozdziałów, notatki na blogu, kawałki pisanych maili bądź SMS-ów dodawały książce różnorodności. Jednak kontynuacja zniesmaczyła mnie do tego tytułu.

Z jednej strony trudno się dziwić, w końcu autorka jest tylko blogerką. Widać, iż umieściła w książce wiele nawiązań do własnego doświadczenia, jakie posiada z pełnienia roli osoby bardzo rozpoznawalnej w internecie. Lecz czy tylko ja odniosłam wrażenie, że końcowe podziękowania udało jej się napisać bogatszym językiem niż całą resztę opowiadania? Bardzo często dialogi są...

izazmatfiza | 2018-07-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 24 lipca 2018

Trochę czasu minęło od przeczytania pierwszej części "Girl Online" (trochę, czyli z jakieś pół roku), dlatego trochę bałam się, że zapomniałam o niezbędnych szczegółach z poprzedniego tomu. Na szczęście okazało się, że nie tylko moja pamięć mnie nie zawiodła (aż tak), ale w paru akapitach bohaterka przypomina nam poprzednie wydarzenia.

W drugim tomie jeszcze bardziej polubiłam Penny, która okazała się zwykłą, sympatyczną dziewczyną, co jest odmianą, gdzie w książkach bohaterowie są wyidealizowani. Penny taka nie była, miała swoje obawy, kompleksy, ale też przyjaciół (Elliot jest niezawodny) i pasję i z pewnością mogłaby być moją przyjaciółką.

Nie pomyślałabym, że po tej książce będę chciała więcej, mam ochotę poznać dalszą historię Penny, Noaha i innych. :)

FairytaleePrincess | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, 📚 2016 📚
Przeczytana: 11 czerwca 2016

Lekka i przyjemna, wprost idealna na wakacje, niestety, trochę gorsza od części pierwszej, co nie znaczy jeszcze, że była zła. Czasami trochę irytowało mnie postępowanie głównej bohaterki - Penny, ale w większości wzruszałam się i śmiałam razem z bohaterami. Mimo lekkości z jaką jest napisana porusza w sobie ważne kwestie a to wszystko w umiejętnie subtelny sposób. Zastanawiam się, czy będzie część trzecia, jakieś pogłoski już słyszałam, ale ile w nich prawdy...? Jeśli jednak będzie trzeci tom przygód Penny to na pewno się na niego zdecyduję. Polecam! :)

Mając za sobą obie powieści Zoe Sugg przyznać muszę, że bardziej podobała mi się pierwsza część przygód Penny. Ta, choć niepozbawiona swoistego uroku, obnaża niestety naiwność głównej bohaterki, a i sama historia nie zdołała mnie w żaden sposób porwać (tego typu opowieści jest przecież całe mnóstwo), ani wywołać cieplejszych uczuć. Szkoda, bo spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, zwłaszcza po zapoznaniu się z materiałami promocyjnymi związanymi z nadchodzącą premierą tej części.

Cała recenzja dostępna na moim blogu: