Pośród ścieżek do raju i inne opowiadania

Tłumaczenie: Zbigniew Batko
Wydawnictwo: Muza
The Complete Stories of Truman Capote
8373197389
ścieżki raj, opowiadania

Barbarzyńskie Południe i eleganckie Wschodnie Wybrzeże, wiejskie dzieci i starzejący się w luksusie mieszkańcy miast, wszystkie niezapomniane miejsca i postacie z dzieł Capote'a odnajdujemy na stronach tej książki. Większość czytelników zna Trumana Capote jako autora Śniadania u Tiffany'ego lub Z zimną krwią. Być może inni pamiętają jego wypełnione skandalami życie oraz ekstrawaganckie i dowcipne publiczne wystąpienia. Ale Capote był również autorem niezwykłych opowiadań, jednocześnie wyrafinowanych i szczerych, groteskowych i pełnych współczucia, był prawdziwym mistrzem tego gatunku. Zbiór zawiera opowiadania niepublikowane wcześniej w formie książkowej.

| 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 04. 2014
Przeczytana: 26 kwietnia 2014

Seria lekkich i przyjemnych opowiadań, które pozostają w pamięci na długo.
Zarazem książka daje Nam krótką dawkę wiedzy na temat życia Truman'a Capote'a.

Pazaak | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016