Veiled Innocence

2014-05-18
2014-05-18
Erotic Thrillers. LGBT Erotica Paranormal Erotica

Okładka książki Insatiable Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Insatiable Par... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Infamous Park Avenue Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Infamous Park ... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Once Upon a Sexy Scrooge Brooke Blaine, Ella Frank
Once Upon a Se... Brooke Blaine, Ella...
Okładka książki Forbidden Mafia Prince Brooke Blaine, Ella Frank
Forbidden Mafi... Brooke Blaine, Ella...

Bardzo ciekawa pozycja, prowadzona "teraz" i "wcześniej". Historia Addison i Greysona bardzo wciąga. Ciężko się od tej książki oderwać, trzyma nas w niewiedzy do samego końca. Serdecznie polecam tą książkę, naprawdę dobra.

Historia Addison i Graysona to nie jest zdecydowanie lekka lektura. To historia o bólu, cierpieniu i niezrozumieniu. Czasem żyjesz pośród ludzi, którzy cię nie rozumieją, a potem nagle bum! - ktoś całkiem zmienia Twoją perspektywa. Rozsądnym wydaje mi się napisać, że właśnie tak było w przypadku Addison i Graysona.
Zanim się poznali była wegetacja.
Od pierwszego spotkania nastała karuzela barw.
A potem? Potem była już tylko ciemność...

Osobowość Addison to lekkie pogranicze psychopatii. Sposób w jaki osaczała Graysona, używanie seksu jako sposobu na zdobycie kontroli. To wszystko jest mocno przerażające. A jednak to, co się dzieje później wcale nie przypomina powrotu do normalności. Potem Grayson zaczyna przerażać - zachowaniem, słowem i wszystkimi swoimi niedomówieniami.

Addi jest jego uczennicą, on jej nauczycielem. Wydawać by się mogło, że to stawia wystarczająco jasne granice. Ale nic nie jest oczywiste... A pewnym momencie przestaje być wiadomo, kto kogo goni, a kto przed kim ucieka.

bardzo spodobało mi się zakończenie w tej książce - naprawdę wiele się spodziewałam, ale nie tego.

Zanim się poznali była wegetacja.
Od pierwszego spotkania...

Znacie to powiedzenie, że zakazany owoc smakuje najlepiej? Dlatego już od dłuższego czasu zastanawiałam się nad przeczytaniem książki o relacji uczennica-nauczyciel. W tej wzajemnej fascynacji i uleganiu pierwotnym instynktom jest jakiś urok, który mnie przyciąga.
"Veiled Innocence" było namiętną i ciekawie opisaną historią dziewczyny skrzywdzonej, która stara się zakopać swoje demony i nauczyciela o skomplikowanej sytuacji życiowej. Naprawdę się wciągnęłam i zakończenie bardzo mi się podobało.
Polecam przeczytanie formy fikcyjnej tego typu romansu, ponieważ w życiu codziennym w mojej głowie jest trybik mówiący o tym, że jednak pozycja nauczyciela jest tak odpowiedzialna, że podobne sytuacje nigdy nie mogłyby mieć miejsca. Jednak tak jak zaczęłam, tak skończę - zakazany owoc smakuje najlepiej :)

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak wysoką opinie.
Jedyne dobre w tej książce jest oczekiwanie i stosunkowo zaskakujące zakończenie.

Po za tym nie umiem zrozumieć ich głębszej relacji opierającej się tylko na fascynacji i seksie. Ona widzi w nim kogoś kogo chce w nim widzieć, a on? Nie zachowuje się jako 32 latek.

Książka bez rewelacji, a nawet zastanawiałam się jakim cudem to wydaje mi się tak głębokie jak jest bardzo płytkie?

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma tak wysoką opinie.

Książka bez rewelacji, a nawet zastanawiałam się...

Addison jest uczennicą ostatniej klasy liceum. Przeżyła tragedię, która wywołała u niej traumę. Żyje pod fasadą pewności siebie i bycia znaną i pożądaną dziewczyną w szkole. Ma równie znanego chłopaka, a seks jest dla niej odskocznią. Jednak nic nie może uciszyć jej głowy, zegar wiecznie tyka, a ona nienawidzi się spóźniać... ale pierwszego dnia szkoły spóźnia się na lekcję z nowym nauczycielem - Graysonem McKendrickiem. I kiedy wchodzi do jego sali spóźniona, tykanie zegara cichnie...
Do czego to doprowadzi?

Powiem szczerze, że nie wiedziałam czego się spodziewać po książce, oceny ma wysokie, a jedyne co kojarzyłam odnośnie tej książki to to, że to relacja nauczyciela z uczennicą w nieco innej, mroczniejszej formie.
Po przeczytaniu uczucia mam bardzo mieszane.
Pierwsza połowa książki średnio mi się podobała, bardzo (ale to naprawdę bardzo) denerwowała mnie Addison i jej zachowanie. Ja wiem, że to była u niej forma muru ochronnego, ale naprawdę ciężko było mi zdzierżyć to w jaki sposób narzucała się Graysonowi.
Spotkania z doktorkiem powodowały, że nie mogłam wczuć się w fabułę, chociaż spotkania te miały wielkie znaczenie.
Moje nastawienie do książki zmieniło się diametralnie w drugiej połowie. Relacja i zachowania bohaterów się zmieniły, a pojedyncze skrawki tajemnic zaczynały się układać w całość, a nad Graysonem i Addison wisiało nieuchronne niebezpieczeństwo bycia nakrytym. Tym bardziej, że coraz ciężkiej było im zachować granice, które zacierały się z każdą stroną coraz bardziej. Napięcie seksualne pomiędzy tą dwójką było ogromne, aż iskrzyło.
Całą książkę okrywa aura niepokoju, mroku i psychopatycznej tajemniczości. Nie powiem od pierwszych kartek dręczyło mnie pytanie 'co tak naprawdę się wydarzyło'.
Od zawszę lubię w książkach ten motyw zakazanego romansu/ miłości pomiędzy nauczycielem a uczennicą, a tutaj było to coś innego. Nie było to tylko napędzane potajemnym pociągiem fizycznym i romansem w rogu sali lekcyjnej, tutaj ta cała tajemnica i to wzajemne wpływanie na siebie odgrywało kluczową rolę.
I miałam wielki dylemat jak ocenić tą książkę... bo tak jak napisałam - pierwsza połowa naprawdę strasznie mnie męczyła, a druga naprawdę mi się podobała. W skali dziesięciogwiazdkowej dałabym 5 dla pierwszej połowy, a 7-8 dla drugiej. Wyśrodkowałam na 6, ale nie jest to taka jednoznaczna ocena. Jest to dla mnie historia ciekawa, wciągająca w tajemnice i utrzymująca poczucie niepokoju.

Z pewnością warta uwagi.

Romans nauczyciela z uczennicą inny niż wszystkie.

Addison to młoda, 18 letnie kobieta, która jest najpopularniejsza w szkole i zawsze to co postawi sobie za cel zdobywa. Jest mistrzynią w biegu na krótkie dystanse.
Kiedy rozpoczyna ostatnią klasę szkoły średniej, okazuje się ze ma nowego nauczyciela historii - Graysona. Facet jest dość dużo od niej straszy (tzn nadal jest młodym mężczyzną ale różnica wieku jest spora).
On od pierwszej chwili wie, że ona jest początkiem jego końca. A ona obiera sobie go za cel.
Kusi go w sposób naprawdę bardzo otwarty.
W końcu Gray się ugina.
Opis wybuchu ich uczuć jest tak realistyczny, że czuć przez papier ich pożądanie. Mało której pisarce udaje się zbudować takie seksualne napięcie jakie widać w tej książce.

Autorka ukazuje zakazany niebezpieczny romans, który nie powinien mieć miejsca. Ksiązka napisana jest w sposób dwutorowy - chwila obecna i wcześniej. Jest też wątek psychiatryczny, są dramaty rodzinne.

Generalnie ksiązka zaskoczyła mnie swoją innością.
Nie jest to typowy romans nauczyciel/uczennica.
Ta książka to majstersztyk pokazujący, że miłość ma ogromną moc. Potrafi uratować ale też zniszczyć.

Romans nauczyciela z uczennicą inny niż wszystkie.

Trudno ocenić mi tę pozycję... Książka w bardzo dużym skrócie jest o nastolatce która w sposób perwersyjny uwodzi swojego nauczyciela...przynajmniej ja tak to odbieram...Oczywiście jest wiele innych ważnych wątków, które mogłabym tutaj opisać i dzięki którym ta książka nie wydawałaby się taka płytka, mimo to po przeczytaniu tej pozycji do końca główna myśl jaki mi pozostała w głowy jest jedna: ona za wszelką cenę chce jego!

To trudna książka, pełna zagadek, niedopowiedzeń.
Czułam się trochę jakbym czytała kryminał.
Autorka bardzo dobrze ją napisała, zadbała o to by czytelnik chciał powrócić do książki jak najszybciej - dowiedzieć się jakie kolejne sekrety ona skrywa.
Bohaterowie są bardzo dobrze przedstawieni, poznajemy ich uczucia, myśli, czyny. Akcja ma swój stały określony rytm: wydarzenia przed trafieniem Addison do szpitala psychiatrycznego i moment znalezienia się w nim. Wszytko w tej książce jest dokładnie przemyślane, autorka zadbała o to byśmy się nie nudzili ;)
Z czystym sumieniem mogę naprawdę ją polecić. Oby więcej takich książek !

To trudna książka, pełna zagadek, niedopowiedzeń.
Czułam się trochę jakbym czytała kryminał.

'It wasn't good, and it wasn't evil - it was just love.'

Nie jest to bardzo dobra powieść i nie jest też kiepska ani totalnie przeciętna. Ma w sobie coś, co przykuło moją uwagę mimo swoich wad, mimo tego, że Addison nie wzbudziła we mnie początkowo jakiejś wielkiej sympatii, a miłość jej i Graysona przypominała bardziej obsesję na tle seksualnym. Opisów nawiązywania jakieś więzi psychicznej między nimi było naprawdę niewiele i momentami ich związek wydawał mi się mało dojrzały. Grayson ze swoim brakiem samokontroli i zazdrością o Brandona zachowywał się bardziej jak nastolatek niż dorosły facet po trzydziestce.
Plusem jest forma narracji - historia Graysona i Addy przerywana przez to co dzieje się z bohaterką obecnie. To nadaje książce posmak tajemnicy i sprawia, że czytelnik jest ciekawy, co takiego się wydarzyło, że Addison znalazła się w takim a nie innym miejscu.
Końcówka troszkę mało realistyczna, ale spodziewałam się czegoś takiego ;)

'It wasn't good, and it wasn't evil - it was just love.'

Zakazana. Mroczna. Obsesyjna. Namiętna.
Właśnie taka wydawała mi się ta książka. Nie było dla mnie przyjemne poznawać historię Addy i pana McKendricka, ale nie w negatywnym sensie. Wszystko książki z motywem nauczyciel-uczennica wydają się mdłe przy tej. Od samego początku relacja między dwójką bohaterów była bardzo gorąca i niebezpieczna. Poczułam, że to co pomiędzy nimi się dzieje nie jest czymś właściwym. Ale oczywiście cały czas im dopingowałam. Addy zdawała się mieć obsesję na punkcie swojego nauczyciela, co zresztą sama potwierdziła w rozmowie z Doktorkiem. Żal mi było tej dziewczyny. No i nie można nie wspomnieć o zakończeniu - idealne, chociaż czuję niedosyt, bo autorka mogłaby wyjawić chociaż trochę więcej na temat przyszłości tej dwójki.

Zakazana. Mroczna. Obsesyjna. Namiętna.

• Romans/Erotyk
  • 2015