Igrzyska Śmierci. Trylogia

Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1-3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
The Hunger Games Trilogy
igrzyska śmierci, trylogia

W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa się okrutne, telewizyjne show - Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastoletnia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy... Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma...

Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.
Łączne wydanie cyklu powieściowego.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1087/Igrzyska-smierci-3-w-1-broszura

The_Lavender_Ghost | 2019-08-19
Przeczytana: sierpień 2015

Jest ok. Czyta się szybko i przyjemnie, ale bez fajerwerków. Spora część jest przewidywalna, ale napisana lekko.

AWWW!!!💕 PRZESŁUCHAŁAM W KILKA DNI!!!😮 ANNA DERESZOWSKA BARDZO MIŁO CZYTA!! OCZYWIŚCIE AKCJA CAŁY CZAS TRZYMA W NAPIĘCIU😱😱😮😮 POLECAM KAŻDEMU, KTO ODWAŻY SIĘ PRZECZYTAĆ!👏🏻👏🏻

Vespera | 2019-05-22
Przeczytana: 22 października 2018

Igrzyska śmierci stały się wzorem dla wszystkich kolejnych młodzieżowych dystopii. Żadna z wydawanych później niemalże taśmowo pozycji z tego gatunku im nie dorównała. Najbliżej była chyba Niezgodna, ale to już nie był ten sam poziom popularności. Do sukcesu Igrzysk przyczyniła się oryginalna tematyka i poważniejsze motywy pojawiające się w fabule. Bo książek o nastolatce uwikłanej w trójkąt miłosny jest na pęczki, ale takich, w których oprócz tego porusza się jeszcze w przystępny sposób zagadnienia związane z biedą, wojną, polityką, mediami i propagandą raczej się nie spotyka. Dzięki temu Igrzyska nabrały głębi i mam nadzieję, że skłoniły do refleksji przynajmniej część czytelników. Bo przecież autorka nie wzięła opisywanych mechanizmów znikąd: takie rzeczy dzieją się w naszej rzeczywistości.

Więcej tutaj: https://przeczytane2015.blogspot.com/2018/11/292018-igrzyska-smierci-suzanne-collins.html

Teresa | 2019-03-16
Przeczytana: 2015 rok

Jestem zakochana w tej trylogii. Pierwsze książki, które czytałam do 2-3 w nocy nie mogąc się od nich oderwać. Każdą wolną chwilę spędzałam na czytaniu. Historia bardzo wciągająca. Każda z części przyprawiała mnie o dreszcze, łzy, śmiech... emocje nie do opisania!

Prawdziwy Damian | 2019-03-03
Przeczytana: 2017 rok

niezwykłe przedstawienie świata i bohaterów przez autorkę Suzanne Collin. Podczas czytania tej serii książek wyśmienicie dało się odczuci emocje bohaterów. szczególnie na arenie igrzysk oraz podczas walki z systemem w tomie 3-cim.
podsumowując trylogia jest bardzo udania za wyjątkiem 2 tomu, lecz warto przez nią przebrnąć aby towarzyszyć Katniss podczas jej przygód.

!!!SPOILER ALERT!!! ( ale nic nie wnoszący do fabuły )
Odnoszą się do pierwszej części filmu: jak można było nie pokazać Haymitch'a który zwymiotował, upadł w swoje wymiociny. no Halo

kartoN | 2019-02-20
Przeczytana: 18 lutego 2019

Książka jest fantastyczna. Po jej przeczytaniu nie jestem w stanie się po niej otrząsnąć. Chciałbym przeżyć to jeszcze raz na nowo.

Książkoholiczka | 2019-02-03

Szczerze mówiąc po tą serię sięgnęłam dopiero gdy zaczął sie szum po ekranizacji pierwszej części. Troche sceptycznie nastawiona postanowilam mimo wszystko sprawdzić skąd fascynacja serią. Kiedy cztery dni później skończyłam "Kosogłosa" dotarło do mnie jak bardzo sie myliłam i jak wiele moglam stracić przez uprzedzenia. Wizja świata pełnego ubóstwa,codzienna walka o przetrwanie w Panem, zachowanie człowieczeństwa w zabojczej grze bogatych ludzi. Przerażająca wizja świata, w której ludzie tak młodzi jak Kathnis stają przed wyborem zabic i przeżyć czy zostac jedną z wielu ofiar systemu.W tym całym chaosie, walce z z własnymi słabościami i niesprawiedliwością, bohaterowie budują trwałe relację. O czym jest ta trylogia o przyjaźni,rodzinie, miłości i walce, ale przede wszystkim o tym aby nie tylko przetrwać lecz pozostac przy tym jak najbardziej sobą. Dała mi do myślenia, widzę że inaczej postrzegam świat rzeczywisty. Osobiście i z czystym sumieniem polecam wszystkim w każdym wieku. Z...

Łukasz | 2019-01-28
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Wciągająca,zaskakująca i zapadająca w pamięć.

Wikibook-lion | 2019-01-25

Świetna, wręcz niesamowita trylogia.

kdiablo | 2018-11-06
Przeczytana: 25 września 2018

Pomysł na książkę niezły, ale na jeden tom a nie "piętnaście".. Raczej jedynie dla dzieci.