Terapia lekami roślinnymi w zarysie

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
832000876X
zdrowie, medycyna
Athoualia

Fitoterapia cieszy się obecnie tak wielkim zainteresowaniem, że niniejsza publikacja powinna spotkać się z uznaniem nie tylko farmaceutów i lekarzy, lecz także szerokiego kręgu czytelników. Autorzy, specjaliści z tej dziedziny, omówili terapię lekami roślinnymi, uwzględniając jednocześnie wyniki badań krajowych i zagranicznych. Szczególnie cenna jest część książki poświęcona recepturze leków...

Autorzy, specjaliści z tej dziedziny, omówili terapię lekami roślinnymi, uwzględniając jednocześnie wyniki badań krajowych i zagranicznych. Szczególnie cenna jest część książki poświęcona recepturze leków roślinnych. Podane przykłady recept i dokładny sposób ich wykonania ułatwiają przygotowanie leków także w domu.

źródło opisu: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1984

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Athoualia | 2015-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2015

Świetna książka jak na tamte lata. Na początku książka troszkę mnie nudziła, bo było dużo farmakologii. Później więcej farmakognozji: opis surowców alkaloidowych, poszczególnych olejków eterycznych, a w końcu wiele recept na różne dolegliwości (recepty przypominają recepty lekarskie i nie wszystkie można wykonać - brak niektórych surowców w obrocie lub są sprzedawane w aptece tylko i wyłącznie z przepisu lekarza).

Krzysiek | 2018-08-24
MrGwyn | 2017-12-29