Caravaggio 1571-1610

Wydawnictwo: Edipresse, Taschen
8389571935
sztuka
Omnikoron

Jego życie było burzliwe, w twórczość - skandalizująca. Michelangelo Merisi, znany jako Caravaggio (od nazwy miasteczka w prowincji Bergamo, w którym dorastał), z pewnością nie był porządnym obywatelem. (...) Nieustannie aresztowany i osadzany w więzieniach, przyznał się do zabicia przeciwnika, którego podejrzewał o oszukiwanie podczas gry w tenisa, a plotki głosiły, że miał na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Jednak jednocześnie był genialnym malarzem, pracował z niezwykłą szybkością, malując bezpośrednio na płótnie bez szkicowania nawet głównych postaci.
Red. Gilles Néret

Życiorys artysty, ukazany w tej książce jest opatrzony jego malarskimi dziełami, które intrygują.Artysta stworzył wiele obrazów religijnych.Biografowie jednak, umniejszali znaczenie malarza, uważając jego twórczość, skandalizującą.

Jacus19 | 2016-09-05
Bella_24 | 2016-07-10