Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach

Seria: Z parasolem
Wydawnictwo: Literatura
BUKA

Kota nie oszukasz – jak poczuje dobrego człowieka, to przyjdzie.
Będzie przyjazny, cierpliwy, aż ukoi płacz dziecka.
Kot wie, że trzeba zawiadomić domowników o ulatniającym się gazie.
Uratuje siebie i swoje dzieci z tonącego statku w sposób, na który człowiek by nie wpadł.
To nie bajki – to prawdziwe historie, opisane przez Renatę Piątkowską.
Zaskakujące, tajemnicze, jak koty po prostu.

źródło opisu: http://www.wyd-literatura.com.pl/renata-piatkowska...(?)

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/renata-piatkowska...»

cymelium | 2015-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Oceniając tę książkę nie jestem w stanie być obiektywna, bo po pierwsze to jestem nieuleczalną kociarą posiadającą koty w domu, a po drugie to od lat uwielbiam panią Piątkowską jako autorkę dla dzieci. Ale moja najmłodsza latorośl jest zachwycona gdy czytam Jej opowieści z tej książki. Więc obie polecamy tę książkę jako ciepłą i sympatyczną lekturę o najmilszych czworonogach na świecie :)

Renia | 2015-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Przesympatyczne historie o kotach,kotkach,kociskach i ich właścicielach.Proste,kolorowe i sugestywne ilustracje dodają atrakcyjności każdemu opowiadaniu.Czasem można się serdecznie uśmiać, a czasem uronić łzę wzruszenia.Dla urozmaicenia każde opowiadanie rozpoczyna złota myśl o KOTACH.Serdecznie polecam wszystkim dużym i małym wielbicielom kocich spraw :>

Agnieszka | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Po książce o koniach przyszedł czas na koty, a że te uwielbiamy bardzo to i historie opisane przez autorkę czytaliśmy z rozrzewnieniem.
Dziesięć różnych historii o kotach, pięknych, mądrych, przytulaśnych i przyjacielskich. Każdy niepowtarzalny i niebanalny jak na kota przystało.
Opowieści z różnych zakątków ziemi, pouczające i wzruszające, wszystkie bez wyjątku pokazujące jak niebywałe jest to zwierze.

Pierwsza historia jest o kotce, która pływała na okręcie wojennym, trudniła się tam łapaniem mysz i dawaniem radości strudzonym marynarzom. Każdy chętnie głaskał miłą kotkę a ona mruczała i łasiła się z wdziękiem. Na statku powiła też pięcioro maluchów, co wcale nie przeszkodziło jej w pełnieniu obowiązków. Pewnego razu, kiedy okręt został ostrzelany przeżyła naprawdę trudne chwile, zwłaszcza, że kociątka były małe i wymagały jej troski i pomocy... Ale i z tym sobie poradziła.
Druga opowieść dotyczy pewnego ciekawego hotelu, gdzie pracują koty. Każdy gość po zameldowaniu w recepcji...

Sylwana | 2017-03-07
Przeczytana: 01 marca 2017

Coś zdecydowanie dla miłośników kotów. My się do nich zdecydowanie zaliczamy! :) Przezabawne historyjki z życia rodziny w kotem oczywiście w roli głównej. Uwielbiamy! :)

kret708 | 2016-06-17
Na półkach: Przeczytane, Z dziećmi
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Uwielbiamy książki Pani Piątkowskiej. Jeszcze nigdy żadna nas nie zawiodła. Śmiejemy się do łez albo płaczemy cichutko i ze wzruszeniem. I zawsze z ochotą sięgamy po następną. Mądre, dowcipne, o codzienności w której są smutki, smutaski, duże radości i małe radostki. Polecam gorąco do czytania z dziećmi

Nati | 2019-02-07
Matylda | 2018-12-05