Wyzwanie czytelnicze LC
7,91 (23 ocen i 8 opinii) Zobacz oceny
10
6
9
1
8
5
7
7
6
4
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788310128713
liczba stron
240
język
polski
dodała
Ag2S

„Bajkoterapia” to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu! Bajki pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i...

„Bajkoterapia” to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!
Bajki pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, a także dowiedzieć, jak zachować się w wielu ważnych sytuacjach.
Zebranym w niniejszym tomie bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze eksperta od bajkoterapii — Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców, opiekunów i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad takimi tematami jak: inność, spotkanie z nieznajomym, bezpieczeństwo nad wodą, zgubienie się, brak wiary w siebie, rywalizacja z rodzeństwem, bezpieczeństwo w domu.

Ilustracje: Marcin Piwowarski

 

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
    Obecnie jeszcze nie ma dyskusji powiązanych z tą książką.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (193)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 1542

Każdy rodzic chce aby jego dziecko radziło sobie w życiu codziennym, aby nie czuło się niedowartościowane i gorsze od innych. Zależy nam, żeby dzieci miały pojęcie o otaczających je zagrożeniach i mogły w razie konieczności, poradzić sobie z nimi. Musimy jednak pamiętać, że dzieci, to tylko dzieci i mają zupełnie inne postrzegania świata, niż my. To od nas, rodziców zależy jak przedstawimy im dane sytuacje, czy będziemy umieli uzmysłowić im, co jest dla nich dobre, a co złe i niebezpieczne. Często jednak zwykłe metody zawodzą, a tłumaczenie w kółko, wcale nie przynosi efektu. Wtedy z pomocą przychodzą nam bajki-pomagajki, czyli bajki terapeutyczne.

"Bajkoterapia" to zbiór czternastu bajek, różnych autorów, z których każda zawiera inne przesłanie i mądrość. Książkę rozpoczyna wypowiedź Katarzyny Klimowicz, psychoterapeutki, która zajmuje się pracą z dziećmi i dorosłymi. Tłumaczy nam kiedy korzystać z pomocy bajek terapeutycznych, jak je czytać i co takie bajki mają na celu. Pisze o...

książek: 2164
Marta | 2015-05-26
Przeczytana: 19 maja 2015

„Bajkoterapia” to zbiór bajek innych niż wszystkie. Tu nie ważny jest morał, dobra rozrywka, czy nawet ilustracje (choć te Marcina Piwowarskiego są po prostu śliczne). W historyjkach terapeutycznych chodzi o przedstawienie konkretnej, problemowej sytuacji i pokazanie dziecku najlepszego sposobu na jej rozwiązanie. Bajki mają oswoić lęk, dać poczucie bezpieczeństwa i pokazać małemu czytelnikowi, że nie jest sam ze swoimi obawami i emocjami.

Z bajkoterapią po raz pierwszy zetknęłam się na studiach. Uczęszczałam nawet na specjalny kurs z biblioterapii, a te zajęcia były jednymi z moich ulubionych w trakcie wszystkich pięciu lat studiów. Wtedy omawialiśmy zbawienny wpływ książek na ludzką psychikę w szerszym kontekście, uczyliśmy się wrażliwości i umiejętności odpowiedniego dobierania lektur dla dzieci i dorosłych. Po antologię „Bajkoterapia, czyli bajki pomagajki dla małych i dużych” sięgnęłam z ogromną ciekawością. Już sama forma wydania jest interesująca, a przede wszystkim...

książek: 1981
AnnaSikorska | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane

Bajki czynią cuda. Trudne tematu zmieniają w łatwe, pozwalają zrozumieć świat, odkryć niebezpieczeństwa, poznać swoją prawdziwą wartość, radzić sobie z trudnymi sytuacjami, wypadkami i zagubieniami, zrozumieć, dlaczego dorośli czasami się kłócą, że odmienność może być dowodem na to, że jesteśmy lepsi. Do tego wyjaśniają, dlaczego współpraca, zrozumienie, obowiązkowość oraz uważne słuchanie dorosłych jest ważne.
„Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych” to interesujący zbiór bajek autorów znanych z książek dla małych i dużych. Opowieści o świecie dziecięcych emocji i problemów dzięki wytłumaczeniu świata dorosłych i dziecięcych uczuć dają poczucie bezpieczeństwa. Całość pięknie uzupełniają komentarze Katarzyny Klimowicz, mające ułatwić pracę rodzicom, nauczycielom i opiekunom. Dzięki wskazówkom z tematami do rozmów z dziećmi oraz radą, kiedy konkretną bajkę koniecznie przeczytać dorosłym łatwiej odnaleźć się w publikacji.
Wszystkie bajki są interesujące i często...

książek: 856
Kaś | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Chyba każdy chciałby ukształtować dziecko tak, aby dobrze radziło sobie w życiu codziennym, rozumiało świat i nie czuło się samotne w swoich odczuciach - to właśnie na tłumaczeniu podobnych prawideł w dużej mierze opiera się wychowanie. Choć otoczenie dostarcza niewyczerpanych inspiracji do dialogu, często łatwiej jest posłużyć się metaforą. W tym miejscu z pomocą przychodzą nam bajki terapeutyczne.

W "Bajkoterapii" znajdziemy 14 historii, z których każda opatrzona jest odpowiednią otoczką i wytłumaczeniem. I tak będziemy mieli tutaj okazję poznać Małgosię, której przyjaciółka mocno się zmieniła, zobaczymy jak Julce udało się uratować Mamę, dowiemy się także, jak pewien niespotykany koralik poradził sobie z poczuciem inności... Każda z historii jest oryginalna i podejmuje oddzielny temat, a tych poruszone jest całkiem sporo - asertywność, wiara w siebie, kontakty z obcymi, ale też świadome korzystanie z internetu czy numerów alarmowych. Dodatkowo na początku każdej opowieści...

książek: 97
Maura | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Dzieciom bardzo trudno jest mówić o problemach. Czasem się wstydzą, czasem boją się kary, nieraz nie potafią nawet nazwać swoich uczuć.

I dlatego właśnie istnieje coś takiego jak bajkoterapia. Dziecko poznaje historię, której bohater jest w podobnym wieku i zmaga się z podobnymi problemami. Może utożsamić się z nim, odnajduję własne odczucia i emocje.

Z własnego doświadczenia wiem, że dziecko chętniej powie o danej sprawie, z którą sobie nie radzi nie w kontekście siebie, ale innej osoby mającej podobny kłopot.

Dodatkowe pytania jakie warto zadać dziecku, propozycję zabaw i komentarz do każdej z bajek z pewnością ułatwią nam rozmowę z dzieckiem.

Pozycja bardzo przydatna dla rodziców, pedagogów, nauczycieli, rodziców i rzecz jasna-dla dzieci.

książek: 1055
Sylwia | 2015-05-27
Na półkach: Przeczytane

Okazuje się, że nie trzeba być wytrawnym pisarzem, by stworzyć ciekawą i wartościową bajkę.
Bajkoterapia składa się z czternastu historii, które poruszają różne kwestie, od bezpieczeństwa w domu, przez zazdrość pomiędzy rodzeństwem, do korzystania z numerów alarmowych. Choć każda z historii dotyka innego problemu, wszystkie z nich są równie ciekawe i cenne. Uczą prawdomówności, zapewniają, że strach i ból to coś zupełnie naturalnego, coś czego nie trzeba się wstydzić. Zatem i ja nie wstydzę się napisać, że niejeden raz podczas czytania bajek -pomagajek zwyczajnie się wzruszyłam.
Bajkoterapia, czyli bajki-pomagajki dla małych i dużych to czytelnicza podręczna apteczka. Pomaga na małe smutki, wyjaśnia większe zmartwienia, uczy i sprawia, że mały słuchacz czuje się bezpiecznie. Świat widziany oczami dzieci jest wielki, niebezpieczny, ale równocześnie bardzo pociągający. Mali odkrywcy kochają eksperymenty z gazem, prądem i wodą, jak Jacek, którego bardzo pociągało gniazdko...

książek: 43
kiedymamaniespi | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane

Niezwykła, pomocna i pouczająca. Z tymi trzema przymiotnikami najbardziej kojarzy mi się ta publikacja. Tym razem autorzy stawiają przed rodzicem nie lada wyzwanie ale również możliwości i wskazówki, które nie raz wybawią nas z wychowawczych opresji i pomogą rozwiązywać problemy. Na mnie wywarła ona bardzo duże wrażenie. Jestem bardzo ciekawa Waszych wrażeń związanych z tym zbiorem bajek-pomagajek.
Po pierwsze: Dlaczego moim zdaniem ta książka wymaga wiele od rodzica?
Oczywiście można ją czytać jak zwykłą bajkę, tak jak ja ją czytam Olusiowi, przed snem. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał tej publikacji rodzic powinien przeczytać ją jako pierwszy wraz ze wszystkimi wskazówkami od autora danej bajki. Dlaczego? Każda z tych bajek porusza bardzo ważny temat, na przykład brak wiary w siebie, domowe obowiązki czy bezpieczeństwo w wodzie.
Zanim rozpoczniemy lekturę danej bajki możemy zapoznać się z informacją odnośnie sytuacji w jakich warto sięgnąć akurat po tą bajkę (patrz...

książek: 229
małgorzata pyzik | 2015-05-29
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 29 maja 2015

Bajkoterapia jest fantastyczną formą pewnej pomocy niesionej dzieciom, jak i również ich opiekunom. Sam termin biblioterapia najprościej oznacza leczenie książką. Jako metoda lecznicza stosowana jest od dawna, lecz jako dyscyplina naukowa funkcjonuje krótko. Takie terapeutyczne stosowanie książek idealnie sprawdza się u młodego czytelnika. Możemy pomóc mu rozprawić się z różnego typu lękami, przybliżyć mu stresujące sytuacje jak brak akceptacji w grupie czy zgubienie się w tłumie. Autorami bajek - pomagajek są zarówno pisarze ( między innymi Agnieszka Tyszka, Grażyna Bąkiewicz, Zofia Stanecka) jak i aktorzy ( Grażyna Wolszczak, Rafał Królikowski). We wszystkich tekstach jest przedstawiony w formie obszernej historyjki pewien problem. Dodatkowo pewne wskazówki (komentarz bajkoterapeutyczny) otrzymuje dorosły. Mowa w nim o tym, kiedy dane opowiadanie jest wskazane czytać, o czym można porozmawiać, co jeszcze można zrobić by lepiej dziecko wspomóc (np. prace plastyczne, pewne gry i...

książek: 97
Zaczytani | 2019-01-19
Przeczytana: 21 stycznia 2019
książek: 804
Marta M | 2018-09-08
Przeczytana: 08 września 2018
zobacz kolejne z 183 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd