Tęcza w kosmosie. Kolorowy przewodnik po tym, co ciekawe

Okładka książki Tęcza w kosmosie. Kolorowy przewodnik po tym, co ciekawe Sheila Kanani
Okładka książki Tęcza w kosmosie. Kolorowy przewodnik po tym, co ciekawe
Sheila Kanani Wydawnictwo: Kropka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kropka
2023-09-13
2023-09-13
Paulina Błaszczykiewicz

Okładka książki Czy to pasuje? Kolory Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...
Okładka książki Co lubi niedźwiedź? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi niedźw... Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Co lubi kucyk? Gabriel Cortina, praca zbiorowa
Co lubi kucyk? Gabriel Cortina, pr...
Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co uczucia rob... Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Mały atlas psów i szczeniaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas psó... Ewa Kozyra-Pawlak, ...
Okładka książki Czy to pasuje? Zwierzęta Patrycja Klempas, Ewelina Protasewicz
Czy to pasuje?... Patrycja Klempas, E...

Chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kolory wpływają na nasze postrzeganie świata. Badania wykazują, że kolory oddziałują na nasze samopoczucie, zachowanie, podejmowane decyzje, a nawet na postrzeganie przestrzeni i jej rozmiarów. Tylko skąd te kolory właściwie się biorą? Skąd wiemy, że marchewka jest pomarańczowa a flamingi różowe ?

"Tęcza w kosmosie" to prawdziwe kompendium wiedzy o kolorach, z której dowiesz się absolutnie wszystkiego. Autorka książki, planetolożka dr Sheila Kanani, zabiera czytelników w fascynującą podróż malowaną wszystkimi kolorami tęczy.

To właśnie barwy tęczy są punktem wyjścia rozważań. Będziesz tropić je w całym wszechświecie i, zaręczam, odkryjesz same niezwykłości.

Na początku przyda się odrobina wiedzy, o tym, czym są kolory i jak to się dzieje, że je widzimy. Potem można rozpocząć podróż przez kolejne rozdziały. Każdy poświęcony jest konkretnemu kolorowi, przez pryzmat, którego postrzegamy świat. Spójrzmy na kolor czerwony. Kojarzony jest z miłością, ale też jest znakiem ostrzeżenia. W Chinach to symbol szczęścia, w Indiach — siły. Żółty to kolor radości, zielony jest kolorem bogactwa.

Z całego otaczającego nas świata, autorka wydobywa interesujące fakty, ciekawostki i odpowiada na intrygujące pytania. W przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia trudne i skomplikowane zjawiska. Dodatkowo podaje symboliczne oraz kulturowe znaczenie tęczy i odpowiada na najbardziej nurtujące pytanie — jak stworzyć tęczę w kosmosie?

Fantastyczna pozycja, która czyni naukę niezwykle zachęcającą dla dzieci i pozwala najmłodszym lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

"Tęcza w kosmosie" to...

'Tęcza w kosmosie' - jaka to jest piękna i mądra książka.
Zaczynając od wyglądu - twarda okładka, piękne kolory, sztywne strony, zachwycające bogate ilustracje. Przepiękne wydanie!
A treść? Wydawnictwo kropka nie zwodzi - same mądre, ale i ciekawe informacje. Poszerzą horyzonty, zainteresują różną tematyką i być może zachecą dziecko do odkrywania kolejnych ciekawostek.
'Kolorowy przewodnik po wszystkim co ciekawe'. Dowiesz się z niego między innymi dlaczego liście zmieniają jesienią barwy, dlaczego hipopotamy pocą się na czerwono oraz w jaki sposób niektóre zwierzęta zmieniają kolory.
A wiecie, czy zebra jest czarna w białe paski, czy biała w czarne paski? W tej książce poznacie odpowiedź.
Na końcu znajdziemy słowniczek trudniejszych pojęć takich jak filament lub porfirofobia.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do poznania tej pozycji, bo na prawdę dużo można się z niej dowiedzieć. I kolejna książka z tego wydawnictwa, która uzupełni szkolną wiedzę lub zainspiruje w edukacji domowej.
Gdy za oknem szaro, 'Tęcza w kosmosie' nada barw Twojemu dniu!

'Tęcza w kosmosie' - jaka to jest piękna i mądra książka.

Za oknem szary dzień? Nie martwcie się, zaraz rozświetlę go wszystkimi kolorami tęczy! Muszę tylko otworzyć niezwykłą książkę Wydawnictwa Kropka i oto jest! Cała paleta barw do Waszej dyspozycji. Zobaczcie, jak wiele można z niej wyczytać! Ta fascynująca książka, stworzona przez planetolożkę dr Sheilę Kanani, to prawdziwe kompendium wiedzy o kolorach. Autorka rozpoczyna od wyjaśnienia dzieciom, czym właściwie jest kolor i jak to się dzieje, że go widzimy, a następnie zabiera je w podróż pełną faktów i zaskakujący ciekawostek o kolorach. A jest to bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, w której nic nie zaburza przyjemności czytania i oglądania. Punktem wyjścia poszczególnych rozdziałów są tu kolory tęczy: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fioletowy. Na pierwszej rozkładówce każdego rozdziału znajdziecie fajne wprowadzenie w dany kolor, urozmaicone ciekawostkami, a następne pięć rozkładówek to odpowiedzi na kolejne pięć pytań, związanych z omawianym kolorem. Przykładowo, w dziale dotyczącym czerwieni, pochylamy się na tym, dlaczego krew jest czerwona? A Mars to czerwona planeta? Dlaczego flamingi zmieniają kolor piór? Dlaczego niektóre małpy mają czerwone pupy? I z z jakiej przyczyny hipopotamy pocą się na czerwono? Jak widzicie zakres tematyczny jest niezwykle szeroki, ale każde z tych zagadnień łączy ze sobą nić koloru czerwonego. Po omówieniu w ten sposób wszystkich kolorów tęczy, autorka poszerza wiedzę dzieci o tematy podczerwieni, ultrafioletu, iluminacji, fluorescencji, a także o kolor biały i czarny. Dalej porusza kulturowe i symboliczne znaczenie tęczy, by w końcu przejść do wisienki na torcie, czyli do wyjaśnienia, jak stworzyć tęczę w kosmosie. Oprócz tego, że to po prostu fascynująca, wciągająca lektura, to jest to też prawdziwa uczta dla oczu. Każda strona jest pełna świetnie wkomponowanych, soczystych ilustracji. Jeśli szukacie ciekawej, pięknie prezentującej się książki, polecam! Od ok. 7 roku życia.

Dzięki lekturze czytelnicy zauważą, że w przyrodzie wszystko ma swój kolor na przykład flamingi są różowe, marchewki - pomarańczowe, a niebo jest niebieskie. Autorka książki, dr Sheila Kanani, zabiera czytelników w pełną kolorów podróż, dzięki której zbadają różne kolory tęczy występujące w naturze, a także odkryją mnóstwo ciekawostek o różnych gatunkach. To kolejna arcyciekawa lektura dla dzieci pogłębiająca ich wiedzę i rozwijająca ciekawość świata. Nauka stoi otworem przed dziećmi właśnie dzięki takim książkom, które pozwalają odkrywać otaczającą rzeczywistość, a także lepiej ją rozumieć. Autorka opowiada o kolorach w świecie zwierząt i roślin, ale także w sztuce i w kulturze. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/tecza-w-kosmosie-kolorowy-przewodnik-po.html

Wow! Ta książka to prawdziwe kosmiczne szaleństwo! "Tęcza w kosmosie" to bez wątpienia jedna z najbardziej kolorowych i fascynujących książek, jakie kiedykolwiek przeczytałam. Już na pierwszy rzut oka wiedziałam, że to coś, czego nie mogę przegapić.

Jedną z najlepszych rzeczy w tej książce jest jej podział na rozdziały każdego koloru. To taki jakby magiczny portal, który zabiera nas w ekscytującą podróż przez różnorodne zjawiska związane z kolorami występujące na świecie, w kosmosie. Począwszy od czerwonego- dlaczego Mars jest czerwony a hipopotamy pocą się na czerwono?, skończywszy na wszystkich kolorach tęczy, i nie tylko. Zaskoczyło mnie też to, że znalazłam tak wyjaśnienie mojego imienia- Wioletta (po włosku viola to fiołek).

Ale to nie wszystko, co sprawia, że ta książka jest tak wspaniała. Nawet dorośli mogą się czegoś nowego nauczyć. Autor dr Sheila Kanani wyjaśnia wszystkie niezrozumiałe zjawiska w bardzo przystępny sposób.

Podsumowując, "Tęcza w kosmosie" to nie tylko pięknie zilustrowana i zabawna książka, ale także niezwykle edukacyjna. Jeśli Twoje dziecko uwielbia ciekawostki to ta książka zdecydowanie się sprawdzi!. Polecam ją wszystkim młodym odkrywcom, którzy marzą o podboju wiedzy przyrodniczej!

Kolory mają ogromny wpływ na nasze życie. Każdy z nas ma swoje ulubione odcienie i otacza się przedmiotami w ulubionych barwach. Naukowcy już wielokrotnie udowadniali, że kolory wpływają na nasze decyzje i nastrój. Ich wlaściwości wykorzystywane są w reklamach czy chromaterapii. Leżą także u podstaw świata sztuki, wszak artyści od wieków wykorzystują ich znaczenie i ukrytą symbolikę.

Chociaż kolory są tak ważne, rzadko zastanawiamy się czym są i jak dzieje się to, że je widzimy.

Na fascynującą opowieść o świecie kolorów zaprasza nas dr Sheila Kanani. W książce "Tęcza w kosmosie" opowiada o kolorach w świecie zwierząt i roślin, w sztuce i kulturze, na Ziemii i w przestrzeni kosmicznej.

Dzięki tej książce dowiecie się co to jest luminescencja i żarzenie. Który kolor ludzkich oczu jest najrzadszy czy każdy zielony jest zielony, a słońce naprawdę jest żółte?

Rzucicie okiem na najdroższy barwnik w historii malarstwa, dowiecie się dlaczego żyły wydają się niebieskie i jaki kolor ma tak naprawdę niedźwiedź polarny.

Wydawnictwo Kropka nie zawodzi. Kolejny raz oddaje w nasze ręce książkę ciekawa zaskakującą i piękną.

Polecam ❤️

• Dla M. i F.
  • A na już
  • Samodzielne
  • Biblioteka Julki

Dodaj cytat z książki Tęcza w kosmosie. Kolorowy przewodnik po tym, co ciekawe