albumy
Monika Adamczyk

owstała we współpracy z komisarzem Adamem Mazurem na zamówienia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu i była tam prezentowana wiosną 2015. Przejrzałem ok. 100 tysięcy czarno-białych negatywów mojego archiwum z lat 1975-1985 i wybraliśmy 110 portretów, wykonanych przeważnie do wywiadów prasowych. Jak w bokserskim Ringu bo tak nazywała się rubryka w ilustrowanym tygodniku "itd",...

Jak w bokserskim Ringu bo tak nazywała się rubryka w ilustrowanym tygodniku "itd", dziennikarz i fotograf spotykali się niezależnie od siebie ze swoim bohaterem, a później ich połączone relacje pojawiały się w druku.

Pisałem listy osób, które chciałem portretować i szukałem dziennikarzy, którzy chcieliby z nimi rozmawiać, albo realizowaliśmy wspólnie redakcyjne zamówienia.

Pokazuję moich ulubionych artystów, zasłużonych naukowców, działaczy chłopskich, robotników i socjalistycznych menadżerów. Margines stanowią fotografowani do archiwum opozycjoniści. Liczniejszą grupę tworzą rządowi pro-komunistyczni doradcy, marksistowscy eksperci, komunizujący pisarze i komunistyczni ideolodzy, zamawiani przez redakcje.

Tacy wtedy byliśmy. Jak za zwyczaj napiszę krótkie komentarze do portretów i będę starał się wydać to świadectwo czasów zamknięte w twarzach moich współczesnych.

Wystawa składa się z 22 poziomych i 88 pionowych, kopiowanych w technologii digigrafii na Traditional Photo Paper, zdjęć.
Fotografie obramowane są czarnym paspartou, chronione 2mm pleksi i oprawione w wąskie czarne matowe ramki aluminiowe formatu 33,5x46cm.
Jest transportowana w 2 profesjonalnych skrzyniach o wymiarach 77x115xh68cm.

źródło opisu: http://www.gieraltowski.pl/

źródło okładki: http://www.gieraltowski.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!