Pięćdziesiąt lat rysowania

Wydawnictwo: Słowo
rozrywka

Jubileuszowe wydanie wyboru rysunków popularnego polskiego satyryka, który od kilkudziesięciu już lat bawi czytelników Dziennika Bałtyckiego cotygodniowym Dzienniczkiem, komentującym zarówno bieżące wydarzenia, jak i wiecznie aktualne ludzkie słabości. Jujka ponad wszelką wątpliwość zasługuje na miano najdoskonalszego (ale też najbardziej wytrwałego) prześmiewcę narodowych wad Polaków. Nie oszczędza żadnej z naszych wstydliwych ułomności, nie pomija żadnego, krzywdzącego niekiedy, stereotypu. Piętnuje życie publiczne, nieuczciwość rządzących, prześmiewa polską żyłkę do interesów, skłonności do kieliszka, pieniactwo, obłudną religijność i zwykłą ludzką zawiść. Zbiorowy bohater Jujki, niepoprawny homo politicus, a może raczej sovieticus, urobiony przez zmieniające się jak w kalejdoskopie systemy i światopoglądy, atakowany telewizyjnym bełkotem i borykający się z życiowymi trudnościami, choć wzbudza śmiech, bliski jest każdemu, kto na ten przedziwny kraj nad Wisłą potrafi spojrzeć krytycznie i z poczuciem humoru.

Serek | 2012-09-15
Przeczytana: 2009 rok

Kocham Jujkę i jego poczucie humoru!

pierzyna | 2012-08-07
Edyta | 2017-02-11