Okładka książki Jak czytać malarstwo. Rozwiązywanie zagadek, rozumienie i smakowanie dzieł dawnych mistrzów Patrick de Rynck
Patrick de Rynck Wydawnictwo: Universitas sztuka
malarstwo

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Rafael Stefano Peccatori, Stefano Zuffi
Rafael Stefano Peccatori, ...
Okładka książki Caravaggio 1571-1610 Gilles Lambert, Gilles Néret
Caravaggio 157... Gilles Lambert, Gil...
Okładka książki 100 najsłynniejszych obrazów świata Dariusz Konstantynów, Katarzyna Nowakowska-Sito, Małgorzata Omilanowska, Stanisław Szabłowski, Katarzyna Zalewska-Lorkiewicz
100 najsłynnie... Dariusz Konstantynó...

Urywa się niestety w najciekawszym momencie, kiedy moda na tematy konfesyjne zaczęła być wypierana wolnorynkową różnorodnością i nieskrępowanymi decorum mocami wyobraźni. Poza tym jest w porządku. Z deka irytuje fragmentaryczność przekazu, ale to też pewna sztuka połączyć wydanie wizualne z bogatą redakcją, więc nie będę marudził.

Bardzo mi pomogła podczas przygotowań do egzaminu z historii sztuki -napisana w bardzo przystępny sposób, polecam !

Historia sztuki w pigułce. Autor przedstawia szereg dzieł malarskich i pokrótce je opisuje. Niestety muszę zgodzić się z innymi recenzentami, że reprodukcje są zbyt małe, żeby z nich coś wyczytać (dotyczy to w szczególności scen zbiorowych, jak w przypadku obrazów o sądzie ostatecznym, czy dzieł takich artystów jak Bosch, Bruegel),a ich omówienie potraktowane zbyt pobieżnie. Na pewno nie rozwiążemy tutaj żadnej zagadki. Od tego typu "zbiorówek" wolę jednak skupienie się na jednym konkretnym dziele lub twórcy. Plus za porządne wydanie książki na kredowym papierze.

Książka „Jak czytać malarstwo” Patricka de Rynck, to książka w której autor opisuje 180 obrazów z zakresu chrześcijańskiej i antycznej tradycji malarskiej.

Reprodukcje są zbyt małe, wybranych elementów niewiele, a ogólna wiedza o obrazie bardzo pobieżna. Nawet dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem wielkich Mistrzów, książka ta będzie zbyt nużąca i niezbyt zachęcająca do zapoznawania się z malarstwem od XIV wieku.
Nie polecam.

Zgadzam się, że reprodukcje są stanowczo za małe,a ciekawostek jest niewiele i są dosyć powierzchowne.

Pobieżnie i byle jak .
Zresztą -gdy się przeczytało "Malarstwo białego człowieka " Łysiaka ,
to już nic nie dorówna poziomem i zawsze zostanie niedosyt .

Pobieżnie i byle jak .
Zresztą -gdy się przeczytało "Malarstwo białego człowieka " Łysiaka ,
to już nic nie dorówna poziomem i zawsze zostanie niedosyt .

Świetna książka, która naprowadza Czytelnika na ciekawe szczegóły obrazów. Pozwala to inaczej spojrzeć na przedstawione dzieła oraz uczy zwracania uwagi na drobnostki, tak ważne w zrozumienia przesłania malarzy.

Ciekawe ujęcie "czytania " dzieł sztuki

Ciekawe ujęcie "czytania " dzieł sztuki

2088

Za małe reprodukcje obrazów i za mało opowieści o ich szczegółach. Jestem rozczarowana, bo książka jest cytowana przez wielu autorów książek o malarstwie.

Świetna książka, rzetelnie i ciekawie opisuje obrazy. Dodatkowym atutem jest też z pewnością jakość wydania.

• Sztuka
  • Historia sztuki