Veiled Innocence
Marika

Tick, tick, tock.

Time.

That’s all I have now.

A small room, a photograph, and time.

They want me to trust them and confess my sins.

They told me they wouldn't judge me—they lied.

I thought we could convince the world that this wasn't a crime.

We were wrong.

Time doesn't stand still.

The clock keeps ticking, the world is unconvinced, and now…

Now he is gone.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/22454676-veiled-innocence

źródło okładki: www.goodreads.com

Muniette | 2018-12-07
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2018
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Historia Addison i Graysona to nie jest zdecydowanie lekka lektura. To historia o bólu, cierpieniu i niezrozumieniu. Czasem żyjesz pośród ludzi, którzy cię nie rozumieją, a potem nagle bum! - ktoś całkiem zmienia Twoją perspektywa. Rozsądnym wydaje mi się napisać, że właśnie tak było w przypadku Addison i Graysona.
Zanim się poznali była wegetacja.
Od pierwszego spotkania nastała karuzela barw.
A potem? Potem była już tylko ciemność...

Osobowość Addison to lekkie pogranicze psychopatii. Sposób w jaki osaczała Graysona, używanie seksu jako sposobu na zdobycie kontroli. To wszystko jest mocno przerażające. A jednak to, co się dzieje później wcale nie przypomina powrotu do normalności. Potem Grayson zaczyna przerażać - zachowaniem, słowem i wszystkimi swoimi niedomówieniami.

Addi jest jego uczennicą, on jej nauczycielem. Wydawać by się mogło, że to stawia wystarczająco jasne granice. Ale nic nie jest oczywiste... A pewnym momencie przestaje być wiadomo, kto kogo goni, a kto przed...

Angelic | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Znacie to powiedzenie, że zakazany owoc smakuje najlepiej? Dlatego już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad przeczytaniem książki o relacji uczennica-nauczyciel. W tej wzajemnej fascynacji i uleganiu pierwotnym instynktom jest jakiś urok, który mnie przyciąga.
"Veiled Innocence" było namiętną i ciekawie opisaną historią dziewczyny skrzywdzonej, która stara się zakopać swoje demony i nauczyciela o skomplikowanej sytuacji życiowej. Naprawdę się wciągnęłam i zakończenie bardzo mi się podobało.
Polecam przeczytanie formy fikcyjnej tego typu romansu, ponieważ w życiu codziennym w mojej głowie jest trybik mówiący o tym, że jednak pozycja nauczyciela jest tak odpowiedzialna, że podobne sytuacje nigdy nie mogłyby mieć miejsca. Jednak tak jak zaczęłam, tak skończę - zakazany owoc smakuje najlepiej :)

| 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017

Nie wiem co napisać, jestem nieco rozbita po przeczytaniu. Wrócę a a póki co bardzo POLECAM. Absolutnie piękna książka.

gabigab | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak wysoką opinie.
Jedyne dobre w tej książce jest oczekiwanie i stosunkowo zaskakujące zakończenie.

Po za tym nie umiem zrozumieć ich głębszej relacji opierającej się tylko na fascynacji i seksie. Ona widzi w nim kogoś kogo chce w nim widzieć, a on? Nie zachowuje się jako 32 latek.

Książka bez rewelacji, a nawet zastanawiałam się jakim cudem to wydaje mi się tak głębokie jak jest bardzo płytkie?

lulamae | 2016-08-22
Przeczytana: 14 lipca 2016

Addison jest uczennicą ostatniej klasy liceum. Przeżyła tragedię, która wywołała u niej traumę. Żyje pod fasadą pewności siebie i bycia znaną i pożądaną dziewczyną w szkole. Ma równie znanego chłopaka, a seks jest dla niej odskocznią. Jednak nic nie może uciszyć jej głowy, zegar wiecznie tyka, a ona nienawidzi się spóźniać... ale pierwszego dnia szkoły spóźnia się na lekcję z nowym nauczycielem - Graysonem McKendrickiem. I kiedy wchodzi do jego sali spóźniona, tykanie zegara cichnie...
Do czego to doprowadzi?

Powiem szczerze, że nie wiedziałam czego się spodziewać po książce, oceny ma wysokie, a jedyne co kojarzyłam odnośnie tej książki to to, że to relacja nauczyciela z uczennicą w nieco innej, mroczniejszej formie.
Po przeczytaniu uczucia mam bardzo mieszane.
Pierwsza połowa książki średnio mi się podobała, bardzo (ale to naprawdę bardzo) denerwowała mnie Addison i jej zachowanie. Ja wiem, że to była u niej forma muru ochronnego, ale naprawdę ciężko było mi zdzierżyć to w jaki...

Kasiar | 2016-06-05

Romans nauczyciela z uczennicą inny niż wszystkie.

Addison to młoda, 18 letnie kobieta, która jest najpopularniejsza w szkole i zawsze to co postawi sobie za cel zdobywa. Jest mistrzynią w biegu na krótkie dystanse.
Kiedy rozpoczyna ostatnią klasę szkoły średniej, okazuje się ze ma nowego nauczyciela historii - Graysona. Facet jest dość dużo od niej straszy (tzn nadal jest młodym mężczyzną ale różnica wieku jest spora).
On od pierwszej chwili wie, że ona jest początkiem jego końca. A ona obiera sobie go za cel.
Kusi go w sposób naprawdę bardzo otwarty.
W końcu Gray się ugina.
Opis wybuchu ich uczuć jest tak realistyczny, że czuć przez papier ich pożądanie. Mało której pisarce udaje się zbudować takie seksualne napięcie jakie widać w tej książce.

Autorka ukazuje zakazany niebezpieczny romans, który nie powinien mieć miejsca. Ksiązka napisana jest w sposób dwutorowy - chwila obecna i wcześniej. Jest też wątek psychiatryczny, są dramaty rodzinne.

Generalnie ksiązka zaskoczyła mnie...

Magnolia0401 | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Trudno ocenić mi tę pozycję... Książka w bardzo dużym skrócie jest o nastolatce która w sposób perwersyjny uwodzi swojego nauczyciela...przynajmniej ja tak to odbieram...Oczywiście jest wiele innych ważnych wątków, które mogłabym tutaj opisać i dzięki którym ta książka nie wydawałaby się taka płytka, mimo to po przeczytaniu tej pozycji do końca główna myśl jaki mi pozostała w głowy jest jedna: ona za wszelką cenę chce jego!

Magda | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

To trudna książka, pełna zagadek, niedopowiedzeń.
Czułam się trochę jakbym czytała kryminał.
Autorka bardzo dobrze ją napisała, zadbała o to by czytelnik chciał powrócić do książki jak najszybciej - dowiedzieć się jakie kolejne sekrety ona skrywa.
Bohaterowie są bardzo dobrze przedstawieni, poznajemy ich uczucia, myśli, czyny. Akcja ma swój stały określony rytm: wydarzenia przed trafieniem Addison do szpitala psychiatrycznego i moment znalezienia się w nim. Wszytko w tej książce jest dokładnie przemyślane, autorka zadbała o to byśmy się nie nudzili ;)
Z czystym sumieniem mogę naprawdę ją polecić. Oby więcej takich książek !

Sybi | 2016-03-02
Przeczytana: 01 marca 2016

'It wasn't good, and it wasn't evil - it was just love.'

Nie jest to bardzo dobra powieść i nie jest też kiepska ani totalnie przeciętna. Ma w sobie coś, co przykuło moją uwagę mimo swoich wad, mimo tego, że Addison nie wzbudziła we mnie początkowo jakiejś wielkiej sympatii, a miłość jej i Graysona przypominała bardziej obsesję na tle seksualnym. Opisów nawiązywania jakieś więzi psychicznej między nimi było naprawdę niewiele i momentami ich związek wydawał mi się mało dojrzały. Grayson ze swoim brakiem samokontroli i zazdrością o Brandona zachowywał się bardziej jak nastolatek niż dorosły facet po trzydziestce.
Plusem jest forma narracji - historia Graysona i Addy przerywana przez to co dzieje się z bohaterką obecnie. To nadaje książce posmak tajemnicy i sprawia, że czytelnik jest ciekawy, co takiego się wydarzyło, że Addison znalazła się w takim a nie innym miejscu.
Końcówka troszkę mało realistyczna, ale spodziewałam się czegoś takiego ;)

MissShy | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 lutego 2016

Zakazana. Mroczna. Obsesyjna. Namiętna.
Właśnie taka wydawała mi się ta książka. Nie było dla mnie przyjemne poznawać historię Addy i pana McKendricka, ale nie w negatywnym sensie. Wszystko książki z motywem nauczyciel-uczennica wydają się mdłe przy tej. Od samego początku relacja między dwójką bohaterów była bardzo gorąca i niebezpieczna. Poczułam, że to co pomiędzy nimi się dzieje nie jest czymś właściwym. Ale oczywiście cały czas im dopingowałam. Addy zdawała się mieć obsesję na punkcie swojego nauczyciela, co zresztą sama potwierdziła w rozmowie z Doktorkiem. Żal mi było tej dziewczyny. No i nie można nie wspomnieć o zakończeniu - idealne, chociaż czuję niedosyt, bo autorka mogłaby wyjawić chociaż trochę więcej na temat przyszłości tej dwójki.