Girl Online. Solo

2017-03-01
2017-03-01
2016-11-17
Olga Siara
blog chłopak dla nastolatek dziewczyna literatura angielska Nowy Jork powieść dla młodzieży przyjaźń relacje damsko-męskie rodzice uczucie

Okładka książki Stowarzyszenie Srok: Two for Joy Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...
Okładka książki Stowarzyszenie Srok: One for Sorrow Amy McCulloch, Zoe Sugg
Stowarzyszenie... Amy McCulloch, Zoe ...

Gasząc czyjś blask, sami nie zaczynamy świecić jaśniej*.

Trzeci i zarazem ostatni tom opowieści o Girl online. Lekka pozycja idealna na wakacje.

Przeczytałam wszystkie książki z serii Girl Online i mogę powiedzieć, że naprawdę mi się podobają. Są raczej dla młodszej widowni (ja czytałam je po raz pierwszy mając coś koło 12/13 lat),ale wrócenie do nich po latach też jest fajną sprawą. Bardzo mnie wciągnęły, to raczej lekka lektura, która pozwala się pośmiać, ale też zastanowić nad pewnymi kwestiami. Naprawdę polubiłam głównych bohaterów, a przyjaźń jaką mają można sobie tylko wymarzyć! Jedyne co mi przeszkadza to dosyć częste błędy w tłumaczeniu np: literówki czy błędy interpunkcyjne. Uważam też, że akcja z Noah potoczyła się zdecydowanie za szybko, chociaż bardzo podobała mi się jego relacja z Penny.

2,35/5 ✨
❝Jestem tylko zwyczajną dziewczyną, która wiedzie zwyczajne życie w zwyczajnej szkole.❞

❝Znajdź w sobie ziarenko pewności siebie i dbaj o nie ze wszystkich sił, a po jakimś czasie wykiełkuje z niego pęd, który rozwinie się w młode drzewko, a potem przerodzi w potężny dąb z korzeniami sięgającymi każdej części twojego ciała.❞

❝Wystarczy, że zmienisz punkt widzenia i otworzysz szeroko oczy.❞

"Solo" to ostatnia część trylogii Girl Online autorstwa Zoe Sugg. Ta część wywołała we mnie mieszane uczucia:((
Powyższy cytat^^ od razu przypomniał mi o Marinette, która również jest zwyczajną dziewczyną ze zwyczajnym życiem.

Akcja działa się częściowo za szybko, a częściowo za wolno. Trójkąt romantyczny taki średni jest. Callum nie skradł mojego serca. Jakoś mi nie podpadł. Było troszkę błędów (literówek). Te SMSy z Whatsappa nie wyróżniały się od innych, tak samo jak wiadomości email tak jak w poprzedniej części.

Pennoah na zawsze w mym sercu 💙 A Alexiot jest taki słodki 😍 Eliot & Alex są przeuroczy! Kocham Noah ❤️❤️ Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą. Kocham wzmiankę o Taylor, Harrym Stylesie czy Hogwarcie, Harrym Potterze i Hermionie Granger. Wszystkie wątki z poprzednich części zostały zakończone. Jest to dobre zakończenie serii, ale czegoś tu zabrakło i sama nie wiem czego ://

2,35/5 ✨

❝Wystarczy, że zmienisz punkt widzenia...

Bardzo dobre zakończenie całej trylogii!

Bardzo dobre zakończenie całej trylogii!

Trzecia część "Girl Online" uważam za bardzo dobre zakończenie całej serii. Styl Zoe Sugg jest lekki i przyjemny, co sprawia, że powieść czytałam jednym tchem. Polecam serdecznie <3

Trzeci tom zaczyna się wraz z pierwszym dzwonkiem w szkole Penny. Niedawno co wróciła z nieudanej trasy koncertowej na której rozstała się z swoim chłopakiem Noah. To nie jest dla niej łatwy początek roku co krok prześladują ja duchy przeszłości i to nie tak dawnej. Na dodatek Noah zakończył swoja trasę koncertową o wiele wcześniej i zaszył się nie wiadomo, gdzie i na jak długo. Nie kontaktuje się z nikim nawet z Penny, co bardzo ją ta sytuacja martwi. Za sprawa przyjaciół głowa bohaterka dochodzi do siebie po rozstaniu. Megan zaprasza ja do swojej akademii, w której się uczy. Tam poznaje nową bratnią duszę, której chce pomóc w przezwyciężeniu tremy. Dzięki Megan poznaje przystojnego Szkota, która tak jak ona pasjonuje się fotografią. Czy coś z tego będzie, czy przy nim zapomni o Noah? Sami się przekonajcie 😊 Ale Megan jeszcze da o sobie znać i to nie z tej dobrej strony.

To tyle jeśli chodzi o krótkie przedstawienie tego co się dzieje w ostatnim tomie, a teraz moja ocena.
Powiem tak nie bez przyczyna dostała od mnie wysoka ocenę. Wciągał mnie od samego początku, mówiłam sobie jeszcze ten rozdział i koniec. Co kończyło się siedzeniem do późnej nocy i zaśnięciu z zmęczenia z ebookiem na brzuchu 😊 Końcówka spowodowała, że w oku zakręciła się łza. Mogę śmiało powiedzieć, że trzeci tom jest bardzo dobrym zakończeniem całej trylogii. Penny naprawdę staje na nogach, ale widać ze nie umie zapomnieć o Noah, mimo że pojawi się nowy chłopak na horyzoncie on nie umie dać mu szansy i sobie też, a może po prostu nie chce. W głównej bohaterka zachodzi zmiana zaczyna wierzyć w sobie i w to kocha, czyli fotografie, walczy z atakami paniki i dalej prowadzi swoje bloga, który przestał być offline. Poznaj kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto udaje i na jej sławie bycia była dziewczyna Noah i słynna blogerką stara się wybić. Autorka napisał to lekkim i przyjemnym stylem co jest atutem. Czyta się ja szybko i można ja przeczytać w jeden max dwa wieczory. Nowi bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani a tych których znamy nie zmieni się pod tym względem. Przy tej pozycji można się wzruszyć, pośmiać i zastanawiać się kto znów chciał, aby Penny cierpiała. Książka jest skierowana oczywiście do nastolatek, ale osoby starsze jak ja też spokojnie mogą ja przeczytać. Można w niej odnaleźć ciekawe pomysły jak poradzić sobie z trema czy atakami paniki.
Z ręką na sercu polecam „Girl online. Solo”. Jeśli tak jak ja mieliście niesmak po drugim tomie to ostatni wam do wynagrodzi. A Ci którzy w ogólnie nie przeczytali tego zachęcam, bo naprawdę warto.

Typowe , typowe , typowe... Cała akcja , zakończenie całej trylogii nie za bardzo przejmuje czytelnika tę książkę się czyta i zapomina ┐( ∵ )┌. Styl autorki jest sympatyczny , są okazję żeby się pośmiać . Idealna by się oderwać od przepełnionych akcją i bardzo wyraźnymi (charakter) bohaterami literatury i słowo ,, oderwać" idealnie tu pasuje , ponieważ ,,Girl Online . Solo" na pewno nie zmęczy i nie zanudzi , a swą lekkością szybko się ją skończy .

Trzecia część " Girl Online " to bardzo dobre zakończenie serii. Zamknięte wszystkie wątki, przewidywalne, ale satysfakcjonujące zakończenie. Dobrze napisani bohaterowie, ciekawa fabuła, nastoletnie problemy Penny i jej przyjaciół, przy książce można się pośmiać, ale również wzruszyć. Styl Zoe Sugg jest lekki i przyjemny, co sprawia, że powieść czytałam jednym tchem. Polecam wszystkim nastolatkom !

Moim zdaniem za późno się rozwinęła akcja w książce, aczkolwiek książka w porządku.

Czytając opis tej książki można pomyśleć, że cała akcja będzie skupiała się na zniknięciu Noaha i rozpaczy Penny, ale nie trzeba się tego obawiać. Lekka młodzieżówka nie stanie się thrillerem - całe szczęście - popsułoby to całą serię.

W tej powieści było widać, że główna bohaterka zaczęła skupiać się nie tylko na sobie i własnym rozwoju, ale też na pomaganiu przyjaciołom. Chociaż miała swoje problemy i obawy, potrafiła pójść do przodu w różnych aspektach takich jak: fotografia, walka z atakami paniki, czy dalsze pisanie bloga. Przy okazji zaprzyjaźniała się z nowymi osobami (chociażby z Posey) i nie zaniedbywała starych przyjaciół (nadal twierdzę, że Elliot jest najlepszy, choć też miał swoje rozterki).

W książce możemy znaleźć też porady dla blogerów oraz sposoby na ataki paniki oraz tremę. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy ja mogłabym założyć swojego bloga...

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a pod koniec aż się chce wiedzieć, co się dalej wydarzy. Zdecydowanie tę część mi się czytało najlepiej z całej serii.

Tym, co jeszcze nie czytali "Girl online" zalecam szybko to nadrobić, a nawet jeśli zawiedliście się na poprzednich częściach, to nie zniechęcajcie się do przeczytania "Girl online solo". :)