The Hunger Games Trilogy
igrzyska śmierci, trylogia

W państwie Panem, które powstało na gruzach dawnej Ameryki Północnej, co roku odbywa się okrutne, telewizyjne show - Głodowe Igrzyska. Biorą w nim udział młodzi z podległych stolicy dystryktów, a wśród nich szesnastoletnia Katniss. Choć wcale tego nie chce, urasta na przywódczynię buntu przeciwko autorytarnej władzy... Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma...

Nie ma też zamiaru zakochać się, a już na pewno wybierać między dwoma chłopcami, ale i do tego będzie zmuszona.
Łączne wydanie cyklu powieściowego.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1087/Igrzyska-smierci-3-w-1-broszura

SeVIIen | 2016-02-17
Przeczytana: styczeń 2015

„Pamiętajcie, głowy wysoko. Uśmiech na twarzach. Publiczność się w was zakocha!”

Bardzo długo zastanawiałam się, co jeszcze o Trylogii autorstwa Suzanne Collins można napisać. Temat już wyczerpany, ‘wałkowany’ do nieprzytomności… A jednak i ja postanowiłam wtrącić swoje trzy grosze.

Niefortunnie zdarzyło mi się najpierw obejrzeć film, po książki sięgnąć dopiero po obejrzeniu ekranizacji „W pierścieniu ognia”… I uważam, że lektura dała mi więcej. To nie jest książka dla dzieci, chociaż na początku, mogłoby się tak zdawać. Przede wszystkim powieść została napisana dla młodych, dojrzałych ludzi, którzy rozumieją co to okrucieństwo. Spotkali się z nim lub jego przejawami i wiedzą, ile bólu można przez nie doświadczyć. Jednocześnie chcą z nim walczyć i posiadają determinację, aby mu się przeciwstawić. Grupa ludzi ma władzę, pieniądze, pozycję… Reszta to tylko szara masa, która ma być rozrywką dla owej garstki bogaczy i szczęśliwców, którym przyszło urodzić się w utopijnej stolicy...

Annia | 2015-09-18
Przeczytana: 17 września 2015

Fajnie napisana książka o świecie mam nadzieję odległym od rzeczywistości dla społeczeństwa gratuluję pomysłu i wyobraźni autorowi,czytało się lekko i szybko z ciekawością co czeka dalej głównych bohaterów.
Polecam przeczytać, a teraz zacznę oglądać na ekranie zobaczymy co przyniesie scenariusz;)

kryminalnakuchnia | 2015-10-21

Nie ma co tu zachwalać. Cała seria to mój top 10.Rewelacja.

Marta Ginter | 2016-02-14
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo ciekawie wykreowana antyutopia. Jestem zachwycona pomysłowością autorki. Poleciłabym trylogię przede wszystkim młodzieży, ale także osobom starszym. To nie jest kolejna modna naiwna lektura typu "Zmierzch" czy "50 twarzy". Myślę, że wnioski płynące z "Igrzysk śmierci" pozostaną ponadczasowe i ludzie będą czytać tę serię nawet za 100 lat. Język jest prosty, ale biorąc pod uwagę, że trylogia została napisana przede wszystkim dla nastolatków, można to potraktować jako plus. Główne postacie zostaną w mojej pamięci na wiele lat.

Ta trylogia wciągnęła mnie bez reszty. Sama byłam zaskoczona, bo długo broniłam się przed przeczytaniem "Igrzysk śmierci", zdecydowałam się dopiero po obejrzeniu filmu i od tamtej pory przepadłam. Ta historia jest niezwykła, świetnie napisana, poruszająca, bohaterowie są z krwi i kości, za każdym razem gdy czytam tę serię, duchem przenoszę się do Panem.

wąsek3 | 2015-08-30

Od razu muszę coś sprostować. Mianowicie nie przeczytałam tej książki. Ale czy liczy się... posłuchanie jej na audiobooku dokładnie 20 razy?
Pani Anna Dereszowska czyta ją tak, że za każdym razem tak samo przeżywam wszystkie sceny, płaczę, uśmiecham się i zgrzytam zębami.
Polecam ją nastolatkom i matkom. Dla dziewczyn romans i pełna przygód akcja, a dla kobiet wręcz wołająca o pomstę do Nieba sytuacja polityczna.
Na letnie poranki, zimowe wieczory i wszystkie pory roku i dnia.
Po prostu polecam.

czytelniczka550 | 2018-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2018

ARCYDZIEŁO !
Ta książka pochłonęła mnie do reszty . Gdy skończyłam zaczęłam płakać , w gardle stanęła mi gula i chciało mi się wymiotować . Teraz mam takiego kaca książkowego , że szok . Kilka razy płakałam ...
Ale już dość o mnie . Książka wzrusza , może trochę przeraża i pochłania do reszty . Pokazuje , że ten najmniejszy szczegół może być tym najważniejszym . Pokazuje też ,że ludzie nie cofną się przed niczym .
Osobiście żałuję , że nie ma dalszych części , ale nie wiem czy można dodać coś jeszcze do tak wspaniałej powieści .

W końcu i ja przeczytałam tę trylogię. Cóż za emocje!! Świetna, po prostu świetna historia, którą po prostu trzeba przeczytać :D
Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=21502

Morf3usz | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

Są książki, po które chętnie sięgnę po raz drugi i są autorzy, których kolejne powieści chętnie przeczytam. Jednak omawiana trylogia taką książką nie jest, a na kolejne powieści autorki nie mam szczególnej ochoty. I to nie dlatego, że "Igrzyska Śmierci" to słaba książka, ani że autorka źle, tudzież słabo pisze. Właśnie skończyłem cykl i szczerze mówiąc trudno mi się było oderwać, ale po tym, jak książka znalazła się z powrotem na półce, odetchnąłem z jakąś dziwną ulgą. Ulgą, że dobrnąłem do końca, historia się skończyła, a ja mogę mogę rozsiąść się w fotelu i napisać kilka słów na tym portalu.

Zacznę może od tego, co mi się podobało, a była tym umiejętnie poprowadzona fabuła. Ponieważ zwykle właśnie ona najbardziej w powieściach przyciąga, to i stąd moja wysoka ocena (7). Dzięki temu książka ta stanowi w zasadzie gotowy scenariusz filmu, choć prawdę mówiąc to trochę żałuję, że nie poprzestałem na filmie. Dlaczego? Na początek zajmijmy się przedstawionym światem.

Brutalność aż z...

Winters | 2016-03-02
Przeczytana: 28 lutego 2016

Dość długo przymierzałem się do przeczytania tego cyklu. Kiedy odbyła się premiera ekranizacji pierwszego tomu, trailer bardzo mnie zainteresował. Niby coś wiedziałem o samych książkach, ale niewiele. Potem długo nie mogłem się zabrać za film, w końcu obejrzałem. I film okazał się strzałem w dziesiątkę. Postanowiłem nie oglądać kolejnych części bez przeczytania całości. No bo jak to? Najpierw film, potem książka? To przecież nie ta kolejność.

Pierwszy tom mnie zaskoczył. Nie sądziłem, że się tak wciągnę. Bardzo zainteresowała mnie fabuła. Główna bohaterka, szesnastoletnia Katniss Everdeen, mieszkająca w jednym z dwunastu dystryktów totalitarnego państwa Panem, którego stolicą jest Kapitol, usiłuje zapewnić przetrwanie swojej młodszej siostrze i matce. W końcu trafia na arenę jako uczestniczka organizowanych co roku „Głodowych Igrzysk”, które mają przypominać obywatelom wszystkich dwunastu dystryktów, że jakikolwiek sprzeciw przeciwko władzy nie ma sensu, bo to ona decyduje o życiu...