Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody

Okładka książki Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody Claude Bogaert
Okładka książki Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody
Claude Bogaert Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Seria: Fascynujące fakty ze świata przyrody interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
42 str. 42 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Fascynujące fakty ze świata przyrody
Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody
Wydawnictwo Olesiejuk
2015-03-26
2015-03-26
42 min.
przyroda zabawa ciekawostki zwierzęta środowisko biologia

Na jej kartach najmłodsi znajdą niesamowite ciekawostki z życia zwierząt. Dowiedzą się miedzy innymi, że krety mają swoją spiżarnię i przechowują w niej swoje zdumiewające zapasy, jak przychodzi na świat młode żyrafy, ile metrów mierzy ząb nerwala, kto jest największym wrogiem maleńkich pszczół lub co okapi może zrobić ze swoim długim językiem. To zaledwie kilka przykładów ciekawostek jakie znalazłam w książce, która nie tylko dla dzieci okazała się być dużą niespodzianką.
Lektura ogromnie zaskakuje. Każda z ciekawostek przedstawiona jest w prosty, zrozumiały sposób a jednak po jej przeczytaniu oczy otwierają się szeroko ze zdumienia. Publikacja jest bogato ilustrowana. Poza kolorowymi, humorystycznymi rysunkami na najmłodszych czekają tu liczne fotografie. Podoba mi się przejrzysty układ lektury, duża czcionka i ciekawa treść, której nie ma zbyt wiele. Jest więc krótko i na temat i dla dzieci, obserwując swoje maluchy, taka wersja jest zupełnie wystarczająca.

• ▪ Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Literatura obca
  • ▪ Ciekawostki, popularnonaukowe, edukacyjne...

Dodaj cytat z książki Niesamowite zwierzęta. Fascynujące fakty ze świata przyrody