Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora

Wydawnictwo: Sine Qua Non
9788379242009
0tommy

Bezkompromisowy. Męski. Uczciwy. Totalnie szczery. Taki jest Marek Piekarczyk i jego autobiografia. Wokalista kultowego TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez MO, spełniające się przepowiednie i pełne przygód wędrówki po Polsce. Opisuje również tajniki swojej pracy z uczestnikami The Voice of Poland i zdradza, za co szczególnie ceni koleżanki z...

Bezkompromisowy. Męski. Uczciwy. Totalnie szczery.

Taki jest Marek Piekarczyk i jego autobiografia. Wokalista kultowego TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez MO, spełniające się przepowiednie i pełne przygód wędrówki po Polsce. Opisuje również tajniki swojej pracy z uczestnikami The Voice of Poland i zdradza, za co szczególnie ceni koleżanki z jury.

Zwierzenia kontestatora to zaskakująca, wzruszająca i pełna humoru podróż w czasie z jednym z najważniejszych polskich artystów ostatnich 35 lat. To także głośne wyznanie jak ważna jest rodzina, dom, miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

źródło opisu: www.wsqn.pl

źródło okładki: www.wsqn.pl

allison | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Po lekturze tej książki mam mieszane uczucia.
Zaczęło się świetnie, ale potem było coraz gorzej, gdyż raził mnie mentorski ton Marka Piekarczyka oraz jego megalomania (postawienie na jednym poziomie TSA i Rolling Stones to przesada, a to tylko jeden przykład).
Sporo tu sprzeczności i niekonsekwencji - pan Marek raz nazywa się swojskim chłopakiem z małego miasta i gloryfikuje życie na prowincji, innym razem buduje swój wizerunek wybitnej, a niedocenionej gwiazdy i psioczy na małomiasteczkowość swojego otoczenia. W ogóle dużo tu narzekania i biadolenia - jak na buntownika i outsidera chyba zbyt wiele.
Całości na pewno nie przysłużyło się też przeprowadzanie wywiadu-rzeki na kolanach (rozumiem, że dziennikarz jest wielkim fanem Piekarczyka, ale na potrzeby książki przydałby się przyzwoity dystans). No i zdecydowanie za dużo tu słowa "zajebisty" we wszystkich możliwych odmianach:).

Mimo tych wad, nie można odmówić "Zwierzeniom kontestatora" lekkości i wciągającego rytmu....

Hania | 2015-10-20
Przeczytana: wrzesień 2015

Książka, przedstawia obszerny i interesujący wywiad z Markiem Piekarczykiem. Podobała mi się. Dzięki programowi The Voice of Poland, wokalista zespołu TSA stał się bardziej rozpoznawalny i tym sposobem częściej o nim rozprawiano. Postać Marka jest dla mnie bardzo ciekawa. Jest to człwiek bardzo mądry i wrażliwy. Lubiłam szczególnie te fragmenty, jak opowiadał o swojej rodzinie i najbardziej zaciekawił mnie moment i opowieści Piekarczyka przebywającego w USA:)
Polecam, naprawdę warto przeczytać.

Wkp | 2014-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2014

ZWIERZENIA ROCKMANA

Marek Piekarczyk. Któż nas go nie zna, albo chociaż nie kojarzy? Wokalista kultowego już TSA, juror z „The Vioce of Poland”. Znamy jego teksty, znamy jego wygląd, ale czy znamy jego samego? Jego jako człowieka? Kim jest, jakie wiódł życie, co kocha, czego nienawidzi… „Zwierzenia kontestatora” pomogą nam odkryć to wszystko i poznać prawdziwego Marka Piekarczyka.

Wywiad rzeka to zdaniem wielu najłatwiejszy sposób pisania (auto)biografii. Wystarczy usiąść, zadawać pytania, przepisywać odpowiedzi i książka gotowa. Materiał tworzy się sam, trzeba dorzucić tylko trochę zdjęć, jakoś to wszystko poskładać. I gotowe. Nie wielu jednak zdaje sobie sprawę, że naprawdę dobry wywiad to także wielka sztuka i nie umniejsza to wcale jego wartości literackiej, a takim dobrym wywiadem jest właśnie omawiana przeze mnie pozycja.

O stylu ciężko powiedzieć tu coś konkretnego, bowiem ten w ścisłym słownikowym znaczeniu tego pojęcia, nie występuje w przypadku wywiadów. Jeśli zaś...

ryszpak | 2016-05-03
Przeczytana: 03 maja 2016

Wywiad-rzeka z liderem legendarnej już grupy TSA. Marek Piekarczyk to rockandrollowiec w każdym calu. Trudne lata młodości w PRL. Wspaniale przedstawiony klimat Jarocina lat 80. Piekarczyk rozwiewa mit zarabiających kokosy zespołów rockowych. Który artysta z Zachodu musiał wtedy dorabiać na sprzedaży znaczków czy koszulek? Nie wspominając o pracy zarobkowej polegającej na sprzątaniu czy innych pracach fizycznych. Doskonale pokazana przepaść dzieląca kraje Bloku Wschodniego do Zachodu. Ale ta książka to nie tylko kopalnia wiedzy o czasach minionych. To też zbiór porad, jakim należy być i czego się wystrzegać i na kim i na czym polegać, by nie zostać pokonanym przez zło, szarzyznę i nijakość, która nas otacza.

Gorąco polecam. Nie tylko fanom TSA, choć to kopalnia wiedzy o zespole i jego piosenkach.

Gąska | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

„Każdy kto posiada dwie pary spodni, niech jedną spienięży i kupi tę książkę”
~ Georg Lichtenberg

Tymi słowami, które znalazły się na początku książki postanowiłam rozpocząć swoją recenzję. Wiecie co jeszcze Wam powiem? Spieniężyłabym nawet ulubione trampy by ją kupić. Z niecierpliwością czekałam na przyjście biografii. Na szczęście już ją mam i nikomu nie oddam!

Marek Piekarczyk ujął moje serce już dawno, nie tylko muzyką, ale również swoją osobowością, inteligencją i poczuciem humoru. Postrzegam go jako osobę o wrażliwej duszy i ogromnej wiedzy. Z radością oglądam go podczas sobotnich odcinków „The voice of Poland” i żałuję, że nie miałam okazji nigdy być na jego koncercie, ani poznać go osobiście. Wielki szacunek – to odczuwam w stosunku do tego pana.

Lider zespołu TSA urodził się w 1951 roku, oprócz bycia wokalistą i autorem tekstów jest również okazjonalnie aktorem i osobowością telewizyjną. Swoją wokalną karierę rozpoczął w 1969 roku w wieku siedemnastu lat. Śpiewał w...

emindflow | 2015-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Książka napisana została w modnym ostatnio stylu "wywiad -rzeka", tyle że autor poprowadził tę rozmowę w mało interesujący sposób, omijając kwestie kontrowersyjne i zgadzając się we wszystkim ze swoim rozmówcą.
Marek Piekarczyk stara się zrobić jak najlepsze wrażenie, ale przez cały czas nie może się zdecydować, czy lepiej będzie odebrany prezentując się jako outsider czy jako gwiazda. Dla mnie nie pasuje do żadnej z tych ról i z tej rozmowy nie dowiemy się, jaki jest naprawdę.
Nie uważam Piekarczyka za jakiegoś wybitnego artystę, tym bardziej zadziwił mnie swoją bardzo wysoką samooceną. Rozdział, w którym opowiada o swojej roli w "Jesus Christ Superstar" to popis megalomanii na poziomie Violetty Villas.
Zresztą nie dotyczy to tylko muzyki, o której wbrew pozorom nasz bohater,poza garścią dyżurnych banałów, nie ma za wiele do powiedzenia.
Moja ulubiona scena to opowiadanie MP jak to wnosi 2 tony smoły na drugie piętro po drabinie bez trzymania (!), bo w każdej z rąk trzyma...

Aleksandra | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Książka wywiad-rzeka o nietuzinkowym, bezkompromisowym muzyku Marku Piekarczyku. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów Marka i nie tylko. Książkę czyta się "jednym tchem", świetna oprawa graficzna, sporo zdjęć i niepublikowane teksty Marka.Gratulacje dla autorów.

Kamil | 2014-12-07
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Możecie mi nie wierzyć, ale byłem kiedyś sąsiadem Marka Piekarczyka. Pochodzę z tego samego miasta. No tak się jakoś złożyło. Piekarczyk od lat jest wokalistą zespołu TSA, który może znacie, może i nie. Niezwykłą popularność jaką Marek zdobył dzięki udziałowi w programie The Voice of Poland umożliwiła przybliżenie jego sylwetki bliższej publiczności. Tak naprawdę artysta jest prostym, uczciwym, szczerym i wrażliwym facetem, który kocha to co robi i ma z tego niesamowitą frajdę. Zwierzenie kontestatora to zapis drogi jaką przebył by być tym kim jest, to rozmowa z człowiekiem, który postawił wszystko na jedną kartę, który nie boi się mówić co myśli. Możecie być pewni, że piszę tę recenzję z niezwykle silnym, subiektywnym podejściem.

Zacznijmy od tego, kim jest ten tajemniczy kontestator? Słownik języka polskiego daje nam taką oto definicję - osoba kwestionująca, zwłaszcza publiczne, wartości i normy obowiązujące w życiu społecznym, politycznym...

Absurdalna | 2014-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2014

„Ale nie myśl, że tak może wyglądać koniec mojej opowieści, bo ciąg dalszy na pewno nastąpi...”

Kim jest kontestator?
Słownik języka polskiego podaje nam definicję, że jest to osoba „kwestionująca, zwłaszcza publiczne, wartości i normy obowiązujące w życiu społecznym, politycznym itp.”* Z rozmowy, którą przeprowadził Leszek Gnoiński - polski dziennikarz muzyczny - z Markiem Piekarczykiem, okazuje się, że bohater tej opowieści był właśnie kontestatorem swoich czasów. (...)

Zacznę od pytania: kto dzisiaj nie pisze własnej autobiografii? Właściwie każdy może to zrobić, niezależnie od wieku, pozycji i treści wartych przekazania. Dlaczego więc mamy się zachwycać kolejną tego typu pozycją i poświęcać jej swój cenny czas. Przyznam szczerze, że biografia nie jestem moim ulubionym gatunkiem literackim i wielokrotnie to podkreślałam, że mając do wyboru czyjąś biografię i dowolną inną książkę, zawsze wybiorę tę drugą.
Zapytacie więc, dlaczego przeczytałam „Zwierzenia kontestatora”.
Otóż...

Anna-mojeksiążki | 2014-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Marek Piekarczyk i TSA to część mojej pasji muzycznej. Z nostalgią sięgnęłam po piękne wydanie jego biografii i przeczytałam z ciekawością i sentymentem. Muzyka zawsze w moim życiu była bardzo ważna, a TSA stanowi jej część. Podczas czytania, towarzyszyła mi muzyka z mojej ulubionej płyty TSA - Heavy Metal World i mój ukochany kawałek "51".

Marek Piekarczyk - wokalista TSA, juror The Voice of Poland oraz charyzmatyczny Jesus z rock-opery Jesus Christ Superstar, niepokorna dusza i niesamowity człowiek. "Zwierzenia kontestatora" przybliżają nam nie tylko sylwetkę artysty, ale przede wszystkim człowieka. Książka stanowi wywiad-rzekę, jaki z Markiem Piekarczykiem przeprowadził Leszek Gnoiński.

Marek Piekarczyk to osobowość, można go kochać, można nie tolerować. Dla mnie jest niezwykłą osoba, ciepłą, otwartą, a jego głos sprawia, że ciarki chodzą mi po plecach.
Piekarczyk rozpoczął swoją karierę muzyczną już w 1969 roku, do TSA dołączył w roku 1980r. Gościnnie udzielał się...